logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Zielone światło dla rozbudowy CH "Auchan"

rozbudowa auchan Na ostatniej sesji radny gminy przyjęto uchwałę, która określa działania władz Kołbaskowa na rzecz przygotowania i realizacji budowy drogi, która usprawni dojazd do Centrum Handlowego w Ustowie. Obecnie dojechać tam można jedynie od strony ulicy Floriana Krygiera (dawnej Autostrady Poznańskiej). W przyszłości będzie się tam można dostać także nową drogą od Ronda Hakena oraz od Ustowa. Załącznikiem do podpisanego porozumienia jest mapa z układem planowanych dróg oraz lokalizacje nowych marketów.

 

Budowa nowej drogi z różnych przyczyn znalazła się na liście rezerwowej na lata 2015-2020, nam zależy żeby weszła na listę rankingową - mówi wójt Małgorzata Schwarz. Póki to nie nastąpi, aby Auchan mógł podjąc jakiekolwiek działania, potrzebny jest minimum jeden kilometr drogi, który zaopatrzy ten teren w możliwości transportowe. Wcześniej porozumienie z GDDKiA zostało już wynegocjowane w 2013 roku, natomiast zapisy do porozumienia z Auchan uzgodniliśmy tydzień temu.

Według załączonego harmonogramu budowy dróg najpierw powstanie kilometrowy odcinek od Ronda Hakena (odcinek IA i IB). Budowę i projekt sfinansuje Auchan. Dopóki nie powstanie cały odcinek nowej dogi krajowej w nowym przebiegu, nowa droga będzie funkcjonowała jako gminna. W dalszej kolejności powstanie fragment IIA i IIB, następnie IIIA i IIIB, który połączy Ustowo. Finałem inwestycji będzie budowa chodnika w Ustowie (fragment zaznaczony na bązowo).

Obecnie klienci mogą zrobić zakupy jedynie w hipermarkecie "Auchan" oraz "Decathlon". Po rozbudowie powstanie prawdopodobnie IKEA, Leroy Merlin oraz Norauto. W sprawie szczegółów inwestycji oraz kolejności i dat ich powstania wszystkie strony milczą od wielu miesięcy. Wójt M. Schwarz wielokrotnie powtarza, że nie może udzielić informacji w tej sprawie oraz wszelkich rewelacji prasowych "nie potwierdza oraz nie zaprzecza"

Bez względu na to czy markety powstaną w 2016 czy 2017 cieszyć należy fakt, że zarówno inwestor jak i gmina zainteresowani są wcześniejszym wybudowaniem odpowiedniej infrastruktury drogowej, która umożliwi łatwy dojazd do nowych marketów.

rozbudowa auchan

Pin It