ancora warzymice

 reklama

Szukaj w portalu

Nowe lampy w Siadle Górnym

jasniej w siadleNajpierw we wsi miało być oświetlenie solarno-ledowe. Okazało się kosztowne, słabe i awaryjne. Ostatecznie w Siadle Górnym zamontowano tradycyjne lampy, ale w energooszczędnych oprawach. Postawiono ich siedemdziesiąt. Od przystanku w Smętowicach przy drodze krajowej 13 - aż po sam koniec miejscowości.

 

 

 

Na zlecenie gminy Kołbaskowo rozpoczęto budowę oświetlenia ulicznego. Lampy najpierw pojawiły się na przystanku lini 81 oraz przy nowym chodniku. Tutaj postawiono także specjalną lampę z długim wysięgnikiem oświetlającą przejście dla pieszych na ruchliwej drodze krajowej nr 13. Kolejne słupy postawiono przy nowym przystanku lini 70 - tak aby pasażerowie mogli bezpiecznie się przesiadać. Następne lampy pojawiły się wzdłuż drogi od Smętowic do Siadła Górnego.


Prace rozpoczęły się 12 grudnia - mówi wójt Małgorzata Schwarz. Droga w Siadle Dolnym jest bardzo ruchliwa, stanowi alternatywę dla krajowej trzynastki. Dzięki zamontowanemu oświetleniu mieszkańcy poczują się bezpieczniej i pewniej, zwłaszcza ci którzy muszą dotrzeć na przystanek w porze zimowej, gdy jeszcze jest ciemno.

Na to oświetlenie długo wyczekiwaliśmy - mówi sołtys Anna Mazur. Stare lamy często się psuły i również słabo oświetlały wieś. Teraz bezpieczeństwo mieszkańców poprawiło się niebagatelnie. Ponadto w końcu oświetlony jest wjazd z drogi głównej do naszej wsi. Mieszańcy bezpiecznie docierają na przystanek 81.

Koszt prac wyceniono na 425 tys zł. W wyniku przetargu rozstrzygniętego w gminie Kołbaskowo prace wykonała firma Elektroman KM ze Szczecina.

Pin It