logo gif 10lat

Open menu

97 items tagged "wybory"

Wyników 1 - 20 z 97

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego z naszego regionu: Kto jest faworytem?

Category: wybory
Brudzinski ArlukowiczW okręgu numer 13, obejmującym województwa zachodniopomorskie i lubuskie, toczy się zacięta rywalizacja "jedynek" do Parlamentu Europejskiego. Komitety wyborcze wystawiły znane ogólnopolskie postaci, polityków o silnych osobowościach i bogatym doświadczeniu politycznym: Arłukowicz, Brudziński, Cimoszewicz, Kamiński.

A jednak koalicja Platformy Obywatelskiej z Gryfem XXI?!

Category: wybory

2024 04 28 starostwo powiatowe w policachZ nieoficjalnych informacji, do jakich udało się dotrzeć, wynika, że w Powiecie Polickim Koalicja Obywatelska będzie sprawować władzę wraz ze Wspólnotą Samorządową Gryf XXI.

 

 

Kto został wójtem, radnym gminy i powiatu. [WYNIKI WYBORÓW 2024]

Category: wybory

kogo wybralismy O godzinie 21:00 zakończyło się głosowanie we wszystkich trzynastu obwodach do głosowania na terenie gminy Kołbaskowo. Obecnie trwa liczenie głosów. Tej nocy będziemy sprawdzać jak głosowali mieszkańcy i jakich włodarzy samorządowych wybrali na kadencję 2024-2029. W poniższym artykule będziemy na bieżąco uzupełniać dane, które zostaną wywieszone przed lokalami wyborczymi.

 

Kandydaci do Sejmiku Zachodniopomorskiego [PEŁNA LISTA]

Category: wybory

sejmik wyboryZa kilkanaście dni wybory samorządowe. W lokalu wyborczym dostaniemy w sumie cztery karty do głosowania. Największa będzie zawierać listę komitetów i kandydatów do Zachodniopomorskiego Sejmiku. Na listach znajdziemy ponad 80 nazwisk - warto zaznaczyć że z naszej gminy kandydują trzy osoby.

 

Przedstawiamy kandydatów na Wójta Gminy Kołbaskowo.

Category: wybory

kubiak schwarzDo dzisiejszego popołudnia miały czas wszystkie komitety na zgłaszanie swoich kandydatów na urząd Wójta. Ostatecznie uczyniły to dwa z trzech uprawnionych. 7 kwietnia mieszkańcy wybiorą na nową kadencję włodarza gminy pomiędzy Małgorzatą Schwarz zgłoszoną przez KWW Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo a Tomaszem Kubiakiem zgłoszonym przez KWW Porozumienie Tomasza Kubiaka. Trzeci Komitet - Tym Razem Razem, posiadający minimum ośmiu kandydatów na radnych, ostatecznie nie wystawił swojego reprezentanta. Oznacza to, że w naszej gminie, tak jak w ostatnich wyborach, nie odbędzie się druga tura głosowania.

Radne kończą kadencję i dziękują mieszkańcom.

Category: sesje gminne i nie tylko

sesja rady gminyPrzeglądając listy kandydatów do nowej Rady Gminy Kołbaskowo - nie znajdziemy na nich kilku nazwisk. Na kadencję 2024-29 nie wystartują cztery radne z naszych osiedli. Są to - Anna Sypniewska, Czesława Ratajczyk, Iwona Szuszkiewicz z Przecławia oraz Monika Jacyna z Warzymic.

 

Jest potwierdzony drugi kandydat w wyborach na wójta Gminy Kołbaskowo!

Category: wybory

tomasz kubiakDr Tomasz Kubiak potwierdził dziś, że w wyborach samorządowych o stanowisko wójta Gminy Kołbaskowo będzie rywalizował z ubiegającą się o reelekcję Małgorzatą Schwarz. Wystartuje on na czele komitetu pod nazwą "Nowoczesna Gmina". Wybory odbędą się 7 kwietnia.

 

Rusza kampania wyborcza w gminie Kołbaskowo [PROGRAM KWW KLUB PRZYJACIÓŁ GMINY KOŁBASKOWO]

Category: wybory

kpgk 2024Budowa nowy dróg gminnych, ścieżek rowerowych, boisk oraz nowych ujęć wody. Zagospodarowanie terenów gminnych, budowa centrum usług w Przecławiu oraz przejęcie od powiatu Alei Śliwkowej i jej przebudowanie - zapowiada KWW Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Znamy już szczegółowy program wyborczy ugrupowania z którego wystartuje obecna wójt Małgorzata Schwarz. Czy jej się uda wywalczyć re-elekcję na ostatnią kadencję? Ocenią to wyborcy przy urnach 7 kwietnia.

 

Kołbaskowo czeka na przelewy. Nawet 2,5 mln zł za frekwencję.

Category: wybory

OSP KolbaskowoW tegorocznych wyborach zanotowano bardzo wysoką frekwencję na terenie całego kraju. Wyniosła ona 74,4%. W naszej gminie była jeszcze wyższa i wyniosła 78,7% co uplasowało nas w ścisłej czołówce. Tak dobrego wyniku nie spodziewały się zapewne ministerstwa, które zaoferowały przed wyborami premię dla gmin za wyniki powyżej 60 proc. Teraz trzeba płacić. Czy odchodzący rząd dotrzyma słowa?

 

Wybory Parlamentarne w naszej gminie wygrała Koalicja Obywatelska

Category: wybory

wybory 2023Za nami ważne i rekordowe pod względem frekwencji wybory. Do urn w Przecławiu, Kołbaskowie, Będargowie i Kurowie poszło rekordowo, prawie 80% uprawnionych do głosowania. Wraz z wyborami do Sejmu i Senatu odbyło się Referendum. Tutaj zainteresowanie było znacznie niższe.

