30 items tagged "zielone pole"

Wyników 1 - 20 z 30

Idzie walne. Idą podwyżki.

Category: nasze sprawy

walne sm przeclawCzerwiec to tradycyjny miesiąc walnych zgromadzeń członków spółdzielni mieszkaniowych. Odbywają się one najczęściej przy bardzo niskiej frekwencji i trwają do późnego wieczora. Zdecydowana większość mieszkańców nie interesuje się tym co dzieje się w ich spółdzielni i na co przeznaczane są pieniądze z czynszu. A to błąd - bo przykładowo w tym miesiącu zarząd największej spółdzielni mieszkaniowej w Przecławiu poinformował o sporej podwyżce. Podwyżce czynszu oczywiście.

Skorygują ilość dróg pożarowych w Przecławiu.

Category: nasze sprawy

drogi pozarowe likwidacjaPowracamy do tematu wyznaczenia na osiedlu "Zielone Pole" dróg pożarowych. Sprawa poruszyła wielu mieszkańców, którzy nie zgadzają się z ich lokalizacją. Obecnie przebiegają one m.in przy budynkach i szeregowcach o niskiej zabudowie, chociaż nie ma tam obowiązku ich ustanowienia. Dziś rozpoczął się demontaż niektórych znaków.

 

Na Zielonym Polu. Lustracja, kłopoty personalne i ubytek 9000m3 wody

Category: nasze sprawy

walne zielone pole 2018Czerwcową serię walnych zgromadzeń spółdzielców rozpoczęła jako pierwsza spółdzielnia "Przecław - Zielone Pole". Obchodząca w tym roku swoje 25 lecie istnienia spółdzielnia miała swoje wzloty i upadki. Przez cały rok 2017 zarząd często pracował w niepełnym składzie oraz dochodziło do kilku zmian osobowych. Ostatecznie władze otrzymały absolutorium od swoich mieszkańców, jednak głównym tematem zebrania pozostały sprawy osobowe oraz wytykanie sobie licznych błędów z przeszłości.

 

Chcą się spotykać z mieszkańcami.

Category: nasze sprawy

rada nadzorcza zielone pole 001W połowie grudnia odbyło się nadzwyczajne walne zebranie w spółdzielni "Przecław - Zielone Pole". W tej największej spółdzielni mieszkaniowej na naszym terenie doszło niespodziewanie do całkowitej wymiany członków rady nadzorczej. Nowi przedstawiciele mieszkańców mają pomysł na osiedle i sposób zarządzania nim. Chcieliby także regularnie spotykać się ze swoimi wyborcami, aby poznać ich opinie i oczekiwania. Spotkania mają odbywać się w każdy czwartek w dogodnych godzinach popołudniowych.

Spółdzielcy odwołali radę nadzorczą i powołali nową.

Category: nasze sprawy

walne zielone pole To było bardzo liczne zebranie mieszkańców ze spółdzielni "Przecław - Zielone Pole". Na sali obrad pojawiło się ponad 100 osób. To wynik inicjatywy grupy kilkunastu osób, którzy chcą ważnych zmian w składzie osobowym spółdzielni. Na czerwcowym walnym mieszkańcy nie przyjęli rocznego sprawozdania rady nadzorczej. Teraz chcą odwołania ich składu. Oba głosowania były tajne.


"Droga Pożarowa" - czy dostaniemy mandat ?

Category: nasze sprawy

Droga pozarowaOd kilku dni w Przecławiu pojawiły się nowe znaki na drogach osiedlowych. To efekt wcielenia "Planu stałej organizacji ruchu drogowego w ciągu dróg wewnętrznych zlokalizowanych na terenie zasobów mieszkaniowych zarządzanych i administrowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Przecław – Zielone Pole". Największe zainteresowanie wzbudza znak "droga pożarowa". Czy zapłacimy mandat parkując na niej ?

Tu spokojnie, tam gorąco.

