logo gif 10lat

Open menu

29 items tagged "zebranie"

Wyników 1 - 20 z 29

Spółdzielcy odwołali radę nadzorczą i powołali nową.

Category: nasze sprawy

walne zielone pole To było bardzo liczne zebranie mieszkańców ze spółdzielni "Przecław - Zielone Pole". Na sali obrad pojawiło się ponad 100 osób. To wynik inicjatywy grupy kilkunastu osób, którzy chcą ważnych zmian w składzie osobowym spółdzielni. Na czerwcowym walnym mieszkańcy nie przyjęli rocznego sprawozdania rady nadzorczej. Teraz chcą odwołania ich składu. Oba głosowania były tajne.


Wiejskie zebranie na 15 osób

Category: nasze sprawy

zebranie soleckie przeclaw 2017W piątkowe popołudnie odbyło się zebranie sołectwa Przecław. Na spotkaniu z mieszkańcami omówione zostały wydatki zaplanowane na 2018 rok w ramach funduszu sołeckiego. Przecław to jedna z największych miejscowości w gminie Kołbaskowo i dysponuje na ten cel kwotą 44 tys zł. Pomimo tak dużej liczby mieszkańców w gimnazjalnej auli zebrało się zaledwie 15 osób.

Tu spokojnie, tam gorąco.

Category: nasze sprawy

walne w spoldzielni 2017Koniec czerwca to tradycyjnie walne zgromadzenia członków spółdzielni mieszkaniowych. Zarządy SM "Przecław" i SM "Przecław - Zielone Pole" muszą do końca czerwca otrzymać od swoich spółdzielców absolutoria. Bez takiego mandatu zaufania prezesi nie będą mogli piastować swojej funkcji w następnym roku. Na takich zebraniach omawiane są także sprawozdania z działalności rad nadzorczych i zarządu. Pierwszy raz od kilku lat jednej z rad nadzorczych takiego sprawozdania nie zatwierdzono.

Zapraszamy na zebranie sołectwa Warzymice

Category: co, gdzie, kiedy ?

zebranie soleckie warzymice listopadW najbliższą środę, 17 maja odbędzie się zebranie wiejskie. W forum przecławskiego gimnazjum zbiorą się mieszkańcy Warzymic. Przypomnijmy, do sołectwa należą zarówno mieszkańcy wsi jak i nowych osiedli usytuowanych przy drodze krajowej 13, przy ulicy Do Rajkowa oraz przy Aleji Śliwkowej. Warto o tym przypominać ponieważ na zebrania wiejskie przychodzą głownie mieszkańcy starszej części Warzymic. A głos w zebraniu ma każdy prawo zabrać oraz uczestniczyć w głosowaniu nad uchwałami. Na tym polega demokracja.

O wielu sprawach przy niskiej frekwencji.

Category: wydarzenia i kronika

zebranie warzymice frekwencjaW ostatni poniedziałek listopada odbyło się zebranie sołectwa Warzymice. To obecnie najliczniejsza miejscowość w gminie Kołbaskowo. Należą do niej nie tylko mieszkańcy wsi, ale także nowych osiedli zlokalizowanych między Przecławiem a Szczecinem. Gdyby na zebraniu pojawiała się połowa z nich z pewnością zabrakłoby miejsca nawet na przecławskiej sali gimnastycznej. A tak, jak zawsze, w gimnazjalnym forum pojawiło się kilkunastu mieszkańców.

Zapraszamy na zebranie sołectwa Warzymice

Category: co, gdzie, kiedy ?

zebranie soleckie warzymice listopadW najbliższy poniedziałek, 28 listopada odbędzie się zebranie wiejskie. W forum przecławskiego gimnazjum zbiorą się mieszkańcy Warzymic. Przypomnijmy, do sołectwa należą zarówno mieszkańcy wsi jak i nowych osiedli usytuowanych przy drodze krajowej 13, przy ulicy Do Rajkowa oraz przy Aleji Śliwkowej. Warto o tym przypominać ponieważ na zebrania wiejskie przychodzą głownie mieszkańcy starszej części Warzymic. A głos w zebraniu ma każdy prawo zabrać oraz uczestniczyć w głosowaniu nad uchwałami. Na tym polega demokracja.

