logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Marszałek Geblewicz : To jedno z najbardziej urokliwych miejsc naszej aglomeracji.

Siadlo przeciecie wstegiO inwestycji w Siadle Dolnym pisaliśmy już wielokrotnie. Gmina Kołbaskowo w ekspresowym tempie całkowicie przebudowała nadbrzeże, wybudowała pływające pomosty i ciągi pieszo-rowerowe. We wsi pojawiły się liczne ławki, stoliki, latarnie, miejsca do grilowania oraz parkingi. Dziś uroczyście wstęgę we wsi przecięli wójt gminy oraz marszałek województwa.

 

 

Siadło Dolne zmieniło się nie do poznania. 8 lat temu wybudowano na końcu wsi początek szlaku bielika. W 2012 roku wyremontowana została droga dojazdowa wzdłuż Odry, wcześniej mieszkańcy jeździli po wybrukowanej i pełnej dziur nawierzchni. Trzy lata później przyszedł czas na rozebranie przedwojennej drogi dojazdowej do miejscowości. Zamiast kocich łbów pojawiła się kostka brukowa. A rok temu przyszedł czas na budowę nadbrzeża, kiedy pojawiła się możliwość pozyskania funduszy unijnych na jego realizację. Szczęśliwy koniec prac już za nami i od początku wakacji mieszkańcy i przyjezdni mogą cieszyć się z nowej inwestycji. A tak jeszcze niedawno wyglądała wieś.

 

Niecały rok temu podpisywaliśmy wspólnie umowę u Pana Marszałka na realizację tej inwestycji i szczęśliwie jest ona zakończona - mówi wójt gminy Małgorzata Schwarz. Mam nadzieję, że przyczyni się ona do podniesienia atrakcyjności nie tylko naszej gminy, ale całego regionu. Nasza gmina rozwija się turystycznie, a to jest jedna z wielu inwestycji oczekiwanych przez jej mieszkańców.

To jedno z najbardziej urokliwych miejsc w aglomeracji szczecińskiej - mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz. Głęboko wierzę w to, że będzie to miejsce, które odkryje wielu mieszkańców Szczecina ale i także turystów, którzy do nas coraz częściej przyjeżdżają. Chciałbym pogratulować wszystkim, którzy włączyli się w ten proces inwestycyjny. Jest to jeden z większych projektów, które były realizowane w ramach rozwoju potencjałów endogenicznych, czyli wydobywania tego co najpiękniejsze w tym co mamy w swoim otoczeniu.

Gmina Kołbaskowo otrzymała z Urzędu marszałkowskiego 3 mln złotych dofinansowania. Całość projektu wyniosła około 4 mln zł. Prace w ekspresowym tempie wykonała firma "Rusiecki" ze Szczecina.

 

Pin It