Category: nasze sprawy

walne w spoldzielni 2017Koniec czerwca to tradycyjnie walne zgromadzenia członków spółdzielni mieszkaniowych. Zarządy SM "Przecław" i SM "Przecław - Zielone Pole" muszą do końca czerwca otrzymać od swoich spółdzielców absolutoria. Bez takiego mandatu zaufania prezesi nie będą mogli piastować swojej funkcji w następnym roku. Na takich zebraniach omawiane są także sprawozdania z działalności rad nadzorczych i zarządu. Pierwszy raz od kilku lat jednej z rad nadzorczych takiego sprawozdania nie zatwierdzono.

Idź na walne zgromadzenie spółdzielców.

Category: nasze sprawy

walne smZ aktywnością członków przecławskich spółdzielni mieszkaniowych w ostatnich latach było bardzo różnie. Jeszcze kilka lat temu na niektóre z zebrań przychodziło tak mało osób, że ciężko było obsadzić miejsca w komisjach. Jedynie w 2013 roku było inaczej. Spółdzielcy przekonali się o sile swoich głosów i wybrali nowe władze. Jak wygląda obecna sytuacja finansowa twojej spółdzielni? Przyjdź na walne zgromadzenie i się przekonaj!

Chcą ciszy pod oknami zamiast libacji

Category: nasze sprawy

libacje pod 94 95Problem mieszkańców przecławskiego osiedla trwa już kilka lat. Im bliżej ciepłych dni i wakacji - tym więcej nieprzespanych nocy i potłuczonych butelek na chodnikach. I z roku na rok jest coraz gorzej. Wszyscy o problemie wiedzą, ale w tej sprawie nie zrobiono prawie nic. Teraz kiedy nie działa monitoring, nie ma ochrony osiedla i jest awaria oświetlenia - to wymarzone miejsce aby wypić alkohol z pobliskiej żabki. A mieszkańcy chcieliby się wyspać. Najchętniej przy uchylonych oknach. Przecież jest ciepło.

Prezesi SM "Przecław - Zielone Pole" odwołani

Category: nasze sprawy

zielone pole zebranieW ostatnim dniu lutego rada nadzorcza odwołała prezesów największej przecławskiej spółdzielni mieszkaniowej. Z funkcją prezesa rozstał się Krzysztof Jura. Odwołano także jego zastępcę Arkadiusza Hejznera. Panowie rozpoczęli pracę na początku 2014 roku i zdecydowaną większością uzyskiwali kolejne absolutoria od swoich spółdzielców. Oficjalne powody odwołania nie są znane.

Remont (nie)potrzebny ?

Category: nasze sprawy

remont nie potrzebnyOd połowy września trwa remont gminnej drogi w Przecławiu na osiedlu "Zielone Pole". Prace idą dość szybko a ekipa remontowa nie napotyka trudności. Pomimo całkowitego zakresu robót udało się zachować jej przejezdność w jednym kierunku i nie zamknięto jej dla ruchu. I wszystko byłoby w porządku. Tylko, że niektórzy mieszkańcy uważają za niepotrzebne jej rozkopanie i remontowanie.

Wkrótce remont drogi na Zielonym Polu

Category: nasze okolice dawniej i dziś

remont na zielonym poluNa mapie gminnych dróg szykuje się kolejny remont. Z początkiem września rozpocznie się generalna przebudowa jednej z najważniejszych dróg na osiedlu "Zielone Pole" w Przecławiu. Jest to jeden z głównych dojazdów dla mieszkańców osiedli i przez to mocno wyeksploatowany. Zamknięcie jej na kilka tygodni spowoduje przeniesienie ruchu na drogi wewnątrzosiedlowe. Zakończenie prac zaplanowano jeszcze w tym roku.

Walne zebrania w przecławskich spółdzielniach.

