logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Pod Kołbaskowem powstaje centrum logistyczne.

amazon kolbaskowoGigantyczny magazyn o powierzchni 100 tys. m kw. powstanie przy drodze krajowej nr 13. Zlokalizowany będzie między Siadłem Górnym a Kołbaskowem w pobliżu zjazdu na autostradę A6. Właśnie rozpoczęły się intensywne prace ziemne.

 

 

 

Prace prowadzi warszawska firma "Commercial Point", która specjalizuje się przygotowywaniu i realizacji projektów przemysłowych oraz komercyjnych. Właśnie trwają prace przygotowawcze. Dla kogo dokładnie budowany jest ten magazyn ? Niestety szczegółów inwestycji nie mogę ujawnić - mówi prezes Łukasz Wiśniewski. W niedługim czasie wydamy oficjalny komunikat w tej sprawie.

Budowa logistycznego giganta z pewnością będzie miała wielkie znaczenie dla lokalnego rynku pracy. Porównywalną inwestycję w Gardnie k/Gryfina rozpoczął niemiecki potentat handlu internetowego - Zalando. Tam pracę znajdzie 3 tys osób. W Kołbaskowie może być podobnie.

Nowa inwestycja to także duży zastrzyk pieniężny z tytułu podatków dla gminy Kołbaskowo. Bardzo się cieszę, że mamy kolejnego inwestora - mówi wójt M. Schwarz. Stwarzamy przyjazny klimat, mimo głosów opozycji, bo nowe firmy to podatki do budżetu potrzebne na realizację zadań gminnych. Staramy się wspomagać inwestorów i pomagać w procesie przygotowania inwestycji. Jesteśmy gminą i urzędem przyjaznym inwestorom.

Jedyną obecnie niewiadomą jest ostateczny użytkownik tego centrum logistycznego. Nieoficjalnie mówi się o amerykańskim Amazonie. Podobne centra w Polsce działają już w okolicy Poznania i Wrocławia. Amerykanie już wcześniej interesowali się naszą lokalizacją. Jednak zarówno władze gminy jak i inwestor nie wypowiadają się w tym temacie.

Kto będzie użytkownikiem tego gigantycznego magazynu ?  Niestety nie mogę powiedzieć ponieważ jestem związana klauzulą poufności. Za około 2 tygodnie będzie już wiadomo - dodaje na koniec M. Schwarz

Tylko pracownicy ochrony nie nabrali wody w usta i bez ogródek potwierdzają, że tutaj "buduje się Amazon"

Inwestycja ma się zakończyć w 2017 roku.

Pin It