logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Wkrótce rowerem do Kołbaskowa i Rosówka

sciezka-do-rosowkaOd kilku tygodni w pasie drogi krajowej numer 13 trwają intensywne prace ziemne. Od Przecławia przez Smętowice, Kołbaskowo do Rosówka powstaje nowa ścieżka pieszo rowerowa. Docelowo ścieżka połączy się z istniejącą już w Neu Rossow ścieżką po niemieckiej stronie. Nowa inwestycja gminy Kołbaskowo z pewnością zapewnieni bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. A o potrzebie takiej inwestycji nikogo chyba nie trzeba przekonywać.


Projektowany ciąg pieszo – jezdny obejmie trzy odcinki:

 

Odcinek pierwszy - od Przecławia w okolicach skrzyżowania drogi krajowej nr 13 z drogą Kurów – Przecław. Będzie biegł do Kołbaskowa i kończył się w rejonie wiaduktu nad autostradą A-6. Szerokość nawierzchni będzie trzymetrowa z wyodrębnionym jedno-metrowym pasem ruchu dla pieszych.

 

Odcinek drugi pobiegnie przez całe Kołbaskowo na odcinku od wiaduktu nad autostradą A-6, do południowego krańca wsi w rejonie drogi gruntowej prowadzącej na cmentarz. Projektowany ciąg pieszo-jezdny będzie realizowany z częściowym wykorzystaniem istniejących chodników dla pieszych i wprowadzeniem modyfikacji w zakresie organizacji ruchu.

 

Odcinek trzeci - od południowego krańca Kołbaskowa do Rosówka przy wjeździe na Tor Motocrosowy. Tutaj także szerokość nawierzchni wyniesie 3m z wyodrębnionym pasem ruchu pieszych o szerokości 1m.

 

Droga rowerowa będzie miała gładką nawierzchnię bitumiczną, co z pewnością bardzo ucieszy rowerzystów i rolkarzy , którzy w ostatnim czasie bardzo narzekali na wszechobecną kostkę brukową.

 

Zadanie pod nazwą "Zaprojektowanie i wykonanie budowy ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Przecław - Kołbaskowo - Rosówek" na zlecenie gminy Kołbaskowo wykonuje firmę Eurovia Polska SA z Bielan Wrocławskich. Koszt zadania to 4.831.712,54 zł. Inwestycja jest dofinansowania z funduszy unijnych.

 

Pin It