Działkowiczom ciężko się zebrać

Category: nasze sprawy

dzialkowcy przeclawW minionym tygodniu w Przecławiu odbyło się ważne spotkanie dotyczące rozwiązania problemów działkowiczów. Vis-a-vis osiedla "Zielone Pole" istnieje 150 ogródków warzywnych. Właściciele od lat narzekają na kłopoty z dojazdem oraz podłączeniem wody. Jednak na zebranie, które odbyło się w szkole podstawowej przyszło zaledwie kilkunastu z nich.

Dwa zebrania wiejskie w poniedziałek

Category: wydarzenia i kronika

zebranie solectw29 sierpnia w Przecławiu i Warzymicach odbędą się zebrania sołeckie. Warto na nie przychodzić kierując się zasadą "nic co o nas - bez nas". Mieszkańcy większością głosów podejmują uchwały, zatwierdzają plany wydatków oraz podejmują inicjatywy. Na powakacyjnym zebraniu będą omawiane sprawy m.in przywrócenia posterunku dzielnicowego w Przecławiu. Omówione zostanie także stanowisko gminy w sprawie budowy przedszkola w Przecławiu

Spółdzielcy zrezygnowali z ochrony

Category: nasze sprawy

walne sm przeclawJak co roku pod koniec czerwca w spółdzielniach mieszkaniowych odbywają się Walne Zgromadzenia Członków. Prawo spółdzielcze mówi o konieczności zatwierdzenia, bądź nie, w terminie do 30 czerwca, sprawozdania finansowego, oraz sprawozdań z działalności rad nadzorczych i zarządów. Każdy z nich musi także otrzymać absolutorium za poprzedni rok - w przeciwnym wypadku będzie musiał zrezygnować z zajmowanego stanowiska.

Bo śmieci nie rosną na drzewach - burzliwe zebranie w Przecławiu.

Category: nasze sprawy

zebranie solectwa przeclawRzadko na zebranie sołeckie w Przecławiu przychodzi tak wielu mieszkańców. Zwykle bywało ich kilkunastu, z niemal trzech tysięcy zameldowanych. W czwartek, 25 lutego, w przecławskiej podstawówce pojawiło się  prawie sto osób. A wszystko za sprawą śmieci.

Zapraszamy na zebranie sołectwa Przecław

Category: co, gdzie, kiedy ?

szkola podstawowaW najbliższy czwartek 25 lutego o godzinie 18:00 odbędzie się zebranie sołectwa Przecław.   

 

 

 

 

Warzymice wybrały nowego sołtysa.

Category: wydarzenia i kronika

nowy soltys warzymicDziś na zebraniu sołeckim mieszkańcy głosowali za wyborem Sołtysa oraz Rady Sołeckiej. To było najliczniejsze zebranie sołeckie od lat. W przecławskim forum gimnazjalnym pojawiło się prawie sto osób. Obecnie byli zarówno mieszkańcy starych Warzymic, jak i mieszkańcy nowych osiedli.

Fundusz sołecki podzielony

Category: nasze sprawy

fundusz-solecki25 września, na dwóch zebraniach sołeckich, mieszkańcy Przecławia i Warzymic podzielili środki z funduszu sołeckiego. A była to kwota niemała. Na każde z sołectw przypadło po 30 tys zł. Wśród wybranych i przegłosowanych zadań były inwestycje przyczyniające się do poprawy bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców czy działania patriotyczne. Mieszkańcy zadecydowali także o przekazaniu części środków za zakup wyposażenia sportowego oraz doposażenie placu zabaw.

