logo gif 10lat

Open menu

742 items tagged "przecław"

Wyników 1 - 20 z 742

Policja zatrzymała i przesłuchała roznosicieli "Alfabetu Mafii"

Category: wybory

dystrybucja alfabet mafii 2W dniu 3 marca policja przerwała nielegalną dystrybucję ulotek wyborczych na terenie przecławskiego osiedla. W wyniku akcji zatrzymano dwie osoby, w tym nieletniego. Ulotki, określane jako "Alfabet Mafii", zawierały szereg oszczerstw oraz oskarżeń wobec wójta Małgorzaty Schwarz i innych osób. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura.

Dziś rusza lodowisko w Przecławiu [CENNIK, GODZINY OTWARCIA]

Category: sport i zdrowie

lodowisko goksir 2024W świąteczny lany poniedziałek, rusza lodowisko w Przecławiu. Zlokalizowane jest na terenie Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji. Pomimo iście wiosennych temperatur i z małymi perturbacjami udało się technikom skutecznie przygotować taflę. A będzie na czym jeździć - do dyspozycji jest aż 500m2 powierzchni.

 

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Category: nasze sprawy

wielkanoc 2019 Idą Święta Wielkanocne. Przed nami czas odetchnienia i odpoczynku od codziennych spraw. To czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Naszym czytelnikom i współpracownikom składamy życzenia zdrowych i pogodnych świat.  

 

 

Wielkanocne klimaty w przecławskim przedszkolu [DUŻO ZDJĘĆ]

Category: wydarzenia i kronika

wielkanoc przedszkole przeclawW radosnej atmosferze oczekiwania na zbliżające się Święta Wielkanocne, Publiczne Przedszkole w Przecławiu przemieniło się w magiczne miejsce kolorów i kreatywności! Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu nauczycieli i dzieci, a także wsparciu ze strony Rady Rodziców, odbyła się "Wielka Wystawa Jaj Wielkanocnych" oraz kiermasz świątecznych wypieków.

Podpalenie auta w Przecławiu [ZDJECIA I WIDEO]

Category: wydarzenia i kronika

Podpalenie auta przeclaw 01To już kolejne auto, które spłonęło na naszych osiedlach - tak twierdzą mieszkańcy i czytelnicy. W nocy z poniedziałku na wtorek spłonął stojący na parkingu przy bloku Przecław 39-40. Sprawę prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy z Mierzyna.

 

Mobilne Muzeum Początków Państwa Polskiego w Przecławiu [ZAPOWIEDŹ]

Category: wydarzenia i kronika

GOKSiR mobilne muzeumW ramach cyklu żywych lekcji historii, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zaprasza na spotkanie z Mobilnym Muzeum Początków Państwa Polskiego, które zagości w Przecławiu w sobotę 20 kwietnia. To znakomita okazja do posmakowania historii Polski Piastów w familijnej atmosferze.

 

 

Zapraszamy na wystawę „Mamo, ja nie chcę wojny”

Category: co, gdzie, kiedy ?

wystawa nie chce wojnyGminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przecławiu i Archiwum Państwowe w Szczecinie zapraszają na otwarcie wystawy zatytułowanej „Mamo, ja nie chcę wojny”, która odbędzie się w piątek 23 lutego o godz. 12:00 w Przecławiu. Wystawa jest efektem wyjątkowej polsko-ukraińskiej współpracy przy projekcie Archiwów Państwowych oraz inicjatywy Mom I see war.

 

Przecław Festiwal 2024. Znamy gwiazdy i ceny biletów. Pierwsza pula tylko 5PLN!

Category: wydarzenia i kronika

przeclaw festiwal 2024Przed nami wielkie święto muzyki! Już w czerwcu do Przecławia przyjadą Grzegorz Hyży, Lanberry i Bovska. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na to wydarzenie, mieszkańcy gminy Kołbaskowo bedą mogli kupić wejściówki za symboliczne 5 zł. Warunkiem jest posiadanie aktualnej Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca i zmieszczenie się pierwszym terminie sprzedaży.

 

32 Finał WOŚP w Przecławiu [FOTORELACJA]

Category: wydarzenia i kronika

WOSP 2024Już od sobotniego poranka rozpoczęła swoją grę przecławska orkiestra i były to tradycyjny rajd off-road'owy, który wpisał się w stały kalendarz wydarzeń. Kumulacja imprezy odbyła się oczywiście w niedzielę. Przecławski GOKSiR odwiedziła ogromna ilość osób, które uczestniczyły w licznych licytacjach, występach artystycznych oraz wydarzeniach towarzyszących. Czy w tym roku będzie pobity rekord zbiórki? To okaże się późno w nocy.

 

Magia jazzu w Przecławiu! [BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI]

Category: co, gdzie, kiedy ?

GOKSiR jazz eventWójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz zaprasza na noworoczny koncert jazzowy „One Voice – Jednym Głosem” do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Na scenie zaprezentują się znakomici artyści jazzowi, na czele z Sylwestrem Ostrowskim, oraz gościnnie zespoły wokalne z gminy Kołbaskowo. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 11 lutego 2024 r. Wstęp nieodpłatny!

