logo gif 10lat

Open menu

magnolia przeclaw

 reklama

Pierwszy rok Amazona w Kołbaskowie.

Pierwszy rok AmazonaDokładnie rok temu wyjechały z Kołbaskowa pierwsze przesyłki dla klientów sklepu "Amazon". Amerykański gigant sprzedaży wysyłkowej wybudował w dziesięć miesięcy na naszym terenie duże centrum logistyczno-magazynowe. Dziś zatrudnia już ponad trzy tysiące osób i ciągle poszukuje kolejnych pracowników.

 

 

W dniu dzisiejszym światowy lider rynku e-commerce zaprezentował dziennikarzom po raz kolejny swoje centrum logistyczne. Na naszym terenie, dokładnie od roku, pełną para funkcjonuje najnowocześniejsza w Europie hala o powierzchni 150 tysięcy metrów kwadratowych.

Kołbaskowska hala ma trzy poziomy na których pracę człowieka wspomogą roboty. Są to samojezdne wieże wypełnione towarem poruszające się po hali tropem kodów naniesionych na posadzkę. Dzięki temu jest szybciej, wydajniej i bez pomyłek. Hala jest w całości klimatyzowana oraz posiada bardzo dużo naturalnego oświetlenia. Jak zapewniają pracownicy, firma ciągle ulepsza technologię pracy, tak aby człowiek mógł lżej pracować. W Kołbaskowie pojawiają się nowe technologie i maszyny.

Amazon ciągle rekrutuje. Rozpoczął się już na dobre szczyć świątecznych zakupów. Obecnie pracuje już tutaj ponad 3000 osób. Wolne miejsca są zarówno dla pracujących na cały etat oraz na zmianach pracujących tylko na weekendowo. Ta ostatnia propozycja z pewnością zainteresuje osoby uczące się.

Pracownicy do Kołbaskowa są dowożeni siedemnastoma dedykowanymi liniami autobusowymi które przywożą pracowników nawet z odległego Gorzowa, Złocieńca, Barlinka czy Drawska Pomorskiego.

 

 

Fot. Mateusz Zieliński

Pin It