medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

Zielone światło dla rozbudowy CH "Auchan"

rozbudowa auchan Na ostatniej sesji radny gminy przyjęto uchwałę, która określa działania władz Kołbaskowa na rzecz przygotowania i realizacji budowy drogi, która usprawni dojazd do Centrum Handlowego w Ustowie. Obecnie dojechać tam można jedynie od strony ulicy Floriana Krygiera (dawnej Autostrady Poznańskiej). W przyszłości będzie się tam można dostać także nową drogą od Ronda Hakena oraz od Ustowa. Załącznikiem do podpisanego porozumienia jest mapa z układem planowanych dróg oraz lokalizacje nowych marketów.

 

Budowa nowej drogi z różnych przyczyn znalazła się na liście rezerwowej na lata 2015-2020, nam zależy żeby weszła na listę rankingową - mówi wójt Małgorzata Schwarz. Póki to nie nastąpi, aby Auchan mógł podjąc jakiekolwiek działania, potrzebny jest minimum jeden kilometr drogi, który zaopatrzy ten teren w możliwości transportowe. Wcześniej porozumienie z GDDKiA zostało już wynegocjowane w 2013 roku, natomiast zapisy do porozumienia z Auchan uzgodniliśmy tydzień temu.

Według załączonego harmonogramu budowy dróg najpierw powstanie kilometrowy odcinek od Ronda Hakena (odcinek IA i IB). Budowę i projekt sfinansuje Auchan. Dopóki nie powstanie cały odcinek nowej dogi krajowej w nowym przebiegu, nowa droga będzie funkcjonowała jako gminna. W dalszej kolejności powstanie fragment IIA i IIB, następnie IIIA i IIIB, który połączy Ustowo. Finałem inwestycji będzie budowa chodnika w Ustowie (fragment zaznaczony na bązowo).

Obecnie klienci mogą zrobić zakupy jedynie w hipermarkecie "Auchan" oraz "Decathlon". Po rozbudowie powstanie prawdopodobnie IKEA, Leroy Merlin oraz Norauto. W sprawie szczegółów inwestycji oraz kolejności i dat ich powstania wszystkie strony milczą od wielu miesięcy. Wójt M. Schwarz wielokrotnie powtarza, że nie może udzielić informacji w tej sprawie oraz wszelkich rewelacji prasowych "nie potwierdza oraz nie zaprzecza"

Bez względu na to czy markety powstaną w 2016 czy 2017 cieszyć należy fakt, że zarówno inwestor jak i gmina zainteresowani są wcześniejszym wybudowaniem odpowiedniej infrastruktury drogowej, która umożliwi łatwy dojazd do nowych marketów.

rozbudowa auchan

Pin It

Open menu

medentes przeclaw

 reklama