logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Droga do Siadła Dolnego wreszcie do remontu

droga w siadleTo prawdopodobnie najgorszy fragment drogi na terenie gminy Kołbaskowo. Dojazd do nadbrzeża w Siadle Dolnym. Brukowana kostka, ogromne ubytki w powierzchni, brak chodnika. Nie sposób przejechać tam rowerem. Samochodem maksymalnie 10 km/h. Za kilka miesięcy będzie znacznie lepiej. Rozpoczyna się remont generalny tego odcinka.

 

 

Wygląd tego fragmentu drogi przypomina stan powojenny. Jadąc do dolnej częsci Siadła Dolnego, zjeżdżamy mocno w dół. Zaraz za osiedlem "Wichrowe Wzgórze" kończy się nowa nawierzchnia i zaczynają się przeszkody. Kto nie zwolni - urwie koło albo miskę olejową.

Gminie udało się pozyskać środki na jej budowę z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w wysokości 50% - mówi wójt M. Schwarz. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy, będą mogli bezpiecznie dojechać do swoich posesji, a  turyści swobodnie dotrzeć do przechodzącego przez miejscowość Szlaku Bielika. Miejscowość z pewnością zyska na atrakcyjności . Następną inwestycją planowaną w Siadle Dolnym jest zagospodarowanie nabrzeża, tym samym otworzymy gminę dla turystyki wodnej.

Warto dodać że w zeszłym roku wyremontowano kompletnie drogi gminne wzdłuż nadbrzeża. Miejscowość całkowicie zmieniła swoje oblicze. Nowe chodniki, droga, progi zwalniające, punkt wypoczynkowy i parkingi. Siadło Dolne z roku na rok przyciąga amatorów pieszych i rowerowych wędrówek. Tutaj zaczyna się Szlak Bielika, a za wsią parki krajobrazowe, cisza, spokój i przyroda. Dużym powodzeniem w ciepłe dni cieszy się marina oraz wypożyczalnia łodzi i kajaków.

W związku z planowanym remontem dojazd do wsi będzie utrudniony. Obowiązywać będzie czasowy objazd dla mieszkańców i turystów. W wyniku przetargu ogłoszonego przez Urząd Gminy Kołbaskowo, przebudowę drogi wraz z przebudową sieci wodociągowej w Siadle Dolnym za 1,2 mln zł wykona firma STRABAG.

mapka