 

Gdzie i jak głosować 15 października [INSTRUKCJA]

Category: wybory

wybory 2023W niedzielę 15 października wybierzemy naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Mieszkańcy gminy Kołbaskowo mogą oddać swój głos w siedmiu Obwodowych Komisjach Wyborczych. W Kołbaskowie, Będargowie, Przecławiu oraz w nowym punkcie w Kurowie. Lokale wyborcze będą czynne w niedziele od godziny 7:00 do godziny 21:00.

 

Zaskakująco niskie ceny paliw.

Category: nasze sprawy

rekorowo niskie ceny paliw 19 09 2023Ceny paliw na stacjach w gminie Kołbaskowo są rekordowo nisko. Pomimo znacznej podwyżki ceny baryłki na giełdach światowych oraz osłabienia złotego - ceny benzyny i ropy na stacjach paliw zbliżają się do poziomu 6 zł za litr. Kierowcy przecierają oczy ze zdumienia a analitycy rynku paliw ostrzegają, że to ręczne zaniżanie cen i wykorzystywanie rezerw strategicznych skończy się... zaraz po wyborach.

 

Dwóch kandydatów z Przecławia na listach do Sejmu

Category: wybory

NasiMieszkancyNaListachWyborczychMieszkańcy naszych osiedli, Shivan Fate oraz Paweł Mirowski znaleźli się na listach wyborczych zgłoszonych przez największe ugrupowania w wyborach do Parlamentu RP. Shivan Fate kandyduje z list Koalicji Obywatelskiej - Paweł Mirowski z list Prawa i Sprawiedliwości. Głosowanie już za 5 tygodni - w niedzielę 15 października.

Głosowanie trwa - liczy się nawet jeden głos.

Category: wybory

budzet obywatelskiJeszcze przez 10 dni można oddać swój głos w budżecie obywatelskim gminy Kołbaskowo. I trzeba przyznać, że niestety zainteresowanie mieszkańców jest z roku na rok coraz mniejsze. A szkoda - bo to jedna z form demokratycznego decydowania na co wspólnie, z własnego budżetu wydamy 1 mln zł. Tak więc do dzieła! Głosowanie internetowe zajmuje nie więcej niż minutę.

Wybory samorządowe na wiosnę 2024

Category: wybory

wybory samorzadoweDziś Sejm przyjął ustawę autorstwa partii rządzącej, która wydłuża kadencje samorządów do 30 kwietnia 2024 r. Ma ona na celu rozdzielenie dat wyborów parlamentarnych i samorządowych, które zgodnie z kalendarzem wyborczym powinny odbyć się jesienią przyszłego roku.

Kuriozalne wybory do Rady Nadzorczej na Zielonym Polu

Category: nasze sprawy

zielone pole walnePo trzech latach przerwy, członkowie spółdzielni "Przecław Zielone Pole" doczekali się walnego zgromadzenia. Zebrania zwykle odbywają się w czerwcu i takie miało miejsce np. w sąsiedniej, mniejszej spółdzielni. Co więcej, mniejsza spółdzielnia potrafiła zorganizować walne w 2021. Jednak spółdzielcy z Zielonego Pola musieli poczekać znacznie dłużej. Dopiero wczoraj, w wakacje, po ponad trzech latach odbyło się Walne Zgromadzenie. I trzeba przyznać, że było "ciekawie", ale tylko dla tych którzy wytrzymali 5 godzin na sali GOKSiRu i zagłosowali na nowych członków Rady Nadzorczej.

 

Przecław wybrał nowego sołtysa.

Category: wybory

soltys glosowanieDziś na zebraniu sołeckim mieszkańcy Przecławia wybrali nowego sołtysa. W związku z zeszłoroczną rezygnacją z tej funkcji Mateusza Zielińskiego oraz ograniczeniami pandemicznymi, przyszło nam zaczekać na wybory następcy prawie rok. Tym razem mieszkańcy w głosowaniu postawili na kobietę. Nowym sołtysem Przecławia została Pani Renata Wójcik.

Wybory 2020 - ruszył kalendarz wyborczy

Category: wybory

UrzadGminyDo wyborów prezydenckich pozostało już niewiele czasu. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do spisu wyborców lub zagłosować korespondencyjne - musi się pospieszyć. Termin na zgłaszanie takich wniosków mija 16 czerwca i konieczna jest wizyta w Urzędzie Gminy w Kołbaskowie.

 

Za dwa tygodnie wybory prezydenckie. Jak głosujemy?

Category: wybory

wybory korespondencyjneTo będą najdziwniejsze wybory w historii naszego kraju. 10 maja zagłosujemy korespondencyjnie, kto ma zostać prezydentem RP na nową kadencję. Być może głosowanie odbędzie się tydzień później 17 maja, albo ostatecznie 23 maja - bo to ostatni możliwy termin, zgodny z konstytucją. Po raz pierwszy piszemy artykuł, tak naprawdę nie mając pewności czy do wyborów dojdzie i jaki jest możliwy ich scenariusz.

Brakuje chętnych do pracy w komisjach wyborczych w naszej gminie!

Category: wybory

brakuje chetnych do komisji10 maja pierwsza tura wyborów prezydenckich. W dobie ogłoszenia pandemii koronawirusa z pewnością zabraknie chętnych do pracy w obwodowych komisjach wyborczych. Udało nam się dotrzeć do kilku osób, które regularnie w nich pracują. Okazuje się, że żadna z nich i za żadne pieniądze nie zamierza się zgłaszać.