logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Remonty w szkołach czas zacząć

szkola-przeclawWakacje to dobra pora na gruntowne porządki, drobne naprawy, ale i poważne remonty. Do tych ostatnich ekipy fachowców przystąpią już niebawem w szkołach podstawowych w Przecławiu, Kołbaskowie i Będargowie.

 

 

 

 

W przecławskiej podstawówce zaplanowano dwa poważne remonty: naprawę i malowanie elewacji zewnętrznej oraz wymianę stolarki okiennej w sali gimnastycznej. Elewacja nie była malowana od powstania szkoły, czyli od dziewiętnastu lat. W wielu miejscach ściany są odrapane, odpadły płytki klinkierowe i tynk. Natomiast w sali gimnastycznej po opadach deszczu pojawiają się spore zacieki.

 

- W przyszłym roku nasza szkoła świętować będzie swoje XX-lecie. Chcielibyśmy, by wyglądała równie pięknie jak przed dwudziestu laty – mówi dyrektor Beata Bitel.

 

W Kołbaskowie przeprowadzony zostanie remont sali informatycznej oraz świetlicy szkolnej. Ma to związek z przyjęciem sześciolatków do klas pierwszych. Wyremontowana będzie też jedna z łazienek w przedszkolu.

 

- Poza budynkiem szkoły też będziemy prowadzić zaplanowane wcześniej prace. Wybudowana zostanie skocznia do skoków w dal w połączeniu z bieżnią na 60 metrów – informuje Olga Strugała, dyrektor SP Kołbaskowo.

 

Remonty nie ominą podstawówki w Będargowie. Jak nas poinformował Mariusz Wojewoda, dyrektor placówki, również tutaj z ostatnim dzwonkiem wejdą ekipy remontowe. Prace prowadzone będą w gabinecie pedagoga, korytarzu i pomieszczeniu socjalnym. Odświeżone zostaną dwie sale lekcyjne i stołówka szkolna.

/Puls Przecławia nr 44/

Pin It