logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Pierwsza była Aleja Kasztanowa

kasztanowa200x150Mamy na terenie gminy dziewięć ulic: po jednej w Przecławiu i Siadle Dolnym oraz siedem w Warzymicach. 04 czerwca 2007 Rada Gminy na podstawie art.18 ustawy o samorządzie gminnym,  podjęła uchwałę o nadaniu nazwy Aleja Kasztanowa drodze gminnej w Przecławiu, od zawsze zresztą nazywanej przez mieszkańców "Kasztanówką". Wzdłuż drogi usytuowane są: boiska Victorii Przecław, gminna oczyszczalnia ścieków oraz  siedziby wielu firm. To właśnie przedsiębiorcy występowali o nadanie nazwy tej ulicy. Z całą pewnością wpłynęło to na uporządkowanie numeracji i ułatwiło firmom podawanie kontrahentom swojej dokładnej lokalizacji.

 

 

Tak się zaczęło. Kolejne wnioski o nadanie nazwy wpłynęły rok później. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Dąb" wystąpiła o nadanie nazwy Dębowa, ulicy będącej integralną częścią nowo budowanego osiedla w Warzymicach.  Niedługo potem droga wewnętrzna na terenie Zachodniopomorskiego Centrum Hurtowego Rolhurt, na wniosek Pana Dariusza Jakubowskiego, nazwana została ulicą Pod Zodiakiem. Mamy ulicę Wichrowe Wzgórza na osiedlu mieszkaniowym w Siadle Dolnym i kilka "kolorowych" ulic w Warzymicach: Turkusową, Wrzosową, Złotą, Szafirową i Oliwkową.

Nowych osiedli wciąż przybywa, przybywać też będzie nowych ulic, ale Aleja Kasztanowa pozostanie pierwszą ulicą w gminie Kołbaskowo.

(car) "Puls Przecławia"

Pin It