logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Droga w Moczyłach gotowa

remomty karwowo moczyly kolbaskowo Publikujemy kolejny przegląd po inwestycjach drogowych. Zakończył się remont drogi gminnej w Moczyłach. Trwają prace w Kołbaskowie, Karwowie oraz w Przecławiu.

 

 

 

 

W Moczyłach...
Prace zakończone, spółka Met-Instal z Miękowa pod Goleniowem zgłosiła inwestycję do odbioru. We malowniczej wsi nad Odrą pojawiły się chodniki oraz nowy, równy asfalt na jezdni. Chodzi o drogę gminną, która rozpoczyna się koło symbolu Moczył – łódki, a kończy tuż przy Odrze. Mieszkańcy są bardzo zadowoleni. - Teraz jest tu jeszcze piękniej i bezpieczniej. Ładne, równe chodniki, nowa jezdnia i wygodne dojazdy do posesji, bardzo nas to cieszy - usłyszeliśmy na miejscu. Prace rozpoczęły się na początku tego roku. Kosztowały około 3,3 mln zł.

...Karwowie...
W maju firma Strabag rozpoczęła remont drogi gminnej w Karwowie oraz budowę ścieżki rowerowej z Karwowa do Warnika. We wsi trwają intensywne prace. W poniedziałek, 15 października wylano pierwszą warstwę asfaltu na całej długości drogi. Wcześniej położono chodniki. Poza miejscowością powstaje ścieżka rowerowa z Karwowa do Warnika. Pierwszy asfalt pojawił się na nowym szlaku 17 października, dokładnie na środkowym odcinku trasy. Docelowo na ścieżce mają być wylane dwie warstwy. Pojawiły się też pierwsze nasadzenia wzdłuż drogi. Inwestycja "Przebudowa dróg gminnych we wsi Karwowo oraz budowa ścieżki rowerowej Karwowo-Warnik, gmina Kołbaskowo" ma potrwać do końca roku i kosztuje ok. 6 mln zł. Gmina Kołbaskowo otrzymała na nią 80% unijnego dofinansowania. Cały projekt obejmuje również budowę ścieżki rowerowej Rosówek - Granica Państwa (jest już podpisana umowa z policką firmą Lik-Bud, prace mają rozpocząć się w przyszłym roku) oraz w przyszłości ścieżki rowerowej Siadło Dolne - Kurów.

...Kołbaskowie...
Na początku czerwca rozpoczęła się budowa drogi gminnej w Kołbaskowie. Rozpocznie się przy rondzie biszkoptowym, a zakończy w pobliżu przejazdu kolejowego, gdzie skrzyżuje się z drogą powiatową Smolęcin - Kołbaskowo. Inwestycja jest na etapie końcowym, położono już asfalt (trzy warstwy), jest oznakowanie poziome, trwają prace wykończeniowe. Realizuje ją firma Eurovia. Koszt to około 3 mln zł. Droga będzie miała charakter obwodnicy, wyprowadzi ruch ciężkich aut z Kołbaskowa. Pozwoli także na połączenie 95 ha terenu przeznaczonego pod inwestycje. Planowane jest także przedłużenie tej drogi. Rozpocznie się tuż za rzejazdem kolejowym i pobiegnie w stronę granicy.

...i w Przecławiu
Trwa przebudowa drogi powiatowej na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 13 do posesji nr 14. Prace rozpoczęły się 8 sierpnia. Drogowcy z Eurovii rozpoczęli je w rejonie skateparku, gdzie usunięto stary bruk i wylano pierwsze warstwy asfaltu. Pod koniec września główne prace przeniosły się na odcinek od skate parku w stronę przejazdu kolejowego. Ten fragment drogi zamknięto, udostępniono tylko dojazd do posesji. Prace kosztują ok. 4 mln zł. Gmina Kołbaskowo wsparła inwestycję kwotą 980 tys. zł. 2,2 mln zł to środki z budżetu państwa. Pozostała kwota pochodzi z budżetu powiatu.


Fot. J. Dworzyński G. Smolicz

Pin It