logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Co się zbuduje w naszej okolicy ?

co sie zbudujePrzecław, Warzymice i okolice to od lat duży teren inwestycyjny. Deweloperzy budują kolejne osiedla, przedsiębiorstwa inwestują na nowych gruntach. Powstają magazyny i biura. Niektóre z firm podjęły w tym roku decyzje o rozbudowie swoich siedzib. A co dokładnie pojawi się w naszym najbliższym otoczeniu w przyszłym i następnym roku ?

 

 

W centrum Przecławia, niedaleko przejazdu kolejowego na jednohektarowej działce powstanie duże osiedle mieszkaniowe. Wkrótce teren pod dawnym garażowisku przestanie straszyć i pojawią się tam pierwsze bloki. To obecnie najlepsza lokalizacja w Przecławiu, w pobliżu szkół, przedszkoli i dużej infrastruktury Zielonego Pola. Inwestor - firma "Smart House" jeszcze w tym roku zamierza rozpocząć pierwsze prace ziemne. Nowością w tej inwestycji jest umieszczenie wszystkich miejsc parkingowych w podziemiach budynków.

Pierwsze ziemne prace zamierzamy zacząć pod koniec tego roku - mówi Damian Hochhaus z firmy "Smart House". Z początkiem przyszłego roku będziemy startować z fundamentami. To będzie inwestycja dwuetapowa. Zakończenie pierwszego etapu budowy planujemy na koniec roku 2018. Przyjmujemy już przed-rezerwacje na pierwsze mieszkania i oferujemy atrakcyjną cenę 4500 zł/m2. W tej cenie znajduje się podziemne miejsce parkingowe. Późniejsza cena mieszkań będzie wyższa o kilkaset złotych na metrze.

Na granicy gminy Kołbaskowo i gminy Szczecina kolejny raz inwestuje firma "Alsecco". Wykonawca osiedla "Nowa Cukrownia" zakupił kolejną działkę w naszej okolicy. Są to tereny po byłej jednostce wojskowej zlokalizowane pomiędzy ulicą Cukrowa a ulicą Do Rajkowa. Teren po byłej stali paliw HL oraz okoliczne budynki popadają w ruinę. Od lat miały już powybijane szyby i wyłamane drzwi. Obecnie trwa rozbiórka dachu.

Jesteśmy na etapie prac projektowych - mówi Wiktor Motylewski z firmy "Alsecco". Przy pracach projektowych zakładamy kilka koncepcji. Jak tylko zostanie zatwierdzona ostateczna wtedy z chęcią podzielę się z Państwem informacjami.

Jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na budowę Gminnego Domu Kultury w Przecławiu. To duży obiekt, zlokalizowany vis-a-vis osiedla "Zielone Pole" przy ogródkach działkowych. Do tego obiektu i innych terenów inwestycyjnych wybudowana została już wcześniej droga dojazdowa. Sam Dom Kultury będzie wyposażony w wielofunkcyjną duża salę ze sceną i zapleczem, pracownie do prowadzenia zajęć i warsztatów. W części sportowej pomieści się nieduży basen, jacuzzi, sauna, sala fitness i siłownia. Za budynkiem powstaną boiska do gry w tenisa ziemnego, siatkówki i koszykówki. Będą także tereny wypoczynkowe, miejsce do grilowania i palenia ogniska oraz spacerniki i tory przeszkód dla dużych i małych psów.
   
Jesteśmy na etapie przygotowania przetargu, który zamierzamy ogłosić jeszcze w tym roku - mówi wójt Małgorzata Schwarz. To nasz największy przetarg w historii gminy jeśli chodzi o zaplanowaną kwotę. Znowelizowany kosztorys opiewa na około 23 mln zł. Pierwsze prace mogą się już rozpocząć w tym roku. Cykl budowy planujemy na około 20 miesięcy.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie - Gminny Dom Kultury otwarty zostanie pod koniec wakacji 2019 roku.

Pin It