logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Pałac w Rajkowie już otwarty!

palac w rajkowie otwarcieZbudowany został w 1910 roku. Po wojnie był siedzibą PGR-u i służył jako mieszkania dla kilku rodzin. Po ich likwidacji właścicielem obiektu została Akademia Rolnicza (obecnie ZUT). Potem został znów sprzedany kolejnemu nabywcy. Przez długie lata nie doczekał się remontu i popadał w ruinę. Nowa karta historii pałacu rozpoczęła się w 2015 roku, kiedy to kolejni właściciele - firma AM Audit ze Smolęcina, postanowili go wyremontować. Na efekty trzeba było czekać aż 3 lata. Ale warto było!

 

 

Pałac w Rajkowie kiedyś był zapomnianą ruiną. Teraz po generalnym remoncie, pod nadzorem konserwatora zabytków, jest nie do poznania. W centralnej części mieści się sala bankietowa na 120 osób z ogromnym żyrandolem. Na piętrze na gości czekają stylowe pokoje, a właściwie komnaty z osobnymi łazienkami. W piwnicy budynku uruchomiona będzie winnica, w której każdy będzie mógł napić się wina i zjeść coś smacznego. W trakcie remontu w przylegającym parku uporządkowano roślinność, zabezpieczone stare platany i dęby, posadzono nowe kwiaty i krzewy. Goście będą mogli spacerować oświetlonymi alejkami, podziwiać fontannę i staw, w którym żyją kaczki i wodne żółwie. W przyszłym roku w parku pojawią się dodatkowe altany.

Otwarcie Pałacu Rajkowo cieszyło się dużym zainteresowaniem, goście przybywali przez cały dzień, co nas niezmiernie raduje - mówi Małgorzata Śnieżek z firmy AM Audit. Płynęło do nas mnóstwo miłych i ciepłych słów, które pomagają wierzyć, że praca i trud miały sens.

Właścicielom obiektu gratulujemy wytrwałości w przywracaniu zabytkowi dawnego blasku a mieszkańców zapraszamy do odwiedzenia tego pięknego obiektu na mapie naszej gminy.

 

Fot: www.facebook.com/palacrajkowo

Pin It