 

Walne zebrania w przecławskich spółdzielniach.

Category: co, gdzie, kiedy ?

walne-w-sm-zielone-polePod koniec czerwca SM "Natura", SM "Przecław" oraz SM "Przecław - Zielone Pole" zaplanowały walne zgromadzenia. Przez wiele lat takie spotkania nie cieszyły się zainteresowaniem członków spółdzielni. W zeszłym roku było już inaczej. Spółdzielcy przekonali się o sile swoich głosów i wybrali nowe władze.

Tutaj walne zebranie. Tam zwykłe zebranie.

Category: nasze sprawy

walne-sm-przeclawMamy ciąg dalszy zmian w obu przecławskich spółdzielniach. Starsza i mniejsza - SM "Przecław" 21 listopada zwołuje Nadzwyczajne Zgromadzenie Członków Spółdzielni. Druga młodsza i większa - SM "Przecław - Zielone Pole" zaprasza 28 listopada członków spółdzielni na ... zebranie informacyjne. A to zasadnicza różnica.

A. Durda zrezygnował w S.M. "Przecław"

Category: co, gdzie, kiedy ?

zebranie-sm-przeclawDzień po zebraniu w Spółdzielni Mieszkaniowej "Przecław - Zielone Pole" odbyło się walne zebranie w Spółdzielni Mieszkaniowej "Przecław". Należą do niej mieszkańcy Przecławia od numeru 48 do 56. Tutaj obrady były mniej burzliwe. Od trzech lat spółdzielnia ma "nową" radę nadzorczą, która negatywnie zaopiniowała pracę Zarządu. Po głosowaniu nad absolutorium Wiceprezes Andrzej Durda złożył rezygnację.

Burzliwe zebranie w SM "Przecław - Zielone Pole"

Category: wydarzenia i kronika

walne-w-sm-zielone-poleSiedem godzin obradowali dziś członkowie Spółdzielni "Przecław - Zielone Pole". Zarząd spółdzielni nie otrzymał absolutorium za 2012 rok oraz odwołano ze składu zarządu prezesa Kordiana Grafa i Leszka Kwiatkowskiego. Stanowisko zachował jedynie wiceprezes Andrzej Durda. Od dziś spółdzielnia ma także nową Radę Nadzorczą.

Zainteresuj się swoją spółdzielnią

Category: co, gdzie, kiedy ?

zielone-pole-zebranie25 i 26 czerwca odbędą się walne zgromadzenia w Spółdzielniach Mieszkaniowych "Przecław" oraz "Przecław - Zielone Pole". Przez wiele lat takie spotkania nie cieszyły się zainteresowaniem członków spółdzielni. Z reguły przychodziło mniej niż 1% mieszkańców - czasami tak mało, że ciężko było wybrać komisję skrutacyjną, wnioskową i wyborczą. A jak będzie w tym roku ?

Zebranie wiejskie sołectwa Warzymice

Category: co, gdzie, kiedy ?

swietlica-bedargowoW najbliższą środę 13 marca 2013 w świetlicy wiejskiej w Będargowie odbędzie się zebranie wiejskie mieszkańców Warzymic. Podczas zebrania przedstawiony zostanie nowy system gospodarki odpadami na terenie gminy. Mieszkańcy będą mogli się zapoznać z ustawą o gospodarowaniu odpadami w gminach która wejdzie w życie od 1 lipca 2013. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Zainteresuj się swoją spółdzielnią

Category: co, gdzie, kiedy ?

walne-zebrania-w-spoldzielniachPod koniec czerwca odbędą się walne zgromadzenia w przecławskich Spółdzielniach Mieszkaniowych. Przez wiele lat takie spotkania nie cieszyły się zainteresowaniem członków spółdzielni. Z reguły przychodziło ok. 1-2% mieszkańców - czasami tak mało, że ciężko było wybrać komisję. Jak będzie w tym roku ?