logo gif 10lat

Open menu

92 items tagged "pomoc"

Wyników 1 - 20 z 92

Pozwólcie mi kłamać! Pomóżcie wydać powieść „Kłamca” [ZRZUTKA]

Category: nasze sprawy

Klamca zerwany ze smyczyCiekawa wiadomość. Powstała powieść, której główny bohater jest mieszkańcem gminy Kołbaskowo, a jej akcja także w znacznej mierze dzieje się w naszej gminie. Jednak, aby ją przeczytać, potrzebna jest pomoc.

 

 

300 paczek dla dzieci już rozwiezione.

Category: wydarzenia i kronika

Paczki01To był pracowity grudzień dla Pani Joanny i Eweliny z naszej gminy. Panie postanowiły zebrać słodycze dla dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka, Domu Samotnej Matki oraz podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzięki aukcji zakrojonej na całym obszarze Powiatu Polickiego udało się przygotować prawie 300 paczek.

Tylko 3 tys zł dla poszkodowanych

Category: nasze sprawy

siadlo dolneW tym tygodniu w Sejmie odbyła się debata m.in. na temat pakietu pomocy dla poszkodowanych przedsiębiorców w wyniku zatrucia Odry. Według przyjętych przepisów, wodniacy otrzymają jednorazowo pomoc w wysokości 3000 zł. Opozycja i poszkodowani przedsiębiorcy mówią jednym głosem, że to zdecydowanie za mało.

PRZECŁAW - dla nas jesteście symbolem polskiej gościnności [POMAGAMY DALEJ]

Category: w wolnym czasie

Przeclaw UkrainieOstatnia akcja "Kanapka dla Uchodźców z Ukrainy" to petarda w Waszym wykonaniu - pisze Fundacja Oktan-US W okresie 21.03.2022- 13.04.2022 dziennie dostarczaliście 150 - 200 kanapek i bułek oraz żywność ze zbiórek. Wiedzieliście, że jedzeniem można ogrzać serca? I to jeszcze jak! Mamy dobre informacje - akcja w Przecławiu będzie kontynuowana.

Pożar zabrał wszystko [PROSIMY O POMOC]

Category: nasze sprawy

Pozar Warzymice BrzezinyDramat na osiedlu Brzeziny w Warzymicach zaczął się w poniedziałek rano. W jednym z mieszkań zlokalizowanych na parterze wybuch pożar. Na szczęście nikt z mieszkańców w nim nie ucierpiał. Jednak straty są ogromne i znacznie przewyższą spodziewane odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej.

Pomagamy jak możemy.

Category: wydarzenia i kronika

Solidarni z UkrainaZa nami kolejna zbiórka darów dla uchodźców wojennych oraz koncert "Solidarni z Ukrainą". W przecławskich i kołbaskowskich placówkach pojawili się pierwsi uczniowie oraz przedszkolaki zza wschodniej granicy. Oddano do użytkowania pierwsze mieszkanie przygotowane przez gminę Kołbaskowo. Za wszystko dziękowała obecna w Przecławiu Sofia Tsariv, sekretarz stowarzyszenia "Mi-gracja"

Jak możemy pomóc Ukrainie lokalnie [AKTUALNA LISTA]

Category: w wolnym czasie

pomoc dla ukrainyOd 24 lutego trwają zbiórki odzieży i lekarstw dla ogarniętej wojną Ukrainy. Tworzone są także konta na które można wpłacać środki dla organizacji humanitarnych. Na Ukrainę wyjeżdżają, także z naszych okolic, dedykowane auta załadowane darami dla poszkodowanych. Tworzone są miejsca noclegowe, bo wkrótce do naszej gminy i naszego powiatu przyjadą setki rodzin, którym trzeba będzie pomóc. Zebraliśmy aktualne informacje, które otrzymujemy i publikujemy je w treści artykułu.

Wszyscy pomagamy Olafowi Malinowskiemu [AKTUALIZACJA]

Category: w wolnym czasie

Olaf wakacjeW czerwcu tego roku opuścił progi przecławskiej podstawówki. W wakacje zachorował na ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia. Obecnie wraz z mamą przebywa w szpitalu. W jednej chwili z energicznego nastolatka zmienił się w pacjenta, który potrzebuje pomocy.

Ojciec z synem żyją w tragicznych warunkach. Potrzebują pomocy.

Category: nasze sprawy

mieszkancy gminy kolbaskowo potrzebuja pomocy71-letni Wiesław oraz jego nastoletni syn Szymon są mieszkańcami gminy Kołbaskowo. Od kilku miesięcy żyją oni w skrajnym ubóstwie, mając jedynie 900 złotych dochodu miesięcznie. Na portalu Zrzutka.pl ruszyła właśnie zbiórka, dzięki której można wesprzeć potrzebujących.

Pomoc "po sąsiedzku" pilnie potrzebna!

Category: nasze sprawy

pomoc potrzebnaStarsze, małżeństwo z Przecławia mieszka w ciężkich warunkach. W malutkim mieszkaniu, które nadaje się do generalnego remontu, brakuje od lat ciepłej wody. Nie mają też ani kuchni, ani aneksu kuchennego. Pomimo ciężkich czasów i sytuacji pojawiło się przysłowiowe światełko w tunelu. Jeden z sąsiadów chciałby pomóc tej rodzinie w remoncie. Sam jednak nie da rady.

 

1% dla Pawła Wichrowskiego

Category: w wolnym czasie

pawel 1procent podatkuTo był najgorszy dzień w Jego życiu. 14 grudnia 2020 przecławski policjant upadł podczas ćwiczeń na ziemię z dużej wysokości. Przez kilka tygodni leżał na oddziale urazów wielonarządowych w szczecińskim szpitalu. Apelowaliśmy o oddawanie krwi, o wpłacanie na rehabilitację na portalu zrzutka.pl oraz o udział w licytacjach na fejsbuku. Dziś apelujemy o wpłacenie 1% podatku na Pawła Wichrowskiego. Właśnie rozpoczyna rehabilitację w Otwocku.

Pani Agnieszka ze Smolęcina potrzebuje pomocy!

Category: sport i zdrowie

agnieszka pietruszkiewiczZawsze widzi drugiego człowieka, nigdy nikogo nie zostawiła w potrzebie. Wiele razy brała udział w akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących. Teraz sama potrzebuje pomocy innych, bo bez tego jej życie zostanie brutalnie przerwane.

Odwiedź wystawę „Sztuka Dobra” i wesprzyj osoby niepełnosprawne

Category: co, gdzie, kiedy ?

Sztuka dobra AuchanWyjątkowa wystawa obrazów, przedmiotów użytkowych i dekoracji będzie dostępna od 9 do 23 października w Centrum Handlowym Auchan Kołbaskowo. Prezentowane prace zostały wykonane przez osoby niepełnosprawne w trakcie warsztatów terapii zajęciowej prowadzonych przez Stowarzyszenie Pomocy w Rozwoju Społecznym i Zawodowym Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie oraz Fundację ESCO z Wejherowa. Po zakończeniu wystawy będzie można zakupić wybrane prace.

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Category: nasze sprawy

szyja maseczkiRuszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może być umieszczony jako dodatkowa warstwa. Najprostszym filtrem jest docięty worek do odkurzacza, chusteczka higieniczna lub trzykrotnie złożony ręcznik papierowy.

"Dobro zawsze wraca". Zamienili pensjonat na hotel dla lekarzy, chociaż sami mają problemy.

Category: przedstawiamy się

MSniezekCzęść pensjonatu "uŚnieżków" w Smolęcinie niedaleko Szczecina przeznaczą na hotel dla tych, którzy są na pierwszym froncie walki z koronawirusem. W pokojach, w których do tej pory odpoczywali weselni goście, teraz będą mogli zamieszkać lekarze, pielęgniarki, salowe, czy też ci, którzy pracują na granicy. Małgorzata Śnieżek i jej mąż, jak wielu innych przedsiębiorców, także muszą liczyć straty, ale wierzą, że w ten sposób przyczynią się do zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa.

 

Wielkie pakowanie po raz szósty

Category: w wolnym czasie

paczka dla kresowian 2019Dziś wieczorem w przecławskiej podstawówce odbyło się pakowanie paczek dla naszych rodaków mieszkających na Kresach. Do pomocy w akcji zgłosiło się wielu chętnych wolontariuszy. Organizatorzy, jeszcze tej nocy wyjadą na Litwę, Białoruś oraz po raz pierwszy także na Łotwę.

 

Rusza 6 edycja "Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach"

Category: w wolnym czasie

PakowanieNaKresy 2019Przecławska Fundacja Polskich Wartości rozpoczyna kolejną akcję charytatywną skierowaną do naszych rodaków mieszkających na Kresach. Wprawdzie starają się pomagać przez cały rok, ale właśnie w listopadzie rozpoczyna się kumulacja zbiórki środków i darów na przedświąteczny wyjazd. W tym roku, o ile wszystko przebiegnie zgodnie z planem, organizatorzy pojadą nie tylko na Litwę, ale także na Łotwę.

 

Spakowali 400 paczek i pojechali na Litwę.

Category: wydarzenia i kronika

Radakom Na WielkanocWczoraj w Przecławiu odbyło się finałowe pakowanie paczek żywnościowych w ramach akcji "Rodakom Na Kresach". Akcję, przy wsparciu wielu sponsorów, organizuje po raz szósty przecławska fundacja "Polskie Wartości". Dwa busy wypełnione po brzegi paczkami są już w drodze na Litwę.

 

33 tysiące zł na koncie WOŚP w Przecławiu

Category: wydarzenia i kronika

Znow rekord na koncie orkiestry Brawo My! Znów padł rekord uzbieranych środków w gminnym sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorom, wolontariuszom i mieszkańcom udało się pobić rekord z 2017 roku. Wtedy poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko - na rekordowy poziom 32,4 tysiąca złotych. W 2018 uzbierano 28 tys. zł. No i w tym roku mamy kolejny rekord - 33.003,64 zł

 

Ponad 20 ton paczek dla rodaków na Litwie wyjechało z Przecławia.

Category: wydarzenia i kronika

paczka dla rodaka 5 edycjaDziś, 11 grudnia od samego rana do późnych godzin wieczornych trwało intensywne pakowanie paczek z prezentami dla rodaków na Litwie. Wzorem poprzednich edycji, finał odbył się na sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Przecławiu. Późnym wieczorem zapakowane auta wyjechały z naszej miejscowości. Przed nimi cała doba drogi. Jadą na Litwę m.in do Solecznik, Turgieli, Rakańców i Ejszyszek.