logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Ogłoszono przetarg na budowę Gminnego Domu Kultury [DUŻO ZDJĘĆ]

GDK przetargNa stronach biuletynu informacji publicznej pojawił się przetarg na budowę Gminnego Domu Kultury w Przecławiu. Gmina Kołbaskowo na swoich stronach opublikowała obszerne materiały projektowe oraz specyfikację istotnych warunków zamówienia. Ta największa inwestycja gminna ma ruszyć wczesną wiosną 2018 roku. Otwarcie obiektu planowane jest na połowę roku 2019.

 

 

 

Dom Kultury powstanie obok działek vis-a-vis osiedla "Zielone Pole". Teren jest już obecnie skomunikowany nową drogą, którą poprowadzono równolegle do drogi krajowej 13. Będzie to obiekt wielozadaniowy, który ma spełnić oczekiwania jak największej rzeszy mieszkańców, zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

W projekcie znajdziemy duży piętrowy budynek główny w którym mieścić się będzie wielofunkcyjna sala widowiskowo-kulturalna, która pomieści około 300 osób oraz scena z zapleczem. Główna sala będzie wyposażona w 250 miejsc siedzących, które będą elektronicznie wysuwane i chowane w zależności od potrzeb. W części sportowej i rekreacyjnej będzie sala do fitnessu, siłownia, nieduży basen z saunami i jacuzzi. Na pierwszym piętrze będzie pracownia komputerowa, językowa, plastyczna i muzyczna. Za budynkiem znajdziemy kryte korty do tenisa ziemnego, boiska do siatkówki i koszykówki, tereny spacerowe, miejsca na grillowanie, plac zabaw, skatepark oraz wybiegi dla mniejszych i większych psów.

Na całym terenie będzie dużo zieleni, miejsc parkingowych, ławek i alejek spacerowych. Swoje miejsce znajdzie też kawiarnia. Wszystkie obiekty mają być bezpieczne i monitorowane.

Urząd Gminy w Kołbaskowie czeka na oferty od potencjalnych wykonawców do 11 grudnia, więc prawdopodobnie zwycięzcę przetargu poznamy jeszcze w tym roku. Budowa Domu Kultury będzie kosztować około 20 mln zł. Środki na jego budowę będą pochodzić częściowo z budżetu gminy oraz z obligacji.

 

Fot. bip.kolbaskowo.pl

Pin It