logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Wkrótce Aleją Brzozową do Kurowa

droga przeclaw kurow W przyszłym roku pojedziemy od Przecławia do Kurowa zupełnie nową drogą gminną. Właśnie rozpoczęła się długo oczekiwana inwestycja pod nazwą "Modernizacja dróg dojazdowych do pól na terenie Gminy Kołbaskowo na odcinku od miejscowości Kurów do miejscowości Przecław". Na realizację tego zadania udało się gminie pozyskać fundusze zewnętrzne. Na plac budowy wszedł już wykonawca - firma "Eurovia" z z Kobierzyc.

 

 

Przez wiele lat przejazd bezpośrednio z Kurowa do Przecławia był praktycznie niemożliwy. Mógł się udać jedynie w ciepłe, bezdeszczowe dni i to wyłącznie posiadaczom aut terenowych z wysokim zawieszeniem. W przyszłym roku ulubiona przez mieszkańców ścieżka spacerowo-rowerowa zmieni się nie do poznania. Szerokość nowej nawierzchni wyniesie 5 metrów. Dojdzie do tego jeszcze pobocze gruntowe o szerokości 0,75m. W tych nowych warunkach wystarczy szerokości, aby minęły się na niej dwa samochody osobowe.

Znacznie skróci się połączenie między Warzymicami i Przecławiem a Ustowem, Kurowem i Siadłem Dolnym. Dla mieszkańców mniejszych miejscowości znacznie poprawi się komfort dojazdu do Przecławia w którym mieszczą się szkoły, przychodnie, apteka, sklepy czy kościół. Na inwestycję pozyskano środki z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Mam nadzieję, że inwestycja zakończy się do 15 listopada tego roku - mówi M. Schwarz wójt gminy Kołbaskowo. Napotkaliśmy już na pierwsze trudności, na wysokości pierwszego kilometra teren jest bardziej podmokły niż zaplanowali projektanci.

Nowa droga stanowić też będzie alternatywny wyjazd dla ulokowanych przy Alei Kasztanowej firm. W tej chwili włączenie się z „Kasztanówki” w 13, zwłaszcza w godzinach porannych,  jest bardzo utrudnione. W przyszłym roku do istniejących spedycji w tej okolicy dołączy "Dast Express", który obecnie rozpoczął budowę hali magazynowej wraz z biurami, placem manewrowym oraz myjnią. Firmą będzie mieścić się przy "Alei Brzozowej" - bo taką właśnie nazwę nadano nowej drodze pod koniec czerwca.

Inwestycja gminna obejmuje:
- przebudowę nawierzchni istniejącej drogi gminnej,
- przebudowę istniejących zjazdów na pola i sąsiednie posesje,
- zabezpieczenie istniejącej sieci telekomunikacyjnej w rejonie przebudowywanej jezdni
- wycinkę kolidujących drzew i krzewów

mapka 

Pin It