logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Dzieci na wakacjach. W szkołach remonty.

remonty w szkolachUczniowie odpoczywają na wakacjach już ponad trzy tygodnie, ale to nie oznacza, że w szkołach nic się nie dzieje. Przerwa wakacyjna na to najlepszy czas, aby placówki oświatowe przeszyły niezbędne naprawy lub remonty. Okazuje się że obiekty publiczne dość szybko niszczeją i wymagają częstych napraw, malowań czy remontów.

 

 

Najkosztowniejsza i największa inwestycja w gminie trwa obecnie w Przecławiu. Na granicy szkoły podstawowej i gimnazjum budowana jest stołówka, która będzie także spełniać funkcję świetlicy dla najmłodszych uczniów. Wcześniej w tym miejscu były niezagospodarowane podcienie, którymi można było przejść na szkolny stadion. Dzięki ich zabudowie powiększy się powierzchnia użytkowa przecławskiej podstawówki, a uczniowie zjedzą posiłki w lepszych warunkach. Przez ostatnie lata posiłki serwowano w formie kateringowej, teraz posiłki przyjadą do Przecławia w dużych termosach - tak jak to ma miejsce w punkcie przedszkolnym. Uczniowie będą mogli zjeść obiad w tradycyjnych naczyniach a plastikowe sztućce i styropianowe pojemniki odejdą w zapomnienie. Prace w Przecławiu prowadzi firma "Kwadra". Koszt 565 tys zł zostanie pokryty z budżetu gminnego.

Kolejna inwestycja trwa obecnie w Będargowie. Przed szkołą podstawową remontowana jest zatoka autobusowa oraz parkingi. Przez ostatnie lata autobus linii 83 oraz kierowcy dowożący dzieci do szkoły musieli jeździć slalomem między dziurawą i piaszczystą nawierzchnią. Po wakacjach będzie zupełnie inaczej. Cała nawierzchnia zostanie wyłożona płytami "Jumbo". Poprawione zostaną także okoliczne chodniki i krawężniki.

Szkoła podstawowa w Będargowie będzie miała także nowe ogrzewanie. Na zlecenie gminy wymienione zostaną kaloryfery i ciągi instalacyjne. Remont przejdzie także kotłownia. To kolejna inwestycja termomodernizacyjna tej placówki. Przypomnijmy w poprzednich latach wymieniono całą stolarkę otworową, wyremontowano dach, ocieplono cały budynek i pomalowane elewację.

Wszystkie prace, jeśli pójdą zgodnie z planem, mają być zakończone pod koniec wakacji zanim zabrzmi pierwszy dzwonek.

Pin It