logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Nowa inwestycja przy ul. Cukrowej

nowa cukrowniaRok temu szczeciński deweloper "Alsecco" nabył część działki po byłej cukrowni. 11 hektarowy teren leży przy granicy gminy Kołbaskowo i zlokalizowany jest między ulicą Cukrową, Południową i Autostradą Poznańską. Według planu nowego właściciela powstanie tu nowoczesny kompleks mieszkaniowy, obiekty handlowe oraz hotel. Pierwszy etap inwestycji już się zaczął. Nosić będzie nazwę "Nowa Cukrownia".

 

 

Prace budowlane ruszyły we wrześniu ubiegłego roku, kompleksowy projekt zagospodarowania całego terenu powstał kilka miesięcy wcześniej. Głównym celem projektu jest stworzenie na obszarze, gdzie kiedyś mieściła się fabryka cukru, miejsca nowoczesnego, wygodnego, odpowiadającego potrzebom współczesnego mieszkańca Szczecina, w którym chce się odpoczywać, spędzać swój wolny czas, pracować. Znajdą się tam zarówno mieszkania, hotel, budynek handlowo-usługowy, parkingowiec, ale także tereny zielone, rekreacyjne, sportowe oraz place zabaw dla dzieci – mówi Grzegorz Kecman, współwłaściciel spółki Alsecco. - Poszczególne elementy architektury nawiązywać będą do zabudowań dawnej fabryki.

Jedną z części kompleksu będą trzypiętrowe budynki mieszkalne. Proponowana architektura jest zróżnicowana. Każde z mieszkań będzie posiadało balkon lub ogródek. Projektowaliśmy je z ogromną dbałością – podkreśla architekt Marta Miller. – W wielu mieszkaniach można swobodnie aranżować przestrzeń. Wszystko po to, żeby z np. z pokoju z aneksem kuchennym wydzielić kuchnię. Komfort przyszłych mieszkańców zostanie zwiększony dzięki dużym odległościom pomiędzy budynkami. Wynoszą one od 25 do 50 metrów, co przy niskiej zabudowie (12 metrów wysokości) zapewnia dobre nasłonecznienie i atmosferę intymności.

Interesującym elementem „Nowej Cukrowni” będą lokale o podwyższonym standardzie. Alsecco przeznaczy na ten cel część zabudowań byłej fabryki i suszarni (od strony ul. Cukrowej). Na parterze znajdzie się garaż dla kilkudziesięciu samochodów, skąd będzie można dostać się do mieszkań za pomocą wind. Lokale położone na ostatniej kondygnacji będą posiadały wyjście na przestronne tarasy.

Na terenie inwestycji stanie także pięciokondygnacyjny hotel. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Hoteli w Szczecinie cały czas brakuje, szczególnie widać to podczas organizowania w mieście imprez, na które przybywają goście z zewnątrz. Obiekt ma wypełnić właśnie tę lukę, stać się miejscem, do którego chętnie przyjeżdżają turyści oraz biznesmeni.

Kolejnym pomysłem spółki Alsecco na ożywienie terenu po byłej fabryce cukru jest wybudowanie nowoczesnego, ale ekonomicznego w użytkowaniu biurowca (od ul. Cukrowej), przy którym powstanie czterokondygnacyjny parkingowiec. Budynek stać się ma miejscem spotkań, wymiany myśli, tworzenia nowych idei.

Nowa Cukrownia stanowić będzie dobrze pomyślany kompleks łączący w sobie wiele funkcji – mówi Grzegorz Kecman. Dlatego nie może tam zabraknąć miejsca na tereny zielone, wewnętrzny deptak ze ścieżką rowerową, małą architekturę, place zabaw dla dzieci, wielofunkcyjne boisko, salę fitness, kawiarnię, pizzerię. Kompleks nie będzie ogrodzony, tylko monitorowany, ponieważ ma stać się miejscem, gdzie każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie. Inspirującym, wygodnym i nowoczesnym.

Budowa „Nowej Cukrowni” została podzielona na kilka etapów. Pierwszy z nich już się rozpoczął. W drugim kwartale przyszłego roku do użytku przyszłych mieszkańców zostaną oddane cztery budynki z 260 lokalami. Ich powierzchnia będzie zróżnicowana, od 26 do 90 m kw. Metr kwadratowy lokalu będzie kosztował w granicach 3950 – 4350 zł. Sprzedaż mieszkań rozpocznie się w piątek 13 marca. Tego samego dnia uruchomiona zostanie strona internetowa inwestycji – www.nowacukrownia.pl. W serwisie Youtube dostępny jest już film przedstawiający „Nową Cukrownię”. 

 

Pin It