logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Wkrótce remont drogi na Zielonym Polu

remont na zielonym poluNa mapie gminnych dróg szykuje się kolejny remont. Z początkiem września rozpocznie się generalna przebudowa jednej z najważniejszych dróg na osiedlu "Zielone Pole" w Przecławiu. Jest to jeden z głównych dojazdów dla mieszkańców osiedli i przez to mocno wyeksploatowany. Zamknięcie jej na kilka tygodni spowoduje przeniesienie ruchu na drogi wewnątrzosiedlowe. Zakończenie prac zaplanowano jeszcze w tym roku.

 

 

Droga gminna o numerze 195011Z rozpoczyna się przy pierwszym wjeździe na osiedle z drogi krajowej nr 13. To jedna z niewielu dróg o statusie gminnym - reszta to drogi osiedlowe, powiatowe i krajowe. Obejmuje w sumie cztery ronda i kończy się przy wyjeździe na drogę powiatową w stronę Warzymic i przejazdu kolejowego.

Remontowany odcinek obejmie tylko ten fragment, który jest najbardziej zniszczony - od okolic "Biedronki" do "Żabki". Powodem remontu jest fakt, że istniejąca prawie od dwudziestu lat nawierzchnia nie posiada odpowiednich spadków podłużnych i poprzecznych co powoduje zastoje wody. Po remoncie znikną liczne zaniżenia nawierzchni, koleiny i wyboje.  Wymienione zostaną także zniszczone krawężniki.

Całość prac sfinansowana zostanie z budżetu gminy Kołbaskowo. Przetarg z kwotą 441 tys zł wygrała firma Eurovia Polska z Kobierzyc. Przekazanie drogi do remontu odbędzie się we najbliższy wtorek 25 sierpnia. Prace potrwają około trzech miesięcy.