Mieszkania socjalne z opóźnieniem

rosowek-opoznieniaW przygranicznym Rosówku powstają kolejne mieszkania socjalne dla najbardziej potrzebujących. W zeszłym roku, za kwotę około 1,5mln zł gmina Kołbaskowo rozpoczęła adaptację budynku po służbach granicznych. W tym roku miało powstać tam 29 mieszkań. I przyjdzie jeszcze na nie trochę poczekać - gmina rozwiązała umowę z wykonawcą w trakcie inwestycji.

 

 


W czerwcu 2013 w wyniku ogłoszonego przetargu zadanie budowy mieszkań za kwotę 1.403.726,68 zł powierzono Przedsiębiorstwu "KPRB" ze Stargardu Szczecińskiego. Na początku prace szły według harmonogramu. W trakcie inwestycji okazało się, że wykonawca ma kłopoty. Na placu budowy zmieniały się kolejne ekipy albo przez długie dni nie działo się nic. Ostatecznie gmina Kołbaskowo rozwiązała umowę z KPRB. Nowy termin oddania mieszkań będzie znany po przeprowadzeniu nowego przetargu i wyłonieniu nowego wykonawcy prac. Obecnie trwa inwentaryzacja inwestycji.

 

Budynek po straży granicznej ma prawie sto metrów długości. Na parterze zaprojektowano 29 lokali mieszkalnych oraz 6 wejść. Będzie także lokal dla niepełnosprawnych oraz odpowiedni podjazd dla osób na wózkach. W podpiwniczonej części budynku powstanie kotłownia, wózkarnia, suszarnia i inne pomieszczenia gospodarcze.

 

Zakres planowanej inwestycji obejmuje:
- Rozbiórki istniejących ścian wewnętrznych, instalacji wewnętrznych i innych elementów budynku,
- Roboty budowlane związane z przebudowa budynku na 29 lokali mieszkalnych,
- Wykonanie wewnętrznych i zewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych,
- Roboty remontowo-naprawcze nawierzchni utwardzonych i zewnętrznych elementów budynku,
- Przebudowa i remont elementów zagospodarowania terenu z budową podjazdu dla niepełnosprawnych
- Przebudowa i remont elewacji budynku

rosowek-czerwiec-2014-.JPG rosowek-czerwiec-2014.JPG rosowek-czerwiec-2014_.JPG