logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Była tu jednostka. Jest gruzowisko. Będzie osiedle.

harmonia gumienceKończy się rozbiórka budynków po dawnej jednostce wojskowej przy ulicy Cukrowej. Na jej miejscu powstanie osiedle mieszkaniowe "Harmonia Gumieńce". Zbuduje je szczeciński deweloper "Alsecco", który niedawno nabył grunty i budynki od Agencji Mienia Wojskowego.

 

 

 

Od lat budynki zlokalizowane na granicy gminy Kołbaskowo i gminy Szczecin popadały w ruinę. Przejeżdżający kierowcy drogą krajową nr 13 mijali opuszczone od dawna budynki, powybijane szyby, zapadnięte dachy i walące się ściany. Jeszcze niedawno na tym terenie funkcjonowała stacja paliw "HL". Potem teren całkowicie zagrodzono i zamknięto dla osób trzecich. W opuszczonych budynkach przez lata grasowali złomiarze a z roku na rok robiło się tutaj coraz niebezpieczniej.

Po kilku próbach sprzedaży całego terenu, znalazł się w końcu nabywca. Ten sam, który kupił grunty po szczecińskiej cukrowni. Kończymy prace projektowe - mówi Wiktor Motylewski z "Alsecco". Jesteśmy w trakcie uszczegóławiania projektu i tworzenia wizualizacji. Budowę planujemy rozpocząć w połowie 2018 roku. Będzie do zabudowa wielorodzinna. W połowie marca możemy przedstawić bardziej szczegółowe informacje wraz z wizualizacjami.

Szczecińska firma "Alsecco" od 8 lat prowadzi aktywną działalność deweloperską. Firma wybudowała domy jednorodzinne na Warszewie i Krzekowie oraz osiedla Park Leśny i Nową Cukrownię w Szczecinie. Prowadzi także inwestycje w Stargardzie i Rewalu.

harmonia gumience 2

harmonia gumience 3

harmonia gumience 4

Jesienią tego roku "Alsecco" zamierza zakończyć budowę "Cukrownia Office" gdzie oprócz biur powstanie duża przestrzeń dla klubu fitness i crossfit. Siłownia będzie zlokalizowana w budynku biurowca i zajmie powierzchnię ok. 2.000 m.kw. Pierwsze osoby mogły skorzystać z tego miejsca jesienią 2018 roku.

alsecco silownia nowa cukrownia

 

Pin It