logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Kołbaskowo i Gartz zbudują wspólną ścieżkę rowerową.

nowa sciezka rowerowa rosowekNa mapie gminy Kołbaskowo pojawi się jeszcze jedna ścieżka dla cyklistów. W okolicach toru motocrossowego powstanie dodatkowa odnoga od istniejącej już ścieżki i pobiegnie w stronę byłego przejścia granicznego. A od tego miejsca, strona niemiecka zamierza wybudować ścieżkę po swoim terenie, która pobiegnie do Mescherin.

 

 

 

Budowa ścieżki po naszej stronie jest częścią projektu pod nazwą "Budowa dróg rowerowych na terenie Gminy Kołbaskowo w celu uzyskania dostępności komunikacyjnej i poprawy bezpieczeństwa w ramach obszaru metropolitalnego" który jest współfinansowany przez Unię Europejską z Funduszu Rozwoju regionalnego w ramach RPO województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 - 2020

Przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie kolejnej ścieżki rowerowej już został rozstrzygnięty. Prace na zlecenie gminy Kołbaskowo za kwotę 1,4 mln zł wykona firma "LIK-BUD" z Polic. Wykonawca wyłoniony w przetargu będzie miał 400 dni na zaprojektowanie całej trasy oraz jej wykonanie. Jeśli prace rozpoczną się na początku przyszłego roku to nową drogą do Niemiec cykliści pojadą najpóźniej wiosną 2020 roku.

Strona niemiecka także planuje wybudowanie ścieżki, tylko kilka miesięcy później. Pobiegnie ona z rejonu Mescherin do granicy państwowej w Rosówku. Droga będzie mieć około trzech kilometrów długości i pobiegnie wzdłuż granicy. Jej budowa rozpocznie się pod koniec 2019 roku. Na granicy Niemcy planują budowę miejsca postoju i wypoczynku.

nowa sciezka rowerowa rosowek  

Gartz Kolbaskowo rozmowy

 

Na zdjęciach orientacyjny przebieg nowej ścieżki rowerowej oraz

spotkanie w siedzibie gminy Kołbaskowo ze stroną niemiecką (Październik 2018)

Pin It