logo gif 10lat

Open menu

czatkowice gruntkal

 reklama

Nareszcie ruszyły prace!

warzymice chodnik budowa 2019Od wczoraj rozpoczęły się prace przy budowie chodnika, który połączy stare i nowe Warzymice. Chodnik będzie miał około siedemset metrów długości. Zaczynać się będzie w okolicach przedłużenia z Aleją Śliwkową, a zakończy na skrzyżowaniu centrum wsi. Wykonawca twierdzi, że prace wykona w około 6 tygodni.

 

 

O konieczności budowy tego kawałka chodnika piszemy od lat. Rok temu na sesjach rady gminy, starosta powiatu informował, że jego budowa jeszcze przed wyborami samorządowymi jest to dla niego sprawą honorową. Jednak do tej pory prace nie zostały rozpoczęte. Najpierw zabrakło chętnych firm do jego zbudowania. Kolejny przetarg na jego budowę został rozstrzygnięty, pojawił się jednak kolejny problem - brak czasowej organizacji ruchu.

Przedłużyły się uzgodnienia w zakresie organizacji ruchu w szczególności w zakresie terenu kolejowego - mówi Magdalena Sochanowska Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach. Termin wykonania chodnika to 30 czerwca br. Wykonawcą inwestycji jest Piotr Kołacki KOŁBUD. W zakres zamówienia wchodzi jednostronny chodnik z kostki betonowej szarej. Chodnik połączy istniejące chodniki na terenie "starych" i "nowych" Warzymic.

Przypomnijmy, wykonanie projektu chodnika sfinansowała gmina Kołbaskowo dwa lata temu. Do jego realizacji dołożyli się także mieszkańcy wsi, podejmując uchwałę o przekazaniu funduszu sołeckiego na ten cel. W projekcie czytamy, że celem zadania jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez oddzielenie ruchu pieszych od potoku pojazdów samochodowych poruszających się tą drogą. Obecnie w Warzymicach istnieją fragmenty chodników dla pieszych lecz nie stanowią jednolitego ciągu wzdłuż całej miejscowości. Ruch pieszych odbywa się w poziomie jezdni co jest dużym zagrożeniem bezpieczeństwa wszystkich użytkowników tych dróg. Istniejąca droga powiatowa posiada nawierzchnię bitumiczną, której krawędzie wykazują liczne ubytki i koleiny a pobocza ziemne o szerokości ok. 1,0m są zarośnięte trawą i znacznie zawyżone w stosunku do krawędzi jezdni co stanowi dodatkowe utrudnieni dla pieszych poruszających się po tej drodze.

Wygląda na to, że jeśli nic nie stanie na przeszkodzie - najpóźniej 1 lipca pójdziemy nowym chodnikiem we wsi.

chodnik budowa warzymice 2019

chodnik budowa warzymice 2019

chodnik budowa warzymice 2019

Pin It