logo gif 10lat

Open menu

29 items tagged "świetlica"

Wyników 1 - 20 z 29

Działka pod świetlicę w Warzymicach nie na sprzedaż.

Category: nasze sprawy

zebranie warzymice grudzien 2019Dziś w godzinach wieczornych na placu wypoczynkowym w Warzymicach odbyło się zebranie wiejskie. Mieszkańcy omówili wiele problemów, które ich dotyczą. Jednak głównym tematem zebrania była decyzja w sprawie działki zarezerwowanej pod przyszłą budowę świetlicy w Warzymicach. Głosowanie było jednomyślne.

Świetlicowe wydarzenia wierszem pisane [DUŻO ZDJĘĆ]

Category: w wolnym czasie

Siadlo gorne strachy Dziś, w środku wakacji, zamieszczamy fotorelację z tego co się dzieje w świetlicy środowiskowej w Siadle Górnym. A dzieje się wiele. Odbyło się właśnie kolejne spotkanie w ramach projektu realizowanego z "Akademią Sztuki" pt. "Strachy". Na świetlicy odbywają się także cykliczne rodzinne wypieki, wspólne zabawy karaoke oraz ogniska do późnego wieczora. A tak opisuje je wierszem nasze nowa felietonistka - Krystyna Weretyńska.

 

Powitanie jesieni w Kamieńcu [FOTORELACJA]

Category: wydarzenia i kronika

powitanie jesieniZa nami bardzo ciepły weekend. W jednej z gminnych świetlic mieszkańcy przywitali jesień. Były atrakcje dla najmłodszych, warsztaty i konkursy. Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

 

 

Kamieniec doczekał się świetlicy.

Category: wydarzenia i kronika

swietlica kamieniecWłaściwie to świetlica środowiskowa w Kamieńcu funkcjonowała od lat i mieściła się w wynajętych pomieszczeniach w domku jednorodzinnym pod numerem 21. Tam, na niewielkiej powierzchni, oprócz świetlicy, funkcjonowało także Centrum Kształcenia Na Odległość. Od dziś sytuacja w Kamieńcu uległa znacznej poprawie. Młodzi mieszkańcy wsi, a także dorośli, mogą korzystać z zupełnie nowego, dużego obiektu. Miejmy nadzieję, że to miejsce będzie ulubionym celem spotkań i integracji mieszkańców.

To będzie stołówka i świetlica.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

stolowka i swietlicaRozpoczęła sie nowa inwestycja na terenie szkoły podstawowej w Przecławiu. W miejscu podcieni na granicy dwóch placówek powstają nowe pomieszczenia, które będą przynależeć do szkoły podstawowej. Prace budowlane właśnie się rozpoczęły i idą szybko. Zakończenie inwestycji zaplanowano na wakacje, tak aby z początkiem nowego roku szkolnego pomieszczenia służyły uczniom. Będzie to długo wyczekiwana stołówka oraz świetlica dla najmłodszych uczniów.

 

Kamieniec. Nowa droga. Nowa świetlica.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

swietlica kamieniecTo będzie dobry rok dla mieszkańców Kamieńca. Jedna z największych miejscowości w gminie doczeka się nowej drogi dojazdowej do bloków. Od zeszłego roku budowana jest zupełnie nowa świetlica, która zastąpi wynajmowane pomieszczenia w domu jednorodzinnym. Obie inwestycje mają być oddane do użytku mieszkańców już niedługo.

Gmina buduje kolejną świetlicę

Category: nasze okolice dawniej i dziś

swietlica kamieniecSą miejscem integracji mieszkańców, centrum życia dla całej wsi oraz głównym ośrodkiem życia kulturalnego. Są także miejscem codziennej pracy i twórczych poczynań w środowisku lokalnym. Pełnią funkcje kulturotwórcze, wychowawcze, dydaktyczne oraz opiekuńcze w odniesieniu do młodszych dzieci. I to z myślą o nich przygotowywane są przeróżne zajęcia które dają możliwość rozwijania swoich umiejętności oraz inspirują do twórczych poczynań. I tak niedługo będzie w Kamieńcu. Właśnie tam gmina Kołbaskowo rozpoczyna budowę zupełnie nowej świetlicy wiejskiej.

Świetlica w Barnisławiu - historia z "happy-endem"

Category: nasze okolice dawniej i dziś

barnislawDziś uroczyście otwarto największą świetlicę w gminie Kołbaskowo. Mieszkańcy Barnisławia czekali na nią wiele lat. Najpierw miała powstać na terenie PGR, potem użytkowano pomieszczenia po byłej strażnicy. Przez kilka następnych lat we wsi nie było jej w ogóle. Dziś mieszkańcy doczekali się nie tylko nowej świetlicy, ale także dużego zaplecza sportowego połączonego z boiskiem.

Świetlica w Barnisławiu z opóźnieniem

Category: nasze okolice dawniej i dziś

barnislaw z opoznieniemW ostatnich latach na terenie gminy Kołbaskowo powstało wiele świetlic środowiskowych. Generalnie nie było problemów z realizacją każdej z inwestycji. Wszystkie oddano na czas. Wyjątek stawowi budowa świetlicy w Barnisławiu. Obiekt wybudowano z opóźnieniem i ciągle przedłużają się procedury odbiorowe. A mieszkańcy wsi czekają.

Uroczyste otwarcie świetlicy w Stobnie

Category: nasze okolice dawniej i dziś

otwarcie-w-stobnieKończący się rok 2013 w gminie Kołbaskowo można śmiało nazwać "rokiem świetlic środowiskowych". Wiosną oddano do użytku nowe budynki w Kurowie i Siadle Górnym. Latem swoje podwoje otworzyła dla mieszkańców nowa świetlica w Moczyłach. Jesienią wyremontowano obiekt w Bobolinie. A wczoraj uroczyście przecięto wstęgę w Stobnie.

Miała być w kwietniu, a będzie w grudniu.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

swietlica-w-stobnieKończą się prace budowlane w Stobnie. Powstaje kolejna świetlica środowiskowa. Ta inwestycja gminna była od wielu lat oczekiwana przez mieszkańców tej wsi. Wstępnie obiekt miał być oddany na wiosnę przyszłego roku. Dzięki intensywnym pracom firmy "Kwadra", placówka otworzy swe podwoje jeszcze w tym roku. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 20 grudnia.

Remont świetlicy w Bobolinie. Budowa w Stobnie.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

bobolin-remont-swietlicyRok 2013 w gminie Kołbaskowo będzie można chyba nazwać "rokiem świetlic środowiskowych". Właśnie rozpoczęto remont generalny obiektu w Bobolinie, a za kilka dni poznamy wykonawcę, który zbuduje zupełnie nową świetlicę w Stobnie. I to wszystko jeszcze w tym roku.

Otwarcie kolejnej świetlicy - tym razem w Moczyłach.

Category: wydarzenia i kronika

moczyly-otwarcieWyrastają jak grzyby po deszczu. To już czwarta świetlica w gminie Kołbaskowo wybudowana w ciągu ostatnich dwóch lat. Nie ma w nich telewizorów, komputerów czy konsol do gry. Są w nich za to zajęcia plastyczne, warsztaty ekologiczne, zabawy, nauka tańca czy języka obcego. I cieszą się ogromną popularnością na wsiach. Dziś uroczyście przecięto wstęgę w wiejskiej świetlicy w Moczyłach.

Otwarcie w Kurowie. Otwarcie w Siadle.

Category: wydarzenia i kronika

otwarcie-swietlicW ciągu jednego tygodnia oddano do użytku mieszkańców dwie świetlice wiejskie na terenie gminy Kołbaskowo. Symboliczną wstęgę najpierw przecięto w Siadle Górnym. Kilka dni później w Kurowie. Przy obu inwestycjach gmina skorzystała z funduszy UE. Obiekty mają służyć nie tylko dzieciom i młodzieży, dostępne będą także dla dorosłych mieszkańców.

Kurs komputerowy - edycja jesień 2012

Category: w wolnym czasie

kurs-komputerowyW najbliższy poniedziałek - 3 września rusza nowy bezpłatny kurs komputerowy. Poprzednie edycje, zawsze cieszyły się dużym powodzeniem i przynosiły oczekiwane efekty. Zajęcia będą się odbywać w świetlicy środowiskowej TPD (obok byłego MexMarketu).

Kurs komputerowy - edycja maj 2012

Category: co, gdzie, kiedy ?

kurs-komputerowyZapraszamy wszystkie osoby, które przeszły pomyślnie kurs podstawowy nauki komputera lub czują się na siłach by dowiedzieć się czegoś więcej niż podstawy komputera. 7 maja 2012 o godz. 17:00 rozpoczną się zajęcia komputerowe w Przecławskim Centrum Kształcenia (obok świetlicy i przedszkola) gdzie kursanci pod okiem szkoleniowca będą poznawali komputer i internet w stopniu zaawansowanym.

Uroczyste otwarcie remizy i świetlicy w Kołbaskowie

Category: wydarzenia i kronika

otwarcie-remizyW piątek 10 lutego oddano do użytku dwa nowe obiekty w Kołbaskowie: świetlicę wiejską oraz remizę Ochotniczej Straży Pożarnej. W zdewastowanym budynku przejętym po jednostce wojskowej przeprowadzono kapitalny remont. Dzięki temu w jednej części powstała nowoczesna remiza strażacka wraz z zapleczem socjalnym a w drugiej świetlica dla dzieci i młodzieży. Inwestycję udało się przeprowadzić dzięki znacznemu dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Wkrótce otwarcie remizy OSP i świetlicy w Kołbaskowie

Category: co, gdzie, kiedy ?

remiza-swietlica-otwarcie10 lutego odbędzie się uroczyste otwarcie wyremontowanej remizy Straży Pożarnej oraz wiejskiej świetlicy w Kołbaskowie. To jedno z większych zeszłorocznych przedsięwzięć Gminy Kołbaskowo. W obiekcie który wykorzystywany był wcześniej przez wojsko, powstała nowoczesna remiza, stanowiska na wozy strażackie oraz zaplecze socjalne. W drugiej części obiektu, który także należał do wojska powstała świetlica wiejska.

Kurs komputerowy - edycja styczeń 2012

Category: co, gdzie, kiedy ?

kurs-komputerowyZapraszamy wszystkie osoby, które przeszły pomyślnie kurs podstawowy nauki komputera i czują się na siłach by dowiedzieć się czegoś więcej. Od 9 stycznia 2011 o godz. 17:00 rozpoczną się zajęcia komputerowe w Przecławskim Centrum Kształcenia (obok świetlicy i przedszkola TPD) gdzie kursanci pod okiem szkoleniowca będą poznawali komputer i internet w stopniu zaawansowanym.

Powakacyjne spotkanie KLUBU dla MAMY

Category: co, gdzie, kiedy ?

klub-dla-mamy-wrzesienW środę 28 września o godzinie 18:00 zapraszamy na powakacyjne spotkanie KLUBU dla MAMY. Gościem spotkania będzie specjalistka ds. żywienia z firmy "DietaBar". Spotkania odbywają się raz w miesiącu w świetlicy środowiskowej TPD obok byłego MexMarketu. Ze względu na wydłużoną pracę świetlicy środowiskowej - od września spotkania będą rozpoczynać się o godz 18:00.