logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Centrum Handlowe „Auchan” zmieni się w Galerię Unia?

ikea szczecinOd kilka lat w wielu mediach spekuluje się na temat terminu i wielkości rozbudowy Centrum Handlowego „Auchan” w Ustowie. Według ostatnich informacji obok istniejącego hipermarketu „Auchan” oraz „Decathlona” ma powstać market budowlany oraz sklep meblowy. Ostatnio na portalu RetialMap należącym do Colliers International pojawiło się więcej szczegółów oraz wizualizacje nowego centrum handlowego.

 

 

„Galeria Unia będzie projektem o powierzchni 92 tys. m2, którego otwarcie planowane jest na 1 kw. 2018 roku. Będzie oferowała 200 sklepów, w których klienci znajdą ofertę modową, sklep meblowy, sklep z elektroniką, sklep sportowy, miejsca zabaw dla najmłodszych, a także strefę rozrywkową oraz liczne restauracje i kawiarnie” – tak w skrócie możemy dowiedzieć się na stronie internetowej firmy Colliers International zajmującej się komercjalizacją obiektów handlowych.

Jeśli obiekt powstanie będzie to największa  powierzchnia handlowa w Szczecinie i okolicy. Dla porównania „Kaskada” posiada 43 tys m2, a „Galaxy” 42 tys m2. O szczegółach inwestycji od lat zgodnie milczą zarówno Immochan jak i IKEA. Także wójt gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz „nie potwierdza jak i nie zaprzecza”

Przypomnijmy, rok temu radni gminy przyjęli uchwałę, która określa działania władz Kołbaskowa na rzecz przygotowania i realizacji budowy drogi, która usprawni dojazd do Centrum Handlowego w Ustowie. Obecnie dojechać tam można jedynie od strony ulicy Floriana Krygiera. W przyszłości będzie się tam można dostać także nową drogą od Ronda Hakena oraz od Ustowa. Załącznikiem do podpisanego porozumienia była mapa z układem planowanych dróg oraz lokalizacje nowych marketów.

Niespodziewanie, na drodze do powstania inwestycji stanęły ostatnio problemy drogowe. Najpierw inwestor w porozumieniu z gminą chciał sfinansować pierwszy kilometr obwodnicy Przecławia i Warzymic, który miał ułatwić dojazd do sklepów.

Rok później, na krótko przed wyborami parlamentarnymi politycy PO obiecali wybudowanie całej obwodnicy Przecławia i Warzymic wyznaczając nowy przebieg drogi krajowej 13. O drodze wspominała także ówczesna Premier Ewa Kopacz, która 12 października 2015 odwiedziła Kołbaskowo. W tym samym dniu ogłoszono przez GDDKiA przetarg na zaprojektowanie i budowę tej drogi. Ostatecznie okazało się że nowy budżet zaplanowany na ten rok przez PiS nie uwzględnia finansowania tej drogi.

Do sprawy powrócimy.

ikea ustowo

Fot : www.colliers.com

rozbudowa auchan

Pin It