Category: co, gdzie, kiedy ?

walne-w-sm-zielone-polePod koniec czerwca SM "Natura", SM "Przecław" oraz SM "Przecław - Zielone Pole" zaplanowały walne zgromadzenia. Przez wiele lat takie spotkania nie cieszyły się zainteresowaniem członków spółdzielni. W zeszłym roku było już inaczej. Spółdzielcy przekonali się o sile swoich głosów i wybrali nowe władze.

Lodowisko jest dla wszystkich...

Category: nasze okolice dawniej i dziś

lodowisko-przeclaw-Od kilku dni w Przecławiu mamy lodowisko. Na kawałek placu w okolicy skalniaka, wylano trochę wody, chwyciły mrozy i dzieci mają frajdę. Na pomysł wpadli włodarze SM "Przecław" - Tomasz Kufel i Konrad Zygar. Nie obeszło się jednak bez zgrzytu ze strony drugiej spółdzielni. Bo przecież lodowisko powstało częściowo na terenie "SM Przecław Zielone-Pole".

Tutaj walne zebranie. Tam zwykłe zebranie.

Category: nasze sprawy

walne-sm-przeclawMamy ciąg dalszy zmian w obu przecławskich spółdzielniach. Starsza i mniejsza - SM "Przecław" 21 listopada zwołuje Nadzwyczajne Zgromadzenie Członków Spółdzielni. Druga młodsza i większa - SM "Przecław - Zielone Pole" zaprasza 28 listopada członków spółdzielni na ... zebranie informacyjne. A to zasadnicza różnica.

Zostań prezesem spółdzielni !

Category: nasze sprawy

prezes-zielone-pole-Ogłoszony został właśnie konkurs na stanowisko prezesa spółdzielni "Przecław - Zielone Pole". Stosowna informacja ukazała się na stronie internetowej przecławskiej spółdzielni. To jedna z kolejnych zmian, które następują po burzliwych czerwcowych obradach walnego zgromadzenia.

To będzie wielki i głośny rozwód

Category: nasze sprawy

rozwod-w-spoldzielni-Wszystko zaczęło się 1 czerwca 1995 roku. Na początku była dziwna umowa. Jedna zarządzała drugą. Druga płaciła pierwszej. Przetrwały jako jeden organizm przez 18 lat. Za miesiąc, 1 listopada, dwie największe przecławskie spółdzielnie rozwodzą się.

Miało być połączenie, jest ostry podział

Category: nasze sprawy

zielone-pole-Minęły dwa miesiące od Walnych Zgromadzeń SM Przecław i SM Zielone Pole. Na spotkaniach zgłoszono wnioski o podjęcie działań zmierzających do połączenia obu spółdzielni. Zostały one przez nowe władze przyjęte do realizacji. Tymczasem coraz głośniej mówi się o narastającym konflikcie między Zarządami.

Nowe porządki w starej spółdzielni

Category: nasze sprawy

nowe-porzadki-w-spoldzielniOd prawie miesiąca Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przecław" na nową Radę Nadzorczą i Zarząd. Po burzliwych obradach, które miały miejsce pod koniec czerwca na walnym zebraniu, wybrano pięciu nowych członków Rady Nadzorczej. W zarządzie spółdzielni nie ma już Andrzeja Durdy, Kordiana Grafa i Mirosława Krupińskiego. Pojawili się nowi, oddelegowani z Rady Nadzorczej - Tomasz Kufel i Konrad Zygar.

A. Durda zrezygnował w S.M. "Przecław"

Category: co, gdzie, kiedy ?

zebranie-sm-przeclawDzień po zebraniu w Spółdzielni Mieszkaniowej "Przecław - Zielone Pole" odbyło się walne zebranie w Spółdzielni Mieszkaniowej "Przecław". Należą do niej mieszkańcy Przecławia od numeru 48 do 56. Tutaj obrady były mniej burzliwe. Od trzech lat spółdzielnia ma "nową" radę nadzorczą, która negatywnie zaopiniowała pracę Zarządu. Po głosowaniu nad absolutorium Wiceprezes Andrzej Durda złożył rezygnację.