logo gif 10lat

Open menu

magnolia przeclaw

 reklama

Przygotujcie się na objazdy i utrudnienia [MAPA]

ulicowka objazdyZa kilka dni w trzecią fazę wchodzi remont drogi powiatowej biegnącej od DK13 do przejazdu kolejowego. W przyszłym tygodniu drogowcy zamkną najdłuższy fragment drogi przebiegającej przez naszą miejscowość. Mieszkający przy tej drodze będą mogli dojechać do swoich posesji. Pozostałe samochody będą miały wyznaczone objazdy. Czasowo zawieszone będzie kursowanie linii 83. Łatwo przez najbliższe tygodnie nie będzie, ale takie są "uroki" remontów.

 

 

W obecny weekend drogowcy z firmy "Eurovia" wylali pierwsze warstwy asfaltu na wjeździe z drogi krajowej nr 13. Potem asfalt ma sie pojawić w okolicach przystanku autobusowego. Ściągnęli też pierwszą warstwę nawierzchni drogi biegnącej od kościoła do okolic "Wyspy Malucha". Ten fragment ma długość około 600m. Droga jest jeszcze przejezdna, ale w przyszłym tygodniu pojawią się na niej znaki zakazu oraz kierunki objazdu.

Główna droga objazdu do Warzymic i dalej do Będargowa zostanie wytyczona specjalnymi znakami przez ulicę "Do Rajkowa". Zdarzyć się jednak może, że niektórzy kierowcy będą próbować ominąć ten objazd i pojadą przez osiedle "Zielone Pole". Tutaj jednak samochody ciężarowe nie będa miały możliwości wjazdu. Kierowcy ciężarówek jadących od granicy i zmierzający w stronę Warzymic i Będargowa mogą też skręcić w Kołbaskowie na Smolęcin i Karwowo.

Remont generalny "ulicówki" w Przecławiu rozpoczął się na początku sierpnia. W ramach zadania wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, nowa nakładka bitumiczna i chodniki. Inwestycja kosztuje 4,2 mln zł. Wykonawcą jest firma Eurovia Polska S.A. Termin realizacji inwestycji wyznaczono na 16 listopada 2018 r.

Inwestycja realizowana jest w ramach Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej i otrzymała wsparcie budżetu państwa w wysokości 2,2 mln zł. Ponadto na realizację inwestycji Powiat Policki uzyskał pomoc finansową Gminy Kołbaskowo w wysokości 0,9 mln zł. Ponad 1 milion złotych pochodzi z budżetu Powiatu Polickiego.

 

Pin It