logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Nowa droga. Moczyły będą jeszcze piękniejsze.

moczyly drogaRusza przebudowa drogi gminnej w Moczyłach wraz z kanalizacją deszczową. Pod koniec stycznia przekazano teren budowy.

 

 

 

 

 

Chodzi o główną drogę we wsi, która rozpoczyna się koło symbolu Moczył – łódki, a kończy się tuż przy Odrze, o długości 725 m. Na długości 612 m położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa, na odcinku długości 113 m, najbliżej Odry, powstanie droga o nawierzchni z płyt betonowych. Pojawią się także chodniki, które będą miały 2 metry szerokości.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa, powstaną 22 studnie betonowe, przebudowany zostanie rów melioracyjny oraz infrastruktura telekomunikacyjna.

Inwestycję wykona spółka Met-Instal z Miękowa pod Goleniowem, która specjalizuje się w pracach drogowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Koniec inwestycji planowany jest na 10 września 2018 roku. Koszt wszystkich prac to 3,3 mln zł.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2017 roku Gmina Kołbaskowo wyremontowała drogę gminną w Barnisławiu o długości ok. 900 m. Pojawiły się tam cztery progi zwalniające oraz wyniesiono przejście dla pieszych koło kościoła. Położono także kanalizację deszczową. Na mapie dróg gminnych pojawią się kolejne remonty. W 2018 roku Gmina Kołbaskowo planuje prace w Karwowie. Wyremontowana będzie droga gminna we wsi, a dalej do Warnika powstanie ścieżka rowerowa. W Kołbaskowie ma powstać 670 metrów nowej drogi, która będzie biec od ronda biszkoptowego w stronę torów kolejowych do drogi Kołbaskowo – Smolęcin, która uwolni nowe tereny inwestycyjne.

Tekst/foto J. Dworzyński. Aktualności Gminy Kołbaskowo

Pin It