logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Gminna świetlica w Przecławiu

swietlica200x150W zdewastowanym budynku po byłym sklepie spożywczym z poprzedniej epoki - obok Szkoły Podstawowej mieści się świetlica dla dzieci. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godz 17.00 - 21.00.

 

 

 

 

Stan budynku na zewnątrz i wewnątrz jest fatalny (jak na załączonych zdjęciach). W głównym pomieszczeniu znajdują się stoły do ping-ponga i piłkarzyki i... nic więcej. Brakuje właściwie wszystkiego - mebli, książek, czasopism, gier planszowych, porządnego telewizora z video/dvd, nie wspominając już o komputerach z internetem. Byłby to z pewnością magnes przyciągający dzieci.

Świetlicę prowadzi Pani Ewa Cępura. Twierdzi że taki stan jest od dłuższego czasu i już raczej nic się nie zmieni - niedługo ruszy rozbudowa szkoły i budynek będzie wyburzony. W budynku mieścił się kiedyś Spółdzielczy Sklep Spożywczo-Przemysłowy, potem budynek wynajęli gołębiarze. Ostatecznie miejsce znalazła tu świetlica. W porównaniu z innymi wioskami wypadamy bardzo blado. Nawet w niewielkich miejscowościach powstają świetlice z prawdziwego zdarzenia np. w Będargowie. Przecław i Warzymice gdzie mieszka ok 60% mieszkańców-podatników całej gminy ma się zadowolić ruderą pokrytą azbestem !

Złożyliśmy p. Ewie propozycję doposażenia świetlicy własnymi siłami o używane meble, książki, gry... Może ktoś z mieszkańców posiada kilkuletni sprawny komputer, większy telewizor ? video, dvd ? Prosimy o dostarczenie - pod warunkiem że wszystko jest w dobrym stanie.

2010-08-23 - Co do zbiórki to raczej trzeba odwołać akcję - ponieważ świetlica w niedalekim czasie będzie zlikwidowana - a budynek zburzony. Mimo tego faktu dziękuję za zainteresowanie problemem i chęć niesienia pomocy.

 

Pin It