logo gif 10lat

Open menu

83 items tagged "pomoc"

Wyników 1 - 20 z 83

Pomoc "po sąsiedzku" pilnie potrzebna!

Category: nasze sprawy

pomoc potrzebnaStarsze, małżeństwo z Przecławia mieszka w ciężkich warunkach. W malutkim mieszkaniu, które nadaje się do generalnego remontu, brakuje od lat ciepłej wody. Nie mają też ani kuchni, ani aneksu kuchennego. Pomimo ciężkich czasów i sytuacji pojawiło się przysłowiowe światełko w tunelu. Jeden z sąsiadów chciałby pomóc tej rodzinie w remoncie. Sam jednak nie da rady.

 

1% dla Pawła Wichrowskiego

Category: w wolnym czasie

pawel 1procent podatkuTo był najgorszy dzień w Jego życiu. 14 grudnia 2020 przecławski policjant upadł podczas ćwiczeń na ziemię z dużej wysokości. Przez kilka tygodni leżał na oddziale urazów wielonarządowych w szczecińskim szpitalu. Apelowaliśmy o oddawanie krwi, o wpłacanie na rehabilitację na portalu zrzutka.pl oraz o udział w licytacjach na fejsbuku. Dziś apelujemy o wpłacenie 1% podatku na Pawła Wichrowskiego. Właśnie rozpoczyna rehabilitację w Otwocku.

Pani Agnieszka ze Smolęcina potrzebuje pomocy!

Category: sport i zdrowie

agnieszka pietruszkiewiczZawsze widzi drugiego człowieka, nigdy nikogo nie zostawiła w potrzebie. Wiele razy brała udział w akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących. Teraz sama potrzebuje pomocy innych, bo bez tego jej życie zostanie brutalnie przerwane.

Odwiedź wystawę „Sztuka Dobra” i wesprzyj osoby niepełnosprawne

Category: co, gdzie, kiedy ?

Sztuka dobra AuchanWyjątkowa wystawa obrazów, przedmiotów użytkowych i dekoracji będzie dostępna od 9 do 23 października w Centrum Handlowym Auchan Kołbaskowo. Prezentowane prace zostały wykonane przez osoby niepełnosprawne w trakcie warsztatów terapii zajęciowej prowadzonych przez Stowarzyszenie Pomocy w Rozwoju Społecznym i Zawodowym Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie oraz Fundację ESCO z Wejherowa. Po zakończeniu wystawy będzie można zakupić wybrane prace.

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Category: nasze sprawy

szyja maseczkiRuszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może być umieszczony jako dodatkowa warstwa. Najprostszym filtrem jest docięty worek do odkurzacza, chusteczka higieniczna lub trzykrotnie złożony ręcznik papierowy.

"Dobro zawsze wraca". Zamienili pensjonat na hotel dla lekarzy, chociaż sami mają problemy.

Category: przedstawiamy się

MSniezekCzęść pensjonatu "uŚnieżków" w Smolęcinie niedaleko Szczecina przeznaczą na hotel dla tych, którzy są na pierwszym froncie walki z koronawirusem. W pokojach, w których do tej pory odpoczywali weselni goście, teraz będą mogli zamieszkać lekarze, pielęgniarki, salowe, czy też ci, którzy pracują na granicy. Małgorzata Śnieżek i jej mąż, jak wielu innych przedsiębiorców, także muszą liczyć straty, ale wierzą, że w ten sposób przyczynią się do zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa.

 

Wielkie pakowanie po raz szósty

Category: w wolnym czasie

paczka dla kresowian 2019Dziś wieczorem w przecławskiej podstawówce odbyło się pakowanie paczek dla naszych rodaków mieszkających na Kresach. Do pomocy w akcji zgłosiło się wielu chętnych wolontariuszy. Organizatorzy, jeszcze tej nocy wyjadą na Litwę, Białoruś oraz po raz pierwszy także na Łotwę.

 

Rusza 6 edycja "Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach"

Category: w wolnym czasie

PakowanieNaKresy 2019Przecławska Fundacja Polskich Wartości rozpoczyna kolejną akcję charytatywną skierowaną do naszych rodaków mieszkających na Kresach. Wprawdzie starają się pomagać przez cały rok, ale właśnie w listopadzie rozpoczyna się kumulacja zbiórki środków i darów na przedświąteczny wyjazd. W tym roku, o ile wszystko przebiegnie zgodnie z planem, organizatorzy pojadą nie tylko na Litwę, ale także na Łotwę.

 

Spakowali 400 paczek i pojechali na Litwę.

Category: wydarzenia i kronika

Radakom Na WielkanocWczoraj w Przecławiu odbyło się finałowe pakowanie paczek żywnościowych w ramach akcji "Rodakom Na Kresach". Akcję, przy wsparciu wielu sponsorów, organizuje po raz szósty przecławska fundacja "Polskie Wartości". Dwa busy wypełnione po brzegi paczkami są już w drodze na Litwę.

 

33 tysiące zł na koncie WOŚP w Przecławiu

Category: wydarzenia i kronika

Znow rekord na koncie orkiestry Brawo My! Znów padł rekord uzbieranych środków w gminnym sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorom, wolontariuszom i mieszkańcom udało się pobić rekord z 2017 roku. Wtedy poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko - na rekordowy poziom 32,4 tysiąca złotych. W 2018 uzbierano 28 tys. zł. No i w tym roku mamy kolejny rekord - 33.003,64 zł

 

Ponad 20 ton paczek dla rodaków na Litwie wyjechało z Przecławia.

