logo gif 10lat

Open menu

676 items tagged "przecław"

Wyników 1 - 20 z 676

Przecław znów postawił na profilaktykę!

Category: sport i zdrowie

Biala sobota 2022Za nami udana "Biała Sobota". Odbyła się w naszej gminie po raz jedenasty. Każdy z mieszkańców mógł już od 9:00 rano zbadać sobie krew oraz wykonać jedno z kilkunastu badań lub konsultacji. Niektórzy z pacjentów opuścili szkolne sale-gabinety dopiero o godzinie 14:00.

 

Zapraszamy na wystawę uczniów z Technikum Kreatywnego

Category: w wolnym czasie

wystawa Już w najbliższy poniedziałek, 16 maja 2022, obędzie się wernisaż w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Swoje prace wystawiać będą uczennice i uczniowie Technikum Kreatywnego, szczecińskiej szkoły kształcącej w zawodzie Technik Fotografii i Multimediów.

 

PRZECŁAW - dla nas jesteście symbolem polskiej gościnności [POMAGAMY DALEJ]

Category: w wolnym czasie

Przeclaw UkrainieOstatnia akcja "Kanapka dla Uchodźców z Ukrainy" to petarda w Waszym wykonaniu - pisze Fundacja Oktan-US W okresie 21.03.2022- 13.04.2022 dziennie dostarczaliście 150 - 200 kanapek i bułek oraz żywność ze zbiórek. Wiedzieliście, że jedzeniem można ogrzać serca? I to jeszcze jak! Mamy dobre informacje - akcja w Przecławiu będzie kontynuowana.

Wysokie opłaty dobijają przecławskie przychodnie.

Category: sport i zdrowie

Przychodnia SalusTo nie był dobry pierwszy kwartał 2022 dla dwóch przychodni w Przecławiu. Wraz z typowymi opłatami za wynajem pomnieszczeń otrzymały one także gigantyczne rachunki za zużycie gazu. Po doliczeniu opłat za energię, w tym miesiącu do zapłaty mają od 15 tys zł do 19 tys zł. Wprawdzie jest to skomasowany rachunek z kilku miesięcy, ale kwota jest tak duża, że jedna z przychodni zażądała natychmiastowego odcięcia od ogrzewania gazem.

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Category: nasze sprawy

wielkanoc 2019 Idą Święta Wielkanocne. Przed nami czas odetchnienia i odpoczynku od codziennych spraw. To czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Naszym czytelnikom i współpracownikom składamy życzenia zdrowych i pogodnych świat.  

 

 

Wielkie serce prezesa przecławskiej spółdzielni.

Category: nasze sprawy

Wielkie serce prezesa spoldzielniOd wielu miesięcy systematycznie rosną ceny nośników energii. Przerażeni mieszkańcy czekają na nowe, wyższe rachunki ze spółdzielni czy gazowni. I nie ma zmiłuj, drożeją woda, ścieki, gaz i prąd. Rekordzistą jest PGNiG oraz ENEA. Jednak znalazł się skuteczny sposób na ich obniżenie. Wpadł na niego prezes jednej z naszych spółdzielni mieszkaniowych.

Dużo kwietniowych atrakcji w GOKSiR

Category: co, gdzie, kiedy ?

goksir w kwietniuKabaret, poezja śpiewana, komedia i trzy kapele rokowe czekają w kwietniu na swoich fanów. A na koniec miesiąca gwiazda czołowych pozycji list przebojów - Vito Bambino. Te wszystkie wydarzenia, a nawet więcej, odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Na niektóre z nich już pozostało niewiele biletów, więc warto się pośpieszyć.

Pierwszy dzień wiosny w Przecławiu [DUŻO ZDJĘĆ]

Category: w wolnym czasie

Pierwszy Dzien wiosny PrzeclawDziś przecławscy uczniowie tradycyjnie pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Była piękna, słoneczna pogoda, kolorowe przebrania oraz Marzanna. Wiosenna parada odbyła się dookoła przecławskich osiedli. Do pochodu dołączyli także okoliczne przedszkolaki. Było wesoło, kolorowo i głośno.

 

Pomagamy jak możemy.

Category: wydarzenia i kronika

Solidarni z UkrainaZa nami kolejna zbiórka darów dla uchodźców wojennych oraz koncert "Solidarni z Ukrainą". W przecławskich i kołbaskowskich placówkach pojawili się pierwsi uczniowie oraz przedszkolaki zza wschodniej granicy. Oddano do użytkowania pierwsze mieszkanie przygotowane przez gminę Kołbaskowo. Za wszystko dziękowała obecna w Przecławiu Sofia Tsariv, sekretarz stowarzyszenia "Mi-gracja"

Jaki jest limit prędkości za tym znakiem? [STREFA ZAMIESZKANIA]

Category: warto wiedzieć

Przeclaw znak D40To znak D-40 informujący o wjeździe do strefy zamieszkania. Takich znaków na naszych osiedlach jest wiele. I wszystkie oznaczają to samo. Ograniczenie prędkości, zmianę pierwszeństwa, uprzywilejowanie ruchu pieszych oraz nakaz parkowania w miejscach do tego wyznaczonych.

Okradł kierowcę, dorwali go piłkarze!

