Gmina buduje kolejną świetlicę

swietlica kamieniecSą miejscem integracji mieszkańców, centrum życia dla całej wsi oraz głównym ośrodkiem życia kulturalnego. Są także miejscem codziennej pracy i twórczych poczynań w środowisku lokalnym. Pełnią funkcje kulturotwórcze, wychowawcze, dydaktyczne oraz opiekuńcze w odniesieniu do młodszych dzieci. I to z myślą o nich przygotowywane są przeróżne zajęcia które dają możliwość rozwijania swoich umiejętności oraz inspirują do twórczych poczynań. I tak niedługo będzie w Kamieńcu. Właśnie tam gmina Kołbaskowo rozpoczyna budowę zupełnie nowej świetlicy wiejskiej.

 

O tym że Kołbaskowo świetlicami stoi, już nikogo przekonywać nie trzeba. Będargowo, Siadło Górne, Kołbaskowo, Kurów, Moczyły, Stobno i Barnisław doczekały się w ostatnich latach zupełnie nowych obiektów. W ramach adaptacji istniejących i dzierżawionych pomieszczeń zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywają się także w Bobolinie, Przecławiu i Ostoi. Teraz na mapie gminy powstanie kolejny obiekt - świetlica środowiskowa w Kamieńcu.

Świetlica w tej wsi właściwie od 10 lat była. Tylko, że działa (i to do tej pory) w wynajętych pomieszczeniach w domu jednorodzinnym pod numerem 21. Na niewielkiej powierzchni wraz ze świetlicą mieści się także Centrum Kształcenia na odległość. Za rok ma być zupełnie inaczej. Gminie udało się pozyskać od Skarbu Państwa jednohektarową działkę w centrum wsi, vis-a-vis kościoła. Zbudowany na niej zostanie obiekt spełniający najwyższe wymagania i normy bezpieczeństwa. Parterowy budynek o powierzchni 173m2 wraz z otaczająca go zielenią będzie, miejmy nadzieję, ulubionym miejscem spotkań.

W wyniku ogłoszonego przetargu na realizację tej inwestycji, prace wykona firma EDA-KAR-BUD ze Stargardu Szczecińskiego. Koszt brutto - 1.330.979,88 zł pokryty zostanie w całości z budżetu gminy. Wykonawca będzie miał rok na realizację tego zadania.

swietlica kamieniec 1

Wizualizacje udostępnione przez UG Kołbaskowo