logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Świetlica w Barnisławiu z opóźnieniem

barnislaw z opoznieniemW ostatnich latach na terenie gminy Kołbaskowo powstało wiele świetlic środowiskowych. Generalnie nie było problemów z realizacją każdej z inwestycji. Wszystkie oddano na czas. Wyjątek stawowi budowa świetlicy w Barnisławiu. Obiekt wybudowano z opóźnieniem i ciągle przedłużają się procedury odbiorowe. A mieszkańcy wsi czekają.

 

 

 

W poprzedniej kadencji wójtowi gminy Małgorzacie Schwarz udało się wybudować lub wyremontować sześć świetlic. Nowe obiekty powstały w Kołbaskowie, Kurowie, Siadle Górnym, Moczyłach i Stobnie. Gruntowny remont przeszła świetlica w Bobolinie. Niektóre z nich tj, w Stobnie, oddano kilka miesięcy przed terminem. Jednak największym wezwaniem na początku nowej kadencji wydaje się być dokończenie i oddanie mieszkańcom świetlicy w Barnisławiu. Miała być oddana jesienią zeszłego roku. Być może uda się ją otworzyć na wiosnę tego roku.

Przedłużenie się terminu zakończenia budowy świetlicy w Barnisławiu wyniknęło z winy wykonawcy, firmy Danpol - mówi architekt Marzena Jaroszek. Firma nie zrealizowała obiektu zgodnie z projektem. Wprowadzenie, za zgodą projektanta, odpowiednich zmian w elementach konstrukcji budynku umożliwi zakończenie budowy i przyjęcie przez inwestora świetlicy do użytkowania. Obiekt jest całkowicie bezpieczny i mam nadzieję, że już wkrótce będzie dobrze służył integracji lokalnej społeczności - uspokaja M. Jaroszek

Protokół z odbioru wskazuje na wiele usterek, które muszą zostać zniwelowane , by obiekt mógł być odebrany i zgłoszony do użytkowania - mówi wójt Małgorzata Schwarz. Pozycji jest aż 16 i dotyczą wszystkich branż od budowlanej poprzez elektryczną i sanitarną. Zobowiązaliśmy wykonawcę od ich usunięcia i ponownego zgłoszenia budynku do odbioru. Istotny jest tu również fakt, że za każdy dzień zwłoki wykonawcy  naliczane są kary umowne. Do 14 stycznia 2015 wyniosły 128.374,50 zł, więc w mojej ocenie wykonawca powinien się "spiąć" , by jak najszybciej przygotować inwestycję bez usterek do odbioru.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to w marcu oddana zostanie mieszkańcom Barnisławia największa świetlica w okolicy. Będą to w sumie dwa budynki parterowe połączone ze sobą wspólnym łącznikiem. Pierwszy to świetlica, w której będzie duża sala do prowadzenia zajęć, zaplecze sanitarne i pomieszczenia gospodarcze. Drugi budynek to zaplecze sportowe z którego będą korzystać piłkarze. Znajdą się tam dwie duże szatnie, pomieszczenia sanitarne, pokój animatora sportowego oraz magazyn podręczny. Budynek będzie posiadał dwa wejścia - od strony ulicy oraz od strony boiska piłkarskiego. Wszystkie pomieszczenia przystosowane są dla osób niepełnosprawnych.

 

Pin It