logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

"Lidl" lada chwila

lidl warzymiceOd połowy maja trwają intensywne prace przy budowie kolejnego dyskontu w naszej okolicy. Jeszcze w tym miesiącu ma być oddany do użytkowania sklep sieci "Lidl". Znajdzie się od dokładnie w połowie drogi między dwoma innymi dyskontami - "Netto" i "Biedronką". Lada chwila na rozpocząć się zmiana organizacji ruchu na tym terenie. Na drodze krajowej 13 powstanie dodatkowy trzeci pas.

 

 

Budowa trwa od maja tego roku i zakończy się w listopadzie - mówi kierownik budowy Michał Bogacki z firmy JMS z Torunia. Budujemy w nowym standardzie. Obiekt jest bardziej przeszklony, znajdzie się w nim toaleta dla klientów, która będzie przystosowana także dla osób niepełnosprawnych. W zakresie naszych prac drogowych było przebudowanie wjazdu do drogi krajowej co zostało już wykonane.

Już przed rozpoczęciem prac, inwestor otrzymał zezwolenie na wjazd i wyjazd z drogi krajowej także w wersji lewoskrętnej. O ile zjazd z DK13 w lewo będzie się odbywał specjalnie wydzielonym pasem środkowym. To wyjazd z "Lidla" i skręt w lewo w stronę Szczecina to będzie nie lada wyzwanie. Właściciel drogi - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zezwoliła inwestorowi na przebudowę wjazdu i domalowanie dodatkowego padu na odcinku drogi krajowej.

Wykonawca musi jeszcze zmienić organizację ruchu na drodze krajowej w rejonie tego zjazdu. Organizacja ruchu na czas trwania tych robót została już zatwierdzona - mówi Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA. W ostatnich dniach trwały formalności związane z zawarciem umowy pomiędzy GDDKiA a wykonawcą tych robót na zajęcie pasa drogowego. Roboty (jezdnia nie będzie poszerzana, zmieni się oznakowanie poziome i pionowe i pojawią się nowe bariery energochłonne) zgodnie z zapowiedziami wykonawcy powinny zostać przeprowadzone w przyszłym tygodniu. Prace te powinny potrwać około dwóch dni, są oczywiście w dużej mierze zależne od warunków atmosferycznych ponieważ jezdnia nie powinna być mokra.

Każdy, kto podróżuje w szczycie do Przecławia i Warzymic wie jak bardzo jest to zatłoczona droga. Poranny i popołudniowy korek ma minimum kilometr i objazdu jego raczej nie ma. Niektórzy próbują jeździć przez szklarnie, inni wzdłuż nowej równoległej drogi dojazdowej przy hurtowni "Bims Plus" i potem próbują się włączyć do ruchu. W tej sytuacji mieszkańcom pomóc może jedynie obwodnica. Ale to plany GDDKiA na lata 2018-20. Budowa kolejnego obiektu i pozwolenie na wjazd i wyjazd z każdej strony sytuacji z pewnością nie poprawi. I prawdopodobnie korki w naszej okolicy będą trwać przez cały dzień.

 


Pin It