logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Przedszkole jest na czas. Boisko nie. [ZDJĘCIA]

przedszkole na czasTo będzie jedna dobra i jedna zła wiadomość. Publiczne Przedszkole w Przecławiu rusza punktualnie. 1 września odbędzie się w placówce dzień otwarty dla najmłodszych i ich rodziców. A już od poniedziałku 4 września maluchy będą do niego już uczęszczać. Jest też jedna zła wiadomość - prawdopodobnie nie dojdzie na czas do przekazania zespołu boisk przy szkole podstawowej. Obiekt zgodnie z planem miał być oddany uczniom 1 października.

 

 

Dziś, 1 września - bardzo ważny dzień dla lokalnej społeczności. Dla najmłodszych i ich rodziców, otwiera swoje podwoje Przedszkole Publiczne w Przecławiu. Jeszcze kilka tygodni temu można było powątpiewać czy budowlańcy skończą na czas. Na placu budowy pojawiały się różne problemy, była mroźna zima, ulewne deszcze czy wichury, które czasami uniemożliwiały prace. Okazuje się że główny wykonawca - SKANSKA oddał obiekt na czas.

Byliśmy tam przez kilka ostatnich dni z aparatem - wnętrza wyglądają niesamowicie, a zdjęcia prezentujemy poniżej. Chociaż największą rekordzistką w robieniu i publikowaniu zdjęć z budowy przecławskiego przedszkola jest nasza Pani babcia Helenka, która ze swojego balkonu od wielu miesięcy utworzyła swoją kronikę budowy. Mnóstwo zdjęć dostępnych jest pod linkiem : https://www.facebook.com/helena.butlanska/...

Jest też zła wiadomość, oddanie boiska przy szkole podstawowej może się opóźnić. Jak informuje sekretarz gminy Janusz Kwidziński, w połowie sierpnia podpisano protokół konieczności, w którym wykazano liczne prace dodatkowe, które nie były objęte projektem. Są to m.in odtworzenie 700m drenażu, montaż studzienek drenarskich oraz demontaż betonowych studni. Wykonawca - Eversport z Warszawy otrzymał na to dodatkowe 50 dni. Czy uda mu się zakończyć pracę wcześniej ? Zobaczymy.

 

Pin It