logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Inspektor nadzoru zatrzymał budowę.

dworski rozbudowa 2018 Od ponad roku trwa inwestycja firmy Deko Plus na granicy Przecławia i Warzymic. Według informacji dostępnej na banerach trwa tutaj rozbudowa hotelu "Dworski". Jak informuje inwestor, obiekt ma wzbogacić się o saunę, basen, 60 pokoi oraz salę na 250 osób. Problem w tym, że od pewnego czasu prace budowlane kompletnie stanęły. Okazuje się że Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Policach wstrzymał roboty budowlane.

 

 

Inwestor dopuścił się do zmiany kubatury budynku polegającego na likwidacji projektowanych lukarn i wykonaniu ścian pełnych na pełnej długości ścian podłużnych rozbudowy oraz przystąpienia do nadbudowy części istniejącej - informuje Monika Mizińska z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Policach. Inspektor przeprowadził w dniu 26 stycznia 2018 kontrolę budowy na wskazanych nieruchomościach, w dniach 15 lutego 2018 oraz 6 marca 2018 sporządzono dokumentację fotograficzną dostępną z miejsc publicznych, w ramach innych czynności kontrolnych w terenie.

W otrzymanym do redakcji postanowieniu o wstrzymaniu robót budowlanych wydanych w dniu 12 marca br. czytamy m.in, że roboty budowlane polegające na rozbudowie i przebudowie istniejącego budynku usługowo - gastronomicznego z zewnętrznymi instalacjami : kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej oraz urządzeniami zagospodarowania terenu, w sposób istotnie odbiegający od ustaleń i warunków określonych w pozwoleniu na budowę i w projekcie budowlanym. Jednocześnie PINB nakazał firmie "Deko Plus" pozostawienie dotychczasowego zabezpieczenia terenu robót budowlanych.

Niestety nie udało nam się skontaktować w sprawie inwestycji z firmą „Deko Plus”. W recepcji poinformowano nas, że pracownicy hotelu nie są upoważnieni do udzielania informacji na temat rozbudowy.

 

dworski rozbudowa 2017

dworski rozbudowa 2018

dworski rozbudowa 2018

Zdjecia wykonano z drogi publicznej w kwietniu 2017 oraz w marcu 2018 roku.

Pin It