Torebka otwiera się na nowy handel

czerwona torebka nowi najemcyWiosną 2012 roku w Warzymicach otworzono jedną z pierwszych w Polsce "Czerwonych Torebek". Pół roku później otworzoną drugą jej część. Z początkiem najemców lokali handlowych nie brakowało. Centra handlowe były wtedy nowością na rynku. Punkty zlokalizowano obok osiedli przy często uczęszczanych drogach. Najemca mógł nie tylko wynająć lokal, a nawet zakupić go na własność. Z czasem w "Czerwonej Torebce" zaczęło być pusto. A nowych sklepikarzy nie przybywało.

 

Z pierwszych najemców, którzy trzy lata temu otworzyli swój biznes pozostała jedynie Nasza Apteka, Owocowy Świat, Ancora i Małpka Express. W drugiej części pasażu było jeszcze gorzej - trzy lata przetrwało jedynie "Beauty Studio"

Od kilku tygodni mamy nową piekarnię - Bagietkę, w zeszłym roku pojawiły się delikatesy mięsne "Gzella", a niedługo zakupy zrobimy w nowym sklepie rybnym "Nemo". Drugi pasaż przeszedł większą metamorfozę - otworzyła się stara-nowa kwiaciarnia "Sempreverde", od tygodnia działa przychodnia weterynaryjna "Pro Vet", a niedługo nadamy po sąsiedzku przesyłki kurierskie w firmie "ALS Kurier".

Wróciłam do "Czerwonej Torebki" po ponad dwuletniej przerwie - mówi Patrycja Przygodzka z kwiaciarni "Sepreverde". Wcześniej stawki najmu były bardzo wysokie, teraz sami zaproponowali mi znacznie korzystniejsze. Kwiaciarnia funkcjonuje od 21 maja tego roku, jesteśmy na samym końcu pasażu. Klienci wrócili, ucieszyli się bardzo z mojego powrotu.

Nowością w Warzymicach będzie Przychodnia Weterynaryjna "Pro Vet". Nasz gabinet działa od 8 czerwca - mówi Łukasz Prost, lekarz weterynarii. Oferujemy czworonogom badania krwi, usg i rtg. Posiadamy salkę chirurgiczną, gdzie pod znieczuleniem wziewnym możemy dokonywać różnych zabiegów. Leczymy generalnie psy i koty, ale pomocy udzielimy także innym zwierzakom.

Ten kto regularnie robi zakupy w Warzymicach wie jak często sklepy się zmieniają w tej okolicy. Sporo punktów przez wiele miesięcy było zamkniętych. Wcześniej najemców odstraszały wysokie czynsze i zobowiązania. Teraz podobno jest korzystniej. Także akcjonariusze notowanej na giełdzie "Czerwonej Torebki" nie mieli powodów do radości. Ich akcje w ciągu dwóch lat potaniały z 15 zł do 2,20 zł. Czy tendencja się odwróci ? Zobaczymy.

 

als-kurier.JPG bagietka.JPG gzella.JPG

pro-vet-weterynarz.JPG sempreverde.JPG torebka-2.JPG

torebka-3.JPG torebka-5.JPG twoj-rybny.JPG