 

Zielone Pole droższe o 50%

Category: nasze sprawy

prezes zielone pole Już niedługo mieszkańcy większej części osiedla zapłacą 2,95 zł/m2 opłaty eksploatacyjnej za swoje mieszkania. Właśnie takie zawiadomienia otrzymali od swoich władz spółdzielni. Dla porównania, mniejsza przecławska spółdzielnia utrzymuje tą stawkę od lat na poziomie 1,90 zł/m2 i nie zamierza jej zmieniać. Nowe opłaty mają wejść w życie 1 kwietnia i to nie będzie prima aprilis.

 

OMG! Młodzież w sztuce - GOKSiR zaprasza zaprasza na spotkanie.

Category: co, gdzie, kiedy ?

omg sztuka goksirGminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu rozpocznie 2024 rok projektem dla młodzieży pod nazwą “omg! sztuka”. Projekt skierowany jest do młodych ludzi w wieku od 15 do 19 lat mieszkających na terenie gminy Kołbaskowo. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych odbędzie się 8 stycznia.

 

Szrotów przybywa - miejsc ubywa

Category: nasze sprawy

szrot przeclawNieużywane samochody od lat wpisały się w krajobraz naszych osiedli. Stoją na parkingach i rdzewieją na naszych oczach, co również ważne - zajmują wolne miejsca parkingowe. A właśnie o nie jest najtrudniej na osiedlach. Okazuje się, że skuteczna walka z nimi jest trudna. Co nie oznacza, że niemożliwa.

 

WOŚP zagra 28 stycznia. Trwa nabór wolontariuszy!

Category: co, gdzie, kiedy ?

wosp 2023W ostatnią niedzielę stycznia odbędzie się w Przecławiu 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez cały weekend w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji odbędą się ciekawe licytacje, występy artystyczne, wydarzenia sportowe oraz oczywiście kwesty do puszek wolontariuszy. I to właśnie wolontariusze poszukiwani są przez gminnego koordynatora sztabu. Właśnie rozpoczęła się ich rejestracja.

Zapraszamy do Przecławia na Jarmark Bożonarodzeniowy!

Category: co, gdzie, kiedy ?

JarmarkBozonarodzeniowyJuż za dwa tygodnie, 2 i 3 grudnia odbędzie się kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy w Przecławiu. Przez cały weekend w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji odbędą się warsztaty tematyczne, zabawy dla dzieci i występy artystyczne. Zeszłoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, więc już warto pomyśleć o zarezerwowaniu sobie czasu w tym dniu i zapisaniu się na poszczególne zajęcia.

 

Zaginął nasz mieszkaniec! Szukamy Pana Andrzeja [PILNE]

Category: nasze sprawy

andrzej przeclawPan Andrzej wyszedł z domu w niedzielę około godziny 15:00. Szedł na "stary Przecław". Widoczny był ostatnio na kamerach w okolicach gminnego przedszkola. Niestety dalej ślad za nim się urwał. Nasz mieszkaniec nie zabrał ze sobą telefonu i dokumentów. Pana Andrzeja PILNIE poszukuje rodzina z Przecławia.

 

Wybory Parlamentarne w naszej gminie wygrała Koalicja Obywatelska

Category: wybory

wybory 2023Za nami ważne i rekordowe pod względem frekwencji wybory. Do urn w Przecławiu, Kołbaskowie, Będargowie i Kurowie poszło rekordowo, prawie 80% uprawnionych do głosowania. Wraz z wyborami do Sejmu i Senatu odbyło się Referendum. Tutaj zainteresowanie było znacznie niższe.

 

Przecław pierogami stoi! [FOTORELACJA]

Category: wydarzenia i kronika

festiwal pierogowTakiego zainteresowania i frekwencji chyba nikt się nie spodziewał. Przez całą niedzielę w przecławskim GOKSiRz'e było smacznie, tradycyjnie oraz po staropolsku. Bo jak się okazuje prawie każdy lubi pierogi, chociażby dlatego, że można je przyrządzić w kilkudziesięciu smakach. Podobno najsmaczniejsze były z paprykarzem szczecińskich... ale to zdecydowanie kwestia gustu.

 

Zapraszamy do Przecławia na Pierwszy Festiwal Pierogów

Category: co, gdzie, kiedy ?

FestiwaPierogowW niedzielę, 8 października 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbędzie się pierwszy Festiwal Pierogów oraz dobrze już znany wcześniej konkurs kulinarny "Nasze Smaki"

 

 

Karate, piłka nożna, angielski, a może taniec? [Co, gdzie i kiedy]

Category: sport i zdrowie

zajecia dodatkowe spisW gminie Kołbaskowo rozpoczynają się zajęcia dodatkowe dla naszych dzieci. Wybór aktywności pozalekcyjnych w Przecławiu jest dość spory. Odbywać się będą m.in. w szkołach podstawowych oraz w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Oto zebrana lista zajęć, która podlega systematycznym aktualizacjom.