Category: wydarzenia i kronika

paczka dla rodaka 5 edycjaDziś, 11 grudnia od samego rana do późnych godzin wieczornych trwało intensywne pakowanie paczek z prezentami dla rodaków na Litwie. Wzorem poprzednich edycji, finał odbył się na sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Przecławiu. Późnym wieczorem zapakowane auta wyjechały z naszej miejscowości. Przed nimi cała doba drogi. Jadą na Litwę m.in do Solecznik, Turgieli, Rakańców i Ejszyszek.

 

Ruszyła piąta „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”.

Category: co, gdzie, kiedy ?

Paczka dla kresowianWzorem poprzednich czterech akcji ruszyła kolejna edycja pomocy dla rodaków na Kresach. Można już wpłacać pieniądze na specjalne konto Caritas. A do 6 grudnia także przynieść żywność trwałą i środki czystości do specjalnego punktów szczecińskiego "Caritasu". Finałowe pakowanie odbędzie się 11 grudnia w Przecławiu.

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki w Gminie Kołbaskowo

Category: w wolnym czasie

szlachetna paczkaSzlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Główną zasadą Szlachetnej Paczki jest pomaganie rodzinom, które chcą zmienić swoją sytuację. Na terenie gminy Kołbaskowo powstał właśnie nowy rejon tej instytucji, do którego prowadzona jest rekrutacja wolontariuszy.

 

Wielkanocne pakowanie w Przecławiu

Category: wydarzenia i kronika

wielkanocne pakowanieKolejny rok Fundacja Polskich Wartości pomaga Rodakom na Litwie. Na święta wielkanocne trafi do nich kilkaset paczek z żywnością. To w ramach akcji "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach". Będzie ich ponad 300 i wszystkie wyjadą jeszcze tej nocy z Przecławia.

1% dla Emilki - czyli pomagamy po sąsiedzku.

Category: w wolnym czasie

1 proc dla emilki 2018Emilka to niezwykle sympatyczna dziewczynka, która uczęszcza do szkoły podstawowej w Przecławiu. Ma 9 lat, mieszka obok nas i od urodzenia zmaga się dzielnie z genetyczną chorobą metaboliczną. Pomimo przeciwności losu sama także pomaga innym potrzebującym. W tym roku będzie znów kwestować na Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 

Ponad 20 ton darów wyjeżdża na Litwę [DUŻO ZDJĘĆ]

Category: wydarzenia i kronika

rodakom na kresach 201712 grudnia już od godzin przedpołudniowych trwało intensywne pakowanie dwóch tysięcy paczek. Prezenty pojadą do rodaków na Litwie, którzy mieszkają w trudnych warunkach. Wzorem poprzednich lat wielkie pakowanie odbyło się na sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Przecławiu. Późnym wieczorem zapakowane auta wyjechały z naszej miejscowości. Przed nimi długa droga. Jadą do Turgieli, Rakańców i Ejszyszek.

Przygotowania do czwartej „Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach”.

Category: co, gdzie, kiedy ?

paczka dla bohatera na kresach 2017 pani aleksandraZe zbiórką darów wystartowali 19 października. Do 8 grudnia do szczecińskiego "Caritasu" przynosić można słodycze, żywność o długim terminie ważności, chemię gospodarstwa domowego, przybory toaletowe czy kosmetyki. Potem rusza wielkie pakowanie w Przecławiu. Finał 12 grudnia od godziny 10:00. Dary pojadą na Litwę do naszych rodaków, a organizatorzy muszą się spieszyć by je dostarczyć przed świętami Bożego Narodzenia. I tak już czwarty rok z rzędu.

"Teatr Dla Życia" zagra dla Adasia

Category: w wolnym czasie

TeatrDlaZycia W poniedziałek 19 czerwca o godzinie 19.30 w kościele parafialnym w Przecławiu odbędzie się prezentacja projektu "Teatr dla życia - gramy dla Adasia". Wystawiana będzie słynna sztuka Moliera "Skąpiec". Młodzi aktorzy z Publicznego Gimnazjum w Przecławiu od kliku tygodni prowadzą intensywne próby. Występ uczniów Publicznego Gimnazjum w Przecławiu jest występem charytatywnym. Ma na celu zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację kolegi ze szkoły - Adasia Bieli.

600 paczek pojechało na Litwę.

Category: wydarzenia i kronika

paczki na wielkanocZa nami kolejna akcja pamięci o rodakach na Kresach. Wczoraj do wieczora w szkole podstawowej w Przecławiu trwało pakowanie paczek żywnościowych. Fundacja Polskie Wartości wraz ze wsparciem wolontariuszy przygotowała prawie 600 wielkanocnych prezentów, które dostarczone zostaną w ten weekend do naszych rodaków zagranicą. Pomysłodawcy akcji - Wojciech Woźniak i Łukasz Szełemej są już w drodze Litwę.

 

Jeden procent dla Adama z Przecławia

Category: w wolnym czasie

adam biela 1 procent15-letniego Adama Biela w Przecławiu znają chyba wszyscy. To niezwykle sympatyczny chłopak, wielki fan piłki nożnej, ministrant w naszym parafialnym kościele i super kolega na którego zawsze można liczyć. Kilka miesięcy temu zakończył naukę w szkole podstawowej i rozpoczął edukację w publicznym gimnazjum w Przecławiu. Jest bardzo aktywną osobą pomimo swojej niepełnosprawności. Od najmłodszych lat cierpi na rozszczep kręgosłupa i wodonercze. Adam  sparaliżowany jest od pasa w dół i porusza się wyłącznie na wózku.