logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Pałac w Rajkowie do remontu

palac rajkowoZbudowany został w 1910 roku. Po II wojnie światowej był siedzibą PGR-u oraz służył jako mieszkania dla kilku rodzin. Przez lata popadał w ruinę. Po upadku PGR właścicielem została Akademia Rolnicza - obecnie ZUT. Pięć lat temu został sprzedany kolejnemu nabywcy. Niedawno ponownie zmienił właściciela. Czy to będzie szczęśliwy finał dla tego zabytku? Wszystko na to wskazuje, że tak.   

 

 

Nowym gospodarzem tego obiektu wraz z przyległym parkiem i stawem jest firma AM Audit ze Smolęcina. Jesteśmy od kilku tygodni właścicielami pałacu w Rajkowie - mówi Małgorzata Śnieżek. Kupiliśmy go z sentymentu do takich "perełek". Zauroczeni parkiem, starodrzewiem z platanami na czele, postanowiliśmy zatroszczyć się "po gospodarsku" tym zakątkiem naszej gminy.

Po wstępnych pracach porządkowo-czyszczących 100-letni pałac odsłonił swoje oblicze naprawdę poważnego zniszczenia i zawilgocenia. Remont potrwać może nawet 3 lata. Uzależnione jest to od stanu budynku oraz trudności jakie mogą być napotkane w prakcie prowadzonych prac. A wszystkie muszą się odbyć pod nadzorem konserwatora zabytków, ponieważ obiekt wpisany jest do rejestru zabytków.

W przyszłości będzie się tu mieścić siedziba firmy AM Audit, która specjalizuje się w szkoleniach i we wdrażaniu różnych projektów. W budynku powstanie także zaplecze noclegowe i gastronomiczne.

Ponieważ pogoda sprzyja pracujemy również w parku, któremu przywrócimy dawny blask. Oczyścimy bardzo mocno zaśmiecony staw i przewrócimy w nim życie z żabami i karasiami włącznie. Pałac w Rajkowie to będzie kameralne miejsce "z duszą" i mamy nadzieję dobrą wizytówka naszej gminy - dodaje na koniec M. Śnieżek.

Prace prowadzi Firma Budowlana Dąbkowski, która ma duże doświadczenie w remontach przedwojennego budownictwa.

 

Pin It