logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Dwudziestka siódemka w nowej odsłonie

termomodernizacja 27Kończy się termomodernizacja bloku nr 27 w Przecławiu. To ostatni budynek, który pozostał do docieplenia w naszej miejscowości. Kilka lat temu 60 rodzin odłączyło się od SM "Natura" i utworzyło własną wspólnotę. Przygotowania do termomodernizacji zajęły im prawie dwa lata.

 

 

 

Kiedy uregulowano formalności związane z działką i pozbyto się zadłużenia otwarta została ścieżka do kredytu inwestycyjnego. Wspólnota pożyczyła 700 tys zł. Spłacać będą z podwyższonego funduszu remontowego. Prace ruszyły pod koniec września i dzięki dodatnim temperaturom są już na finiszu.

Na dzień dzisiejszy wykonano elewację budynku, termomodernizację całości wraz z dociepleniem stropodachu - mówi Czesława Ratajczyk z Zarządu Wspólnoty. Obecnie, w trakcie realizacji wykonywana jest izolacja ścian piwnicznych części podziemia i roboty fundamentowe związane z konstrukcją balkonów dostawnych.

Za kilka dni rozpocznie się montaż balkonów które powstaną na elewacji budynku. W sumie będzie ich ponad sześćdziesiąt. Staną w siedmiu pionach po obu stronach. Jeśli warunki pogodowe pozwolą, montaż nastąpi w marcu.

W planach wspólnoty także uporządkowanie terenu oraz jego ogrodzenie.

elewacja 27

Pin It