Zalando nie dla Kołbaskowa

tereny przy A6Jak podaje "Puls Biznesu", niemiecki potentat w handlu elektronicznym zainwestuje w naszym regionie w budowę magazynów o powierzchni 130 tys m2. Będzie to centrum logistyczne z wysyłką artykułów na Polskę i Skandynawię. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, rozważano kilka lokalizacji tej inwestycji w województwie Zachodniopomorskim i Wielkopolskim. Brano pod rozwagę m.in. tereny zlokalizowane w Kołbaskowie przy autostradzie A6. Ostatecznie niemiecki potentat wybrał okolice Gardna w sąsiedniej gminie Gryfino.

 
Magazyny Zalando będą mieć powierzchnię większą niż znajdujące się pod Wrocławiem i Poznaniem obiekty innego giganta e-handlu - amerykańskiego Amazona. Jak informuje "Puls Biznesu" niemiecka firma ma zakupić teren o powierzchni około 20 hektarów na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSSE). Zlokalizowany jest on przy węźle drogi ekspresowej S3.

Tereny w gminie Kołbaskowo nie należą do żadnej ze specjalnych stref ekonomicznych. I to był prawdopodobnie największy argument przetargowy dla lokalizacji wybranej przez niemieckiego giganta. Inwestowanie w specjalnych strefach ekonomicznych daje im wyższe i długoterminowe ulgi podatkowe.

Budowa nowych magazynów, zlokalizowanych zaledwie 9 km od autostrady A6 będzie miała z pewnością duży wpływ na nasz lokalny rynek pracy. Niemiecka firma planuje zatrudnić w Gardnie 3000 osób i z pewnością nie znajdzie ich w najbliższej okolicy. Pracownicy będą rekrutowani w wielu okolicznych gminach.

Inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku.

zalando w kolbaskowie