logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Nowa droga Przecław-Kurów

droga przeclaw kurowUrząd Gminy Kołbaskowo rozpisał nowy przetarg pn "Modernizacja dróg dojazdowych do pól na terenie Gminy Kołbaskowo na odcinku od miejscowości Kurów do miejscowości Przecław". Oznacza to, że w przyszłym roku pojedziemy zupełnie nowym, ponad dwukilometrowym, odcinkiem drogi od Przecławia do Kurowa. Obecnie jest to droga polna. W okresie zimowym i deszczowym praktycznie nieprzejezdna.

 

 

Szerokość projektowanej nawierzchni nowej drogi gminnej wyniesie 5m plus pobocze gruntowe o szerokości 0,75m. To w zupełności wystarczy aby minęły się na niej dwa samochody osobowe.

Na tą inwestycję środki pozyskaliśmy z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, gdyż stanowić ma drogę dojazdową do pół - mówi M. Schwarz wójt gminy Kołbaskowo. Jednak droga ta ma większe znaczenie. Zdecydowanie poprawi komfort życia mieszkańców Kurowa, gdyż skróci czas dotarcia z tej miejscowości do Przecławia, a więc do szkoły, służby zdrowia, apteki czy sklepu. Stanowić też będzie alternatywny wyjazd dla ulokowanych przy Alei Kasztanowej firm. W tej chwili włączenie się z „Kasztanówki” w 13, zwłaszcza w godzinach porannych,  jest bardzo utrudnione. Jestem przekonana, że droga ta będzie również atrakcją dla rowerzystów, pieszych i biegaczy.

mapka

Inwestycja obejmuje:
- przebudowę nawierzchni istniejącej drogi gminnej,
- przebudowę istniejących zjazdów na pola i sąsiednie posesje,
- zabezpieczenie istniejącej sieci telekomunikacyjnej w rejonie przebudowywanej jezdni
- wycinkę kolidujących drzew i krzewów

Zakres modernizacji drogi ma na celu uzyskanie parametrów wymaganych dla klasy drogi D (dojazdowej) zapewniając prawidłową obsługę terenów rolnych i przyległych do drogi gminnej. Planowane rozpoczęcie robót  nastąpi po rozstrzygnięciu przetargu, a realizacja musi zakończyć się do końca listopada.

 

Pin It