logo gif 10lat

Open menu

27 items tagged "sołtys"

Wyników 1 - 20 z 27

Wybraliśmy sołtysów Przecławia i Warzymic

Category: wybory

glosowanie na soltysa 2019Dziś, na dwóch zebraniach sołeckich wybrano sołtysów na nową, pięcioletnią kadencję. Mieszkańcy naszych miejscowości także zdecydowali o ilościowym i osobowym składzie rad sołeckich. W Przecławiu rada będzie 3-osobowa, w Warzymicach 5-osobowa. A kto został sołtysem na naszych wioskach?

Niedługo wybory sołtysów. Gdzie i kiedy głosujemy?

Category: wybory

glosowanie na soltysa Dziś, 11 marca, sołtysi i sołtyski w całym kraju obchodzą swoje święto. Dla nich to wyjątkowy dzień w roku, bo ich praca i zaangażowanie w działalność na rzecz swoich społeczności zostaje doceniona. Choć, oczywiście, doceniana powinna być każdego dnia. A za kilka dni kończy się ich kadencja i z pierwszymi dniami wiosny w całej gminie Kołbaskowo odbędą się wybory. Wybierać będziemy zarówno sołtysa, jak i członków kilkuosobowej rady sołeckiej.

Nagroda dla Wojciecha Woźniaka

Category: wydarzenia i kronika

swiadek historii wozniak W czwartek, 18 lutego o godz. 18:00 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród honorowych "Świadek Historii". Nagrody, przyznawane przez kapitułę, na czele której stoi prezes IPN dr Łukasz Kamiński, otrzymało sześć osób z naszego regionu, które swoją aktywnością wspierają kształtowanie pamięci historycznej, wspomagając tym samym ustawową działalność IPN. Wśród nagordzonych jest m.in Wojciech Woźniak - sołtys Przecławia.

Zapraszamy na zebranie sołectwa Przecław

Category: co, gdzie, kiedy ?

szkola podstawowaW najbliższy czwartek 25 lutego o godzinie 18:00 odbędzie się zebranie sołectwa Przecław.   

 

 

 

 

Warzymice wybrały nowego sołtysa.

Category: wydarzenia i kronika

nowy soltys warzymicDziś na zebraniu sołeckim mieszkańcy głosowali za wyborem Sołtysa oraz Rady Sołeckiej. To było najliczniejsze zebranie sołeckie od lat. W przecławskim forum gimnazjalnym pojawiło się prawie sto osób. Obecnie byli zarówno mieszkańcy starych Warzymic, jak i mieszkańcy nowych osiedli.

Nowy, stary Sołtys Przecławia !

Category: wydarzenia i kronika

nowy stary soltysPrzez najbliższe 4 lata reprezentantem sołectwa Przecław będzie ponownie Wojciech Woźniak, pełniący tę funkcję przez ostatnią kadencję. Podczas wyborów, które odbyły się we wtorek 24 lutego w przecławskim gimnazjum, zdobył on 41 ważnych głosów. Nie miał kontrkandydata. Mieszkańcy wybrali także 3-osobową radę sołecką. Tutaj także była jednomyślność.

Wybieramy sołtysów i rady sołeckie

Category: co, gdzie, kiedy ?

wybory na soltysa Mieszkańcy gminy Kołbaskowo do 21 kwietnia wybierają sołtysów i rady sołeckie. Znamy już wyniki w kilku miejscowościach. Głosowania odbyły się w Będargowie, Karwowie, Kołbaskowie, Bobolinie, Kurowie i Moczyłach. W najbliższym czasie zagłosują mieszkańcy Ostoi, Przecławia i Siadła Górnego. I tak po kolei we wszystkich osiemnastu sołectwach.

Wkrótce wybory sołtysów i rad sołeckich

Category: co, gdzie, kiedy ?

wybory soltysa 201524 lutego o godzinie 18:00 w przecławskim gimnazjum odbędą się wybory sołtysa Przecławia oraz rady sołeckiej. A kilka dni później, 5 marca o tej samej godzinie i także w gimnazjum, mieszkańcy oddadzą głos na sołtysa i radę sołecką Warzymic. Stosowne w tej sprawie zarządzenie Wójta właśnie ukazało się na stronie internetowej gminy. Uprawnieni są do głosowania są wszyscy mieszkańcy naszych wsi.

Przecław przywitał Nowy Rok patriotycznym muralem

Category: wydarzenia i kronika

mural przeclawKilku młodych mieszkańców Przecławia i okolic wraz z sołtysem Wojciechem Woźniakiem kończy 30 metrowy mural. Wielki napis "BÓG HONOR OJCZYZNA" jest już prawie gotowy. Oprócz napisu na graffiti pojawi się także godło Polski oraz herb gminy Kołbaskowo. Jeśli pogoda dopisze, to całe zadanie uda się skończyć za kilka dni.

Czy powstanie mural "Na Wyspie" ?