Category: sport i zdrowie

Petla autobusowaW czwartkowy wieczór, doszło do kradzieży na przystanku końcowym linii 241 w Przecławiu. Jeden z pasażerów wykorzystując nieuwagę kierowcy, ukradł z kabiny plecak z dokumentami i pieniędzmi. Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Złodziej uciekał. Kierowca go gonił. Ale najszybsi okazali się miejscowi piłkarze.

Urzędy krócej, listonoszy mniej.

Category: warto wiedzieć

Poczta PrzeclawTen, kto będzie chciałby odebrać list polecony lub nadać paczkę to godzinie 18:00 w Przecławiu może się nieźle zdziwić. Wzorem innych placówek, również przecławska filia skraca godziny pracy. Kłopoty są także z regularnym, codziennym dostarczaniem korespondencji. Filie Urzędu Pocztowego nr 10 w Przecławiu i Kołbaskowie skracają znacznie godziny otwarcia. Na sąsiednich Gumieńcach także pracują krócej.

To był jednak śmiertelny wypadek!

Category: wydarzenia i kronika

wypadek rowerzysty smiertelnyNie ustaje dyskusja na temat wypadku rowerzysty w Przecławiu. Doszło do niego w poniedziałkowe popołudnie w okolicach skrzyżowania alei Kasztanowej z drogą krajową nr 13. Przejeżdżającego po przejściu dla pieszych rowerzystę potrącił samochód osobowy. Kierującego rowerem przewieziono karetką do szpitala. Niestety rowerzysta zmarł.

Oby Obajtek nie kupił GOKSiRu [FELIETON]

Category: felietony

Zachodnia Obwodnica Szczecina 2021Od kilkunastu godzin mamy wielkie poruszenie na lokalnej prawicy. Bo oto w postępowej gminie Kołbaskowo odbyło się kolejne spotkanie i panele dyskusyjne, które tym razem, nie są po drodze ekipie rządzącej. I są całkowicie sprzeczne z czarnkową indoktrynacją czy propagandą Kurskiego. Bo od kiedy to młodzież ma prawo rozmawiać i dyskutować ze starszymi o zmieniającym się świecie i być swobodna w swoich myślach? Tym bardziej, gdy dotyczy to prelegentów ze zdemoralizowanej lewicy, którzy będą siać zamęt w głowach młodych prawych i sprawiedliwych.

Pięć przedsiębiorstw chce wybudować nową drogę gminną z Ustowa do węzła "Przecław"

Category: nasze okolice dawniej i dziś

drogi do wezla przeclawPięć przedsiębiorstw chce wybudować nową drogę gminną z Ustowa do węzła "Przecław", na budowanej obwodnicy Przecławia i Warzymic. Najtańszą ofertę złożył Strabag. We wtorek, 11 stycznia 2022 roku poznaliśmy oferty na zadanie „Budowa drogi gminnej łączącą drogę powiatową Ustowo – Kurów z projektowanym węzłem Przecław DK13”.

 

Będą wiadukty i nowe przystanki. Idzie XXI wiek.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

stacja warzymiceWedług zapowiedzi i planów spółki PKP Polskie Linie Kolejowe do 2026 zakończy się duża inwestycja w naszej okolicy. Pociągi pojadą dwoma torami, linia kolejowa będzie elektryczna a do Berlina dojedziemy w 90 minut. W Warzymicach, Przecławiu i w Kołbaskowie pojawią się przystanki a skrzyżowania np. z drogą do Rajkowa będą bezkolizyjne - dwupoziomowe.

 

Gramy z Orkiestrą miesiąc wcześniej!

Category: wydarzenia i kronika

Puszka WOSP JasWprawdzie jubileuszowy, trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dopiero pod koniec stycznia. Ale wzorem poprzednich lat już można wrzucić pierwsze złotówki do puszek rozlokowanych na terenie naszej gminy. Jest ich około dwadzieścia. Z czego najwięcej w Przecławiu. A gdzie dokładnie?

Było świątecznie, bajkowo i wesoło [FOTORELACJA]

Category: wydarzenia i kronika

Mikolajki2021Przez całą sobotę i niedzielę w Przecławiu odbywał się duży kiermasz świąteczny połączony z wydarzeniami towarzyszącymi. Na terenie Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji miały miejsce kiermasze i warsztaty oraz przyjechał św. Mikołaj z prezentami. A w niedzielny, śnieżny poranek, można było przebiec się na krótkim dystansie w specjalnym zimowym Biegu Mikołajkowym.

Zaproszenie na Jarmark Bożonarodzeniowy

Category: wydarzenia i kronika

Mikolajki 2021W najbliższy weekend czeka nas dwudniowa impreza w iście świątecznym klimacie. W Przecławiu odbędzie się duży Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie miasteczko mikołaja, stoiska z ozdobami i żywnością oraz wiele innych atrakcji. Będzie także akcent sportowy - równolegle z imprezą będzie można wziąć udział w biegu Mikołajkowym. To wszystko już w najbliższą sobotę i niedzielę 5-6 grudnia.

Koronawirus uderza mocniej w szkoły. Wielu uczniów na zajęciach zdalnych.

Category: sport i zdrowie

szkola podstawowaTego należało się spodziewać. Przybywa klas i uczniów na nauce zdalnej w Przecławiu. Jeszcze miesiąc temu były to pojedyncze przypadki. Obecnie jest to już ponad dziesięć klas, ale sytuacja zmienia się dynamicznie i może być ich więcej. Kornonawirus uderzył także w szkoły i przedszkola w Szczecinie - tutaj dzieci na zajęciach zdalnych są tysiące.