20 lat działalności firmy "Rolhurt" w Przecławiu

20lat rolhurtuFirma "Rolhurt" działa w Przecławiu od 1995 roku organizując handel hurtowy produktami rolniczymi i ogrodniczymi. Kilka lat wcześniej zlokalizowana była na targowisku przy ul. Cukrowej obok kompleksu szklarniowego na Gumieńcach. Obecnie "Rolhurt" jest lokalnym liderem w sprzedaży bezpośredniej płodów rolnych, pomimo ogromnej ekspansji marketów i dyskontów. Po wielu latach zmian rynkowych, firma dalej się rozwija, ma ugruntowana pozycję na rynku oraz ciekawe plany na przyszłość.

 

W historii "Rolhurtu" ważnym czynnikiem do rozwoju i zmian było rozpoczęcie działalności firmy "Makro" przy ul. Południowej w Szczecinie a później licznych dyskontów i hipermarketów. Obecnie na terenie przecławskiego targowiska większość osób wynajmujących to pośrednicy. Spadek ilości producentów rolnych i ogrodniczych w naszym województwie odbił się negatywnie na ilości bezpośrednich producentów obecnych na "Rolhurcie". Wielu z nich zniechęciło wprowadzenie podwyższonych wymagań związanych z wprowadzeniem Systemu HACCP.

Celem strategicznym naszej firmy jest wynajem powierzchni handlowych i magazynowych w halach targowych oraz udostępnianie powierzchni do handlu na placu targowym indywidualnym rolnikom, producentom i handlowcom. Na terenie rynku w Przecławiu od 20 lat można nabyć krajowe płody rolne, owoce cytrusowe oraz szeroki asortyment branży spożywczej. Z atrakcyjnych cen i świeżości towaru korzystają także okoliczni mieszkańcy Warzymic i Przecławia. Targowisko działa przed 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Kolejnym przedsięwzięciem zmieniającym obraz okolicznego handlu będzie uruchomienie od 31 lipca Wiejskiego Ryneczku Eko. Będzie to miejsce, gdzie mieszkańcy Szczecina i okolicznych gmin, w każdy piątek, będą mogli co tydzień nabyć tradycyjnie wypiekane chleby, sękacze, ciasta, sery, wędliny, wyroby garmażeryjne. Nie zabraknie ryb, miodów, świeżych soków, owoców i warzywa z polskich pól i sadów. Dostępne będą  również  produkty z ekologicznych gospodarstw polskich posiadające odpowiednia certyfikaty i atesty.

Chcemy by nasz Wiejski Ryneczek Eko promował lokalnych producentów i gospodarstwa ekologiczne, bo jako region nie mamy się czego wstydzić a wręcz z powinniśmy się tym co mamy chwalić i dzielić z innymi - wyjaśnia Ewa Lewandowska z "Rolhurtu". Będziemy  również zachęcać mieszkańców do wspólnego spędzania wolnego czasu, przez uczestnictwo grach, quizach dotyczących świadomości ekologicznej i zdrowego stylu życia.

Dwudziesta rocznica działalności to wyjątkowy jubileusz, z którego jesteśmy niezmiernie dumni, ale to przede wszystkim idealna okazja aby złożyć podziękowania  wszystkim, bez których nasza działalność i istnienie nie byłoby możliwe. Dziękujemy wszystkim naszym Partnerom, za dotychczasową współpracę, która napawa nas radością i dumą - dodaje na koniec E. Lewandowska

 

19__DSC04821.JPG 22__DSC04839.JPG 27__DSCN2996.JPG

29__DSCN2999.JPG 30__DSCN3000.JPG 31__DSCN3011.JPG

46__DSCN3020.JPG 63__DSC04815.JPG 66__DSC04818.JPG

Fot : rolhurt.pl