Category: nasze okolice dawniej i dziś

mural-na-wyspie-Kilkunastu młodych mieszkańców Przecławia zaangażowało się w projekt powstania muralu obok skateparku.  Malowidło na sąsiadującym sklepie miałoby przedstawiać żołnierzy, symbol Polski Walczącej, orła w koronie oraz napis "Cześć i Chwała Bohaterom". Jednak dla władz Spółdzielni "Samopomoc Chłopska", właściciela sklepu, projekt jest "trochę nacjonalistyczny"

Zebranie wiejskie sołectwa Warzymice

Category: co, gdzie, kiedy ?

swietlica-bedargowoW najbliższą środę 13 marca 2013 w świetlicy wiejskiej w Będargowie odbędzie się zebranie wiejskie mieszkańców Warzymic. Podczas zebrania przedstawiony zostanie nowy system gospodarki odpadami na terenie gminy. Mieszkańcy będą mogli się zapoznać z ustawą o gospodarowaniu odpadami w gminach która wejdzie w życie od 1 lipca 2013. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Zapraszamy na zebranie wiejskie

Category: co, gdzie, kiedy ?

zebranie-soleckie-7 maja 2012 o godzinie 18:00 odbędzie się zebranie wiejskie w Zespole Szkół w Przecławiu w sali 228. Na zabraniu obecni będą Wójt Gminy oraz Komendant Straży Gminnej wraz ze strażnikami.

 

Wojciech Woźniak - nowym sołtysem

Category: wybory
glosowanie-na-soltysaW środę 7 września wybraliśmy sołtysa Przecławia. Na zebraniu wiejskim które odbyło się w ZS w Przecławiu pojawiło się 81 mieszkańców. Zgłoszono tylko jednego kandydata - Wojciecha Woźniaka. Za jego kandydaturą zagłosowało 74 mieszkańców.

Przyjdź i wybierz nowego sołtysa

Category: wybory
WyborySoltysaPrzeclawiaW najbliższą środę 7 września o godzinie 18:00 w Zespole Szkół w Przecławiu odbędzie się zebranie wiejskie na którym wybierzemy sołtysa Przecławia. Spotkanie odbędzie się na I piętrze w sali 228. Zapraszamy wszystkich mieszkańców i jednocześnie prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.

Rezygnacja sołtysa. Będą kolejne wybory.

Category: wydarzenia i kronika

soltys-zrezygnowalWczoraj o godzinie 18:30 odbyło się kolejne zebranie wiejskie. Tym razem zamiast szkoły, sołtys wybrał świetlicę środowiskową przy dawnym Mex-Markecie. Zabrakło miejsc siedzących, wielu przecławian musiało stać w ciasnej i dusznej sali przez dwie i pół godziny. Nie zawiodła frekwencja  - na listę obecności wpisało się 120 mieszkańców. To kolejny rekord.

Kolejne zebranie sołectwa Przecław

Category: co, gdzie, kiedy ?

zebranieW najbliższą środę 31 sierpnia o godzinie 18:30 odbędzie się zebranie sołectwa Przecław.   

 

Zebranie sołeckie - rekordowa frekwencja

Category: nasze sprawy

zebranie-soleckie-W historii Przecławia nigdy nie było tak wielkiego zainteresowania zebraniem sołeckim. Wczoraj w Zespole Szkół w Przecławiu pojawiło się 64 mieszkańców naszej miejscowości. To rekord. Zebranie zakończyło się niespodziewanie - po prawie dwugodzinnych, bezskutecznych prośbach i apelach do nowego sołtysa o ogłoszenie tego samego dnia zebrania dającego możliwość odwołania Tomasza Żurawika z pełnionej funkcji społecznej, wobec oporu ww., zebrani w ramach protestu - opuścili salę.

Zebranie sołectwa Przecław. Zapraszamy

Category: co, gdzie, kiedy ?

zebranie-soleckieW najbliższy wtorek 23 sierpnia o godzinie 18:00 odbędzie się zebranie sołectwa Przecław.   

 

Wywiad z nowym sołtysem Przecławia

Category: przedstawiamy się
tomaszzurawikOd ponad miesiąca mamy nowego sołtysa - Pana Tomasza Żurawika. Wybraliśmy także nową radę sołecką - Panią Barbarę Tatko, Pana Sławomira Dąbrowskiego oraz Pana Andrzeja Chruściela. Na podstawie pytań przesłanych przez czytelników portalu powstał wywiad przybliżający sylwetkę oraz plany na przyszłość nowego gospodarza sołectwa. Zapraszam do lektury.

Nowy, stary sołtys Warzymic

Category: wybory

wybory-warzymiceW ostatni piątek prawie 80 mieszkańców Warzymic uczestniczyło w zebraniu wiejskim w celu wybrania Sołtysa oraz członków Rady Sołeckiej. Aby móc przeprowadzić wybory pierwszym terminie powinna pojawić się 1/5 mieszkańców - czyli 330 osób na 1649 uprawnionych. Dlatego wybory rozpoczęły się w drugim terminie o godz. 17:30 na zasadach zwykłej większości.