PMC inwestuje w Rosówku

pmc-rosowek-Szwedzki koncern PMC buduje fabrykę w przygranicznym Rosówku.  Docelowo zatrudnienie przy produkcji elementów pneumatycznych znajdzie tutaj 80 osób. Inwestorzy i gmina Kołbaskowo liczą, że na 17 hektarach przeznaczonych pod działalność przemysłową pojawią się niedługo kolejne zakłady.

 

 


Hala produkcyjna powstaje obok toru motocrossowego vis-a-vis stacji benzynowej przy drodze krajowej 13. Zakład produkcyjny wraz z częścią biurową będzie miał 3,5 tys. m kw. powierzchni. Wymiary hali pozwolą na produkcję dużych zasilaczy hydraulicznych, które trafią na statki, platformy wiertnicze i linie produkcyjne na całym świecie.

 

Do fabryki w Rosówku pracownicy PMC Hydraulika (polska spółka należąca do PMC Group) przeniosą się w lutym przyszłego roku z zakładu działającego w Płoni, gdzie pracują od trzech lat.

 

Przedsiębiorcy, którzy zainwestują w Rosówku będą mogli liczyć na ulgi ze strony gminy. Uchwała o pomocy "de minimis" gwarantuje firmom zniżki w podatku od nieruchomości - mówi wójt gminy Małgorzata Schwarz. Pomagamy przy procesie inwestycyjnym od momentu wydania warunków, po przez wszystkie etapy budowy aż do szczęśliwego zakończenia inwestycji. Do dyspozycji mamy 17,5ha terenu w tej lokalizacji, mamy już zainteresowane firmy, także firma która kończy budować zakład, chce tutaj inwestować dalej ponieważ już planuje rozbudowę zakładu.

 

PMC Group z siedzibą główną w Helsingborgu zatrudnia w kilkunastu zakładach produkcyjnych w Skandynawii, USA, Chinach, Indiach, i w Polsce ok 1,5 tys. osób. Polska spółka grupy, z siedzibą w Szczecinie, odnotowała w 2013 roku 20 mln zł obrotu.

 

pmc-rosowek