logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Brakuje chętnych do budowy chodnika w Warzymicach.

chodnik warzymiceTo nie będzie dobra wiadomość dla mieszkańców Warzymic. Starostwo Powiatowe w Policach chciało wybudować jeszcze w tym roku w trybie pilnym chodnik, który połączyłby wieś i osiedla w okolicach hurtowni Eurocash. Niestety, na ogłoszony przetarg nie wpłynęła żadna oferta.

 

 

 

Wykonanie projektu chodnika sfinansowała gmina Kołbaskowo dwa lata temu. W projekcie czytamy, że celem zadania jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez oddzielenie ruchu pieszych od potoku pojazdów samochodowych poruszających się tą drogą. Obecnie w Warzymicach istnieją fragmenty chodników dla pieszych lecz nie stanowią jednolitego ciągu wzdłuż całej miejscowości. Ruch pieszych odbywa się w poziomie jezdni co jest dużym zagrożeniem bezpieczeństwa wszystkich użytkowników tych dróg. Istniejąca droga powiatowa posiada nawierzchnię bitumiczną, której krawędzie wykazują liczne ubytki i koleiny a pobocza ziemne o szerokości ok. 1,0 m są zarośnięte trawą i znacznie zawyżone w stosunku do krawędzi jezdni co stanowi dodatkowe utrudnieni dla pieszych poruszających się po tej drodze.

Nowy chodnik w Warzymicach ma mieć około 600 metrów i będzie biegł od posesji nr 4 zlokalizowanej przy skrzyżowaniu w centrum wsi do posesji nr 31 zlokalizowanej na dawnej stacji kolejowej. Na początku po prawej stronie a za zatoką autobusową koło hurtowni "Eurocash" miałby przenieść się na lewą stronę. Po pokonaniu przejazdu kolejowego ostatecznie włączyć się w istniejący ciąg, który jest połączony z warzymicką "aleją śliwkową"

Ogłoszony przetarg na budowę chodnika w Warzymicach zakładał zakończenie prac budowlanych jeszcze w 2018 r. - mówi Magdalena Sochanowska Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach. Niestety do dnia 9 listopada 2018 r. nie została złożona żadna oferta. Przetarg ten zostanie ponownie ogłoszony jeszcze w tym roku, jednak nie uda się już zakończyć prac budowlanych w tym roku, będzie on zakładał ukończenie prac budowlanych wiosną 2019 r.

Czekamy z niecierpliwością.

 

Pin It