logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Rondo biszkoptowe w ekspresowym tempie.

rondo biszkoptowe wizualizacjaPrzy drodze krajowej 13  między Smętowicami a Kołbaskowem rozpoczęto intensywne prace drogowe. Ma powstać tutaj rondo o nietypowym kształcie. Połączy ono bezkolizyjnie drogę krajową z wjazdem i wyjazdem na tereny firmy Amazon. Rondo w kształcie biszkopta skomunikuje także mieszkańców Smolęcina z drogą krajową bez konieczności wjazdu do centrum Kołbaskowa. Wykonawca prac ma na wszystko 90 dni.

 

 
W zakres inwestycji wchodzi m.in przebudowa fragmentu drogi krajowej, budowa ronda, likwidacja fragmentu ścieżki pieszo-rowerowej i wybudowanie jej w innym kształcie - przyległym do ronda. Powstaną także drogi pomocnicze, chodniki oraz oświetlenie drogowe. Jedna z nowych nitek dojazdowych do ronda łączyć się będzie z autostradą A6.

Nowe rozwiązanie drogowe skomunikuje także gminne tereny inwestycyjne leżące w Smolęcinie (obręb Barnisław). W tej lokalizacji pod inwestycje przeznaczono działkę o powierzchni około 65 hektarów. Inwestorem przy budowie ronda i przebudowę dróg jest gmina Kołbaskowo we współpracy z Panattoni. Przypomnijmy, ten gigantyczny deweloper buduje na naszym terenie centrum logistyczne dla firmy Amazon, które ma być oddane pod koniec tego roku.

 

rondo biszkoptowe plan

 

Pin It