logo gif 10lat

Open menu

czatkowice gruntkal

 reklama

W Warniku powstaje ośrodek jeździecki.

stajnia warnikMamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich fanów jazdy w siodle. W Warniku powstaje duża stajnia wraz z wybiegiem. Będzie prowadzony także szeroki pakiet usług zarówno dla właścicieli koni jaki i początkujących hobbystów. Jeśli plany inwestora się spełnią to jeszcze w tym roku będzie można w Warniku pojeździć konno.

 

 


Jazda konna to dla zdrowia człowieka same korzyści. Koryguje wady postawy, wzmacnia mięśnie grzbietu, bioder i brzucha. Poprawia także krążenie, oddychanie, pracę jelit i układu odpornościowego. Ale jeszcze większy wpływ ma na naszką psychikę bo relaksuje, uspokaja i wycisza. Jest też jeszcze jeden minus - finansowy. Uprawianie tego sportu jest drogie.

Na terenie gminy Kołbaskowo obecnie istnieje tylko jeden ośrodek - JKS "Tornado" w Bobolinie. Kiedyś mieszkańcy Przecławia i Warzymic mogli jeździć konno w pobliskim Rajkowie. Po kilku zmianach właściciela pałacu od prawie 10 lat nie ma już tam stajni. Teraz na jazdę konną można się wybrać do Tanowa, Dobrej oraz na Osowo.

Do Warnika będzie najbliżej. Budujemy akademia jazdy konnej - mówi Natalia Czernik - dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zakończenie planowane jest w tym roku, ale na tym etapie ciężko określić czy uda nam się w tak krótkim czasie.

Na terenach po byłym PGR budowana jest stajnia, to najbardziej widoczny obiekt z drogi. Pomieścić ma 25 koni. Powstanie także bieżnia, dwie ujeżdżalnie zewnętrzne oraz zadaszony lonżownik. Całość wyłożona będzie specjalnym piaskiem kwarcowym.

Cieszy fakt, że po latach niewykorzystany teren, który nalezał do Agencji Nieruchomości Rolnych Skarby Państwa znalazł swojego właściciela, który mam ciekawą koncepcje jego wykorzystania.

Pin It