logo gif 10lat

Open menu

82 items tagged "remont"

Wyników 1 - 20 z 82

Gmina remontuje Turkusową. Niestety bez rządowego wsparcia.

Category: nasze sprawy

Turkusowa remont 1Ruszył remont dróg na terenie nowej części Warzymic - ulicy Turkusowej, Wrzosowej, Oliwkowej i Złotej. Ta prawie dwudziestomilionowa inwestycja nie doczekała się dofinansowań ze źródeł zewnętrznych. Całość prac pokryta zostanie z budżetu gminy Kołbaskowo. Niestety. Do braku dofinansowań ze źródeł zewnętrznych musimy się powoli zacząć przyzwyczajać.

Co z drogami w okolicach Stobna?

Category: nasze sprawy

stobno lipiec 22Trzy duże inwestycje w okolicach Stobna ciągle czekają na swój start. Stan nawierzchni drogi zarówno we wsi, jak i na drogach dojazdowych jest fatalny. Brakuje także bezpiecznych poboczy, chodników i oświetlenia. Mieszkańcy i kierowcy czekają na remont od dziesiątków lat. Na niektórych fragmentach leży jeszcze poniemiecki bruk.

Statek piracki przypłynie do Przecławia

Category: w wolnym czasie

plac zabaw do remontuPrzed nami ekspresowa modernizacja gminnego placu zabaw w okolicach szkoły podstawowej. Rostrzygnięto już przetarg na wykonawcę tej inwestycji. Zmieni się praktycznie wszystko. I wszystko ma być nowe, funkcjonalne, kolorowe i spełniać wyśrubowane normy bezpieczeństwa. Jeśli w październiku będą ciepłe dni, to nasze dzieci pobawią się na pokładzie nowego... statku pirackiego.

 

Co z murem wzdłuż DK13?

Category: nasze sprawy

mur przeclaw DK13Długi na 900 metrów dźwiękoszczelny mur biegnący wzdłuż drogi krajowej 13 zostanie wyremontowany. To wynik ekspertyzy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Niestety w kilku miejscach zanotowano odchylenia od pionu. Pierwszy fragment, w okolicach przystanku autobusowego "Przecław Zielone Pole" został już częściowo rozebrany. Dalsze roboty będą kontunuowanie w czerwcu i lipcu.

Ruszy remont Turkusowej w Warzymicach

Category: nasze sprawy

TurkusowaNa ten przetarg czekało wielu nowych mieszkańców ulic Turkusowej, Wrzosowej, Oliwkowej i Złotej w Warzymicach. Przez wiele lat ta okolica była dużym placem budowy domów jednorodzinnych. Teraz przyszedł czas na budowę dróg, chodników, oświetlenia i kanalizacji deszczowej. To duża inwestycja opiewająca na 20 mln złotych. Niestety gminie nie udało się otrzymać dofinansowania rządowego.

 

Rusza inwestycja przebudowy drogi Stobno - Dołuje. Czekamy na kolejne.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

stobno dolujeStarostwo Powiatowe w Policach ogłosiło przetarg na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Stobno - Dołuje. To jedna z najgorszych dróg wyjazdowych w naszej gminie. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, za pół roku pojedziemy zupełnie nową, bezpieczną nawierzchnią.

Ojciec z synem żyją w tragicznych warunkach. Potrzebują pomocy.

Category: nasze sprawy

mieszkancy gminy kolbaskowo potrzebuja pomocy71-letni Wiesław oraz jego nastoletni syn Szymon są mieszkańcami gminy Kołbaskowo. Od kilku miesięcy żyją oni w skrajnym ubóstwie, mając jedynie 900 złotych dochodu miesięcznie. Na portalu Zrzutka.pl ruszyła właśnie zbiórka, dzięki której można wesprzeć potrzebujących.

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno coraz bliżej. 3 miliony zł dofinansowania z RPO Województwa Zachodniopomorskiego

Category: wydarzenia i kronika

stobno doluje remont 2Ważna dla mieszkańców powiatu polickiego i Szczecina drogowa inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku. Będzie to możliwe dzięki 3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Umowę o dofinansowaniu projektu podpisali dziś marszałek Olgierd Geblewicz, starosta Andrzej Bednarek i wicestarosta policki Joanna Napiwodzka. Wykonanie nowej nawierzchni i wybudowanie chodnika poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

 

Dwie drogi powiatowe do remontu.

Category: nasze sprawy

stobno dolujeA właściwie to fragmenty dwóch dróg powiatowych na terenie gminy Kołbaskowo zamierza wyremontować w najbliższym czasie starostwo powiatowe. Chodzi o 2,6km drogi podzielonej na trzy odcinki między Ustowem, Kurowem i Siadłem Dolnym. Oraz remontu doczeka się 2,5km odcinek ze Stobna do Dołuj. To ten fragment drogi, który trzeba było zamknąć na prawie dwa miesiące jesienią 2017 roku.

Plac za Biedronką wciąż bez pomysłu

Category: nasze sprawy

plac zabaw za biedronkaTeren wypoczynkowy zlokalizowany przy osiedlu Zielone Pole od lat czeka ma remont. To niestety miejsce, które upodobały sobie osoby organizujące imprezy po chmurką. Pomimo regularnego sprzątania, co rano walają się tam śmieci i potłuczone butelki. Strach wyjść na spacer z dzieckiem w tą okolicę, przejechać wózkiem czy rowerem, kiedy dookoła leżą potłuczone szkła. W ostatnich latach pojawiły się jedynie urządzenia do kalisteniki. Innych pomysłów na plac nie ma.

Pomoc "po sąsiedzku" pilnie potrzebna!

Category: nasze sprawy

pomoc potrzebnaStarsze, małżeństwo z Przecławia mieszka w ciężkich warunkach. W malutkim mieszkaniu, które nadaje się do generalnego remontu, brakuje od lat ciepłej wody. Nie mają też ani kuchni, ani aneksu kuchennego. Pomimo ciężkich czasów i sytuacji pojawiło się przysłowiowe światełko w tunelu. Jeden z sąsiadów chciałby pomóc tej rodzinie w remoncie. Sam jednak nie da rady.

 

W Ustowie powstaje zbiornik retencyjny.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

retencja ustowo 1O potrzebie odwodnienia terenów zlokalizowanych przy ulicy "Do Rajkowa" mówiło się od dłuższego czasu. Nadmiar wody po każdym większym deszczu dokuczał korzystającym z chodników wzdłuż drogi, kierowcom oraz przyszłym i obecnym mieszkańcom. Zadania budowy kanalizacji w tym rejonie nie podjęło się ani miasto Szczecin, ani okoliczni deweloperzy. Ostatecznie nadmiar wody z tego terenu odpłynie do Ustowa.

Przebudowa dróg dojazdowych w CH Auchan w Ustowie.

Category: w wolnym czasie

Przebudowa CHAuchanDo końca września ma potrwać przebudowa dróg dojazdowych do poszczególnych obiektów na terenie Centrum Handlowego w Ustowie. Zamknięta jest częściowo jedna z nitek dojazdowych do hipermarketu Auchan i galerii handlowej. Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość i jeszcze przez miesiąc jeździć niewielkim objazdem.

Rusza nowa gminna szkoła w Przylepie – rekrutacja trwa!

Category: w wolnym czasie

szkola przylep boiskoOd 1 września 2020 r. w Przylepie, w budynku zakupionym przez Gminę Kołbaskowo, zostanie powołany Zespół Szkolno-Przedszkolny, w którym będą funkcjonowały trzy oddziały przedszkolne oraz jeden szkolny. Obecnie w budynku i jego okolicach odbywają się prace remontowe.

Krygiera ciągle bez przejazdu, Wyszyńskiego w remoncie - wszyscy na Przecław.

Category: nasze sprawy

zamknieta krygieraBudowlańcy w Podjuchach nie mogą dokończyć na czas pierwszego etapu budowy węzła Granitowa. Z jego remontem wiąże się czasowe zamknięcie dla ruchu ulicy Floriana Krygiera. Według harmonogramu droga dojazdowa na prawobrzeże miała być zamknięta od marca do czerwca. Być może ruch będzie wznowiony w połowie lipca. Ale to nic pewnego. Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i odczekać swoje w korkach.

Cedrową pojedziemy w listopadzie.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

Cedrowa remontO ile nic nie stanie na przeszkodzie, jeszcze w tym roku pojedziemy nową drogą przez szklarnie. Na szczęście pomimo epidemii koronawirusa i wszelkich problemów z nią związanych, na budowie nie zanotowano opóźnień. Cedrowa to popularny objazd dla zakorkowanej DK13 w okolicach sygnalizacji z ulicą Do Rajkowa. A przy zamkniętej ulicy Floriana Krygiera w Podjuchach, ruch i korki robią się u nas coraz większe.

Szczecińska Pogoń kończy budowę boiska w Kołbaskowie.

Category: sport i zdrowie

Boisko kolbaskowoZazieleniło się na boisku Zrywu Kołbaskowo. W ostatnich dniach przyjechały tu transporty z rolkami trawy. Wcześniej rozłożono warstwę wegetacyjną, drenaże i zbiorniki retencyjne. Ogrodzony został także cały teren. Docelowo ma tu być także oświetlenie, trybuny oraz kompleks magazynowo-szatniowy. Inwestycja szczecińskiej Pogoni nabiera tempa i nareszcie widać efekty pracy.

Objazdem do Stobna do października [MAPA]

Category: nasze sprawy

przylep objazdRozpoczęła się pierwsza faza remontu drogi powiatowej od ul. Okulickiego w Szczecinie do Stobna. Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość i nadrabiać drogi przez Mierzyn. Zaplanowano objazdy, ograniczenia w ruchu oraz tymczasowy ruch wahadłowy. Objazdy nie będą dotyczyć jedynie służb, komunikacji miejskiej oraz dojeżdżających do posesji. I tak do października tego roku.

Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem.

Category: nasze sprawy

warzymice 21 styczniaOd kilku miesięcy regularnie w centrum Warzymic zapada się główna jednia oraz okoliczne chodniki. To prawdopodobnie efekt wadliwie wykonanej kanalizacji deszczowej podczas generalnego remontu, który miał miejsce w 2013 roku. Właściciel drogi oraz wykonawca chcą kolejny raz nakładać łaty bitumiczne. Pytanie tylko, czy za miesiąc nie będą musieli robić tego jeszcze raz?

Ruszyły duże remonty dróg. Będą duże utrudnienia!

Category: nasze okolice dawniej i dziś

cedrowa remontPowiat Policki i gmina Kołbaskowo rozpoczęły generalny remont dwóch ważnych dróg w naszej okolicy. Od kilku dni nie wjedziemy już w ulicę Cedrowa od strony Floriana Krygiera. A z początkiem lutego wprowadzona będzie organizacja ruchu na drodze powiatowej od ul. Okulickiego do Stobna. Mieszkańcy i przedsiębiorcy będą mieć możliwość dojazdu do posesji bądź swoich firm, ale dla pozostałych zostaną zorganizowane objazdy.