logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Kończy się budowa Domu Kota

budowa domu kotaDobiega końca budowa Domu Kota w schronisku w Dobrej. Trwają już prace wykończeniowe. Inwestycja powinna zakończyć się do 31 sierpnia 2017 r. Następnie obiekt zostanie wyposażony w niezbędne sprzęty. Schronisko pozyskało na ten cel dodatkowe fundusze. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 1 października, podczas corocznej imprezy "Dzień Psiaka i Kociaka".

 

 

W Domu Kota w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej znajdzie się miejsce dla około 80 zwierząt. W budynku będą znajdowały się między innymi izolatki dla kociąt i kotów chorych oraz dwa duże przeszklone pomieszczenia dla kotów oswojonych i wolno żyjących w trakcie rekonwalescencji, chorych i powypadkowych. Cała powierzchnia zabudowy wynosi 228 m², a same wybiegi dla kotów zajmują 51 m².

Budowa Domu Kota finansowana jest z środków własnych gmin współfinansujących działalność schroniska: Gminy Dobra, Police, Kołbaskowo i Nowe Warpno. Koszt inwestycji to 936.000 zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na 31 sierpnia 2017 r.

Po zakończeniu prac budowlanych Dom Kota wyposażony zostanie w niezbędne sprzęty. "Otrzymaliśmy na ten cel dotację ze Starostwa Powiatowego w Policach w wysokości 50 tys. złotych" - poinformowała nas dyrektor schroniska Katarzyna Hermanowicz. "Dostaliśmy też dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na ochronę zwierząt wolno żyjących na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej wraz z edukacją ekologiczną na temat poszanowania praw zwierząt i opieki nad nimi. Kwota dofinansowania to 72 tys. złotych" - dodaje Katarzyna Hermanowicz.

Oficjalne otwarcie Domu Kota zaplanowano na 1 października 2017 r., podczas corocznej imprezy "Dzień Psiaka i Kociaka".

W 2017 roku ma też powstać ścieżka ekologiczno-edukacyjna, której końcowym przystankiem będzie polana sąsiadująca z budynkiem Domu Kota. Połączenie tych trzech aspektów: edukacji, ekologii oraz opieki nad bezdomnymi zwierzętami będzie fantastyczną i dydaktyczną formą edukacji dzieci, młodzieży oraz mieszkańców powiatu polickiego.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej funkcjonuje bardzo sprawnie od 2013 roku. Jednak należy pamiętać, iż mimo dobrych statystyk dotyczących adopcji zwierząt, nadal przebywa tam dosyć duża ilość kotów i psów. Dlatego serdecznie zachęcamy do przygarnięcia pupila ze schroniska.

tekst/fot : gminadobra24.pl

Pin It