logo gif 10lat

Open menu

Szczecin zamyka - Przecław otwiera

strzelnicaW miniony weekend uroczyście otwarto strzelnicę sportową zlokalizowaną między Przecławiem a Kurowem. Popadający w ruinę obiekt po latach doczekał się nowego gospodarza. Strzelnicą zarządzać będzie Klub Sportowy "Elita". Otwarcie zbiegło się z niedawną decyzją szczecińskich radnych o zamknięciu strzelnicy w Kijewie. Czy nowy obiekt w gminie Kołbaskowo zaspokoi potrzeby mieszkańców Szczecina ?

 

 

Starania o otwarcie strzelnicy sięgały 2010 roku. Najpierw planowano otworzyć ją w Rosówku w opuszczonym budynku straży granicznej. Okazało się, że gmina zaplanowała tam powstanie mieszkań socjalnych. Później strzelnica miała być na wydzielonej działce obok toru motocrossowego. Tutaj wymagane były niemałe nakłady finansowe na przekształcenie terenu.

strzelnica

Mając po nosem obiekt tak wielki jak ten koło Przecławia, bezsensem byłyby budować coś nowego od podstaw, gdy mieliśmy obiekt gotowy - mówi Remigiusz Łysik z K.S. "Elita". Problemem była ciągła dyskusja z wojskiem, z którym się całkiem niełatwo się rozmawia. Po 4 latach i przy pomocy Pani Wójt udało się wydzierżawić ten teren i przekształcić w strzelnicę. I też dzięki Pani Wójt udało się dopuścić ten obiekt do użytkowania. I tak tu jesteśmy wreszcie.

Na otwarciu obecni byli przedstawiciele klubów strzeleckich z Gryfina, Polic i Szczecina, członkowie Gwardii Narodowej oraz władze i radni gminy Kołbaskowo. Strzelnica mieści się przy Alei Kasztanowej pomiędzy Przecławiem a Kurowem, w odległości około 1 km od osiedli.   W dniu otwarcia można było zapoznać się z obiektem, obejrzeć broń a nawet z niej postrzelać.

Miejmy nadzieję że nowa atrakcja i klub strzelecki wpisze się w środowisko lokalne a klubowicze wciągną młodzież do ciekawego spędzenia czasu i rywalizacji